Tam, kde nic neuvidíte III

pedreraJak se ukázalo, situace nebyla zase tak tragická (jak už to kolikrát na druhý pohled bývá). La Rambla de Catalunya, jak se ulice, po které jsme celou dobu šly, jmenovala (dost zákeřný tah barceloňanů na neznalé turisty…) nás sice nezavedla k Akváriu, ale zavedla nás na druhou stranu, blíže kostelu Sagrada Familia. Minuly jsme sice ulici s Gaudího domy (celou dobu se nacházela paralelně vedle nás), ale stále lepší než skončit někde úplně mimo.

K jednomu z Gaudího domů (La Pedrera) jsme se ještě trošku vrátily a ostatní jsme holt viděly jenom na pohlednicích.

Dcera z toho pochodováni začala být unavená (spíš z toho, že se nic pro ni zajímavého nedělo) a když jsme po chvíli konečne dorazily k parku před Sagrada Familia, rády jsme ukořistily jednu lavičku, koukaly na davy turistů tísnících se u vchodu a na kostel zčásti zakrytý lešením. Dcera si postěžovala, že na noční pohlednici je kostel hezčí. Měla pravdu, mnohem lepší způsob, jak poznat nějaké velkoměsto, je alespoň jednu noc tam přespat. A nejlépe někdy jindy než v červenci a srpnu.

Opravdovému poznávání památek paradoxně brání pravě všichni ti turisti, kteří je touží  poznat. Pak mohou všichni říci, že je viděli, ale kdo z nich je opravdu viděl?

Pak už při nás štěstěna stála, od Sagrady jede k Akváriu přímý autobus (2 eura) a člověk vidí katedrálu i  barcelonský vítězný oblouk. A prostě Barcelonu. Ale hlavně, člověk vidí ten barcelonský autobus zevnitř. A bez front… není to lepší než nějaký kostel, byť od Gaudího?? :-)

V Akváriu jsme nakonec také nestrávily nijak dlouhou dobu. Dceru nejvíce zajímaly plyšáci hned u vchodu a pak až žraloci u konce. Ostatní akvária s rybami více méně míjela. A pravda, zaujaly ji ještě dvě chobotnice. A byla zklamaná, že tam nemají medúzy. Ale možná je v tom sprintu za žraloky prostě jenom přehlédla. Stejně jako tu nejnebezpečnější rybu oceánů: perutýna ohnivého.

Pokračování příštěTam, kde nic neuvidíte IV

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice DĚTI - ROZVOJ OSOBNOSTI, Na cestách se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Tam, kde nic neuvidíte III

  1. Pingback: Tam, kde nic neuvidíte II | Žít je umění

  2. Pingback: Tam, kde nic neuvidíte II | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s