Dexter a jaké to je, když zjistíte, že někdo Vám blízký je vrah

Debra_MorganUPOZORNĚNÍ PRO TY, KDO NEVIDĚLI 6.ŘADU – OBSAHUJE SPOILERY

Umíte si to představit? Máte bratra, kterého si vážíte, vzhlížíte k němu a milujete ho. Trápí Vás, že zatímco vy se za ním běžíte každou chvíli vypovídat ze svých radostí a starostí, on nedělá totéž a nesdílí s Vámi svůj život do takových detailů jako Vy s ním.

Chtěli byste, aby byl „stůl“, ale on je „židle“. Vzpomínáte? Nebo jste to neviděli a ignorujete spoilery, protože jste buď zvědaví jako já, nebo vás zajímá můj článek (to díky) a ne Dexter? Tak se mrkněte na tyhle rozhovory Debry a Dextera Morganových, beztak symbolika stolu a židle byla nejvtipnější část celé 6.řady:

Takové mohou být následky psychoterapie. To jen abyste věděli, do čeho půjdete, kdybyste do ní někdy šli…

A pak se jednou ocitnete na místě, na kterém jste chtěli být (poznat blíž svého bratra), ale kdybyste si měli vybrat, tak byste na ně nikdy nešli a dál si hráli na milující sestru – v kostele se svým bratrem, který právě rituálně vraždí chlápka, kterého jste celou dobu jako šéfka Miamské policie honili.

Dokážete unést realitu? Tu pravdu, po které (snad) všichni toužíme, ale když ji pak vidíme, nejraději bychom vycouvali  ven, zabouchli za sebou pořádně dveře a otočili se k ní zády? A dál se tvářili, že je všechno v pořádku?

Pravda je krásná věc, ale dokáže být pořádně krutá.

Postavit se jí tváří v tvář vyžaduje spoustu vnitřní síly.

Ale když se ani nebudete snažit tu vnitřní sílu najít, tak Vás lež pohltí a budete žít místo na světle v hluboké tmě, kde nevidíte na cestu, bloudíte a pořád do něčeho narážíte.

Navíc, žít bez slunce člověk dlouho nevydrží.

A co udělala Debra Morgan, šéfka Miami Metro, když zjistila, že její bratr Dexter je vrah? To nemohu říct, to by mě ti, kteří neviděli 7.řadu, ukamenovali…

A vzpomínám, že tenhle cliffhanger byl ten absolutně nejhorší, co jsem kdy zažila. Co udělá? Zatkne ho? Pochopí, že to nebyla jen tak obyčejná vražda, ale že to dělá často a již dlouhé roky? Zjistí, že je to Řezník ze zálivu? A jak se s tím vypořádá?

Tak snad zas příště…

Další článek inspirovaný seriálem Dexter naleznete zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dexter se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Dexter a jaké to je, když zjistíte, že někdo Vám blízký je vrah

  1. Pingback: Dexter a jak je to s tou svobodnou volbou? | Žít je umění

  2. Pingback: Dexter, jeho konec a konec lidského života… | Žít je umění

  3. Pingback: Dexter, jeho konec a konec lidského života… (Návraty 2019) | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s