Měsíc (a nějaké drobné) s WordPressem aneb co zde „vyšlo“

Tak už jsem ostřílená bloggerka :-)

Zatím stále ještě nadšená. V sešitě (ano, nepoužívám jen klávesnici) už mám popsaných 5 stránek náměty na další články, nápady prýštím jak gejzír a doufám, že mi to ještě nějakou dobu vydrží. No, až bude nejhůř, začnu z těch 5 stránek vyzobávat ty největší hlouposti, co mně kdy napadly… a kdo ví, možná minimálně 3 stránky námětů skončí v hlubinách zapomnění…

Co jsem se za ty téměř dva měsíce na webu naučila? Jak se potýkám s WordPressem? Jaké články měly největší ohlas? Jaké nejmenší (a tak Vám je tu ještě jednou podstrčím, třeba si ještě své čtenáře najdou…)?  A který článek na webu (ne mém) mě dosud nejvíce dostal?

WordPress. Funkce, po kterých toužím, jsou zpoplatněné… :-( Ale nevadí, i tak si nemohu stěžovat. Přešla jsem sem z Blogspotu, kde jsem, pravda, nepobyla moc dlouho a kde jsem nenašla (netvrdím, že to tam není… i když podle diskuzí na netu nejspíš ne) přehledné řazení příspěvků do rubrik. A když se podíváte na můj web, bez velmi přehledné struktury rubrik se neobejdu. Na Blogspotu (www.umenizivota.blogspot.cz) stále najdete mé poetické „výtvory“, ty rubriky nepotřebují, jsou svobodné, jak ti ptáci zpěvaví (neboli Aves Passeri).

Vytváření (a hlavě úpravy) příspěvků jsou tak intuitivní, že člověk nepotřebuje ani návody. Jediný okamžik, kdy jsem pátrala po návodu, nastal včera. To jsem si řekla, že by bylo vhodné příspěvky na úvodní straně krátit, aby se jich tam vešlo více. Tlačítko more pro mě byl jako když naleznete to dřevno ve svém oku… celou dobu tam je, zíráte na ně, ale nějak Vám uniká…

Odkaz na Facebook je asi nutné čas od času obnovit, prý. Už jsem jednou obnovovala…

A Reader je teď taková má nová knihovnička, ke které se často vracím a lituji, že mně známí kdysi na Facebooku, když jsem se vyptávala na nějaké jiné zdroje informací, než TV a Novinky, doporučili jen www.aktualne.cz a www.ceskapozice.cz. (Za každý další zdroj budu neskonale vděčná.) Natahala jsem si tam odkazy na všechny zajímavé weby, na které jsem zatím narazila, a hltám. Každý úhel pohledu, než ten oficiální, je totiž skvost.

A tak zde byl 10.6.2013 publikován první příspěvek – Aves Passeri, takové poetické stručné shrnutí toho, o čem je tento blog. Nepoetická verze, stránka Proč Aves Passeri? měla nepoměrně více čtenářů, vlastně absolutně nejvíce čtenářů na tomto blogu. Je vidět, že na stručná poetická shrnutí nejsme moc stavění :-)

Prvním nepoetickým článkem byl Žít – Žut (aneb nezapomněli jste na své dětské vzory?), který si své čtenáře našel. Old Shatterhandovi v Orientu by totiž bylo líto, kdyby se na něj zapomnělo.

A které články tedy měli nejvíc čtenářů?

Byly to tyto:

Nejlepší letní sport? Bruslení! (Ovšem ne inline…)

Ach, ty jazyky…

Trápím se. Co s tím?

A jaká témata se zde objevila?

Psala jsem o tom, čím mě inspiroval seriál Dexter – o trpělivosti a svobodné volbě člověka. A budu psát i nadále, Dexter totiž naštěstí stále ještě nekončí, ještě nás čeká 8 dílů, neboli 8 zamyšlení. Články najdete v rubrice Inspirace.

Citovala jsem J.A. Komenského, který si zcela jistě zaslouží, abychom se podívali na to, co si myslel… když už tedy neučíme podle jeho odkazu. A to téměř všude visí jeho portrét a školy se zhusta objevují v ulici jeho jména. Ale to je jiné téma… Dva uveřejněné články naleznete v rubrice, která také nese jeho jméno. Jak jinak. Už se těším, až se v příštích článcích dostanu k tomu, co psal o vládcích, soudcích apod. :-)

Je léto a jaké by to bylo léto bez cestování? Dovolenou mám již za sebou (ach…) a tak mi nedalo a popsala jsem své zkušenosti bývalé delegátky a současné účastnice zájezdu do Lloret de Mar a do Barcelony. V rubrice Na cestách je i pár tipů na to, kam se vydat v Čechách s dětmi.

A protože jsem ta poetická duše, našlo zde místo i pár poetických dílek. Některé přetažené z blogspotu, některé (tuším jedno:-)) zcela originálně jen pro tento blog. Všechny jsou v rubrice Texty. Báseň Svět měla velký ohlas, což mě velmi těší. Je o tom, jak to s námi ten svět koulí a co my s tím. Mrkněte se, lépe už to říct nedokážu :-) O tom, k čemu je vůbec dobré se na svět dívat symbolicky, v obrazech, jsem psala tady: Tvořivá síla.

A v sekci Videos with lyrics najdete videa Depeche Mode, Robbie Williamse a Stinga i s texty (kdybyste si chtěli procvičit angličtinu, překlady jsou vítány…). Já se jimi nechávám inspirovat i k delším článkům, protože ty písně jsou o životě stejně jako moje „básně“. Když budete hledat, určitě odkazy na tyto písně v některých článcích najdete… schválně….

A na které články bych byla ráda, kdybyste se ještě podívali?

A Bůh se směje mým plánům…

Diktatura pozitivity.

Jak jste na tom s láskou

Slow – that’s how I like it (aneb proč se stresovat a proč stresovat již malé děti)

A který článek na cizím webu mi vyrazil dech (pozitivně)??

Je to tento: http://konechledani.blog.cz/1307/pretvorme-svet. Jde o překlad Ciarana Healyho – Remake the World. A nedokázala bych lépe říct to, co on. Je to článek trochu náročnější… o to zajímavější :-)

A co na závěr?

To, co by mělo být už na začátku. Děkuji všem, kteří na mé stránky zavítali a něco si zde přečetli. Doufám, že to, co píšu, je někomu k něčemu dobré… alespoň k tomu, aby se usmál, zamyslel, nebo zase naopak přestal moc myslet a začal žít – být. Ono je to totiž opravdu umění a kdo to OPRAVDU umí?

A hlavně děkuji všem těm, kteří zde zanechali své komentáře. Článek bez reakcí (na které by se dále reagovalo) jako by byl mrtvý…

A nejvíc děkuji těm, kterým se mé články zalíbily natolik, že mě sledují, jak wordpressácky (zní to zvláštně že?), tak přes Facebook.

Mockrát dík!

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Bilance se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s