Po chvále spánku chvála bdělosti…

Jak už to tak u mě bývá, s radostí Vám vychválím jízdu autem, i chůzi pěšky, sledování televize, i nesledování televize… spánek i bdělost.

V minulých článcích jsem se rozplývala nad tím, jak je spánek důležitý. Opakem spánku většinou bývá bdělost. Také jste už slyšeli o tom, že se máme konečně probudit, protože ve skutečnosti spíme? Nežijeme život na plno, jen si o něčem sníme, ale nejsme dostatečně probuzení, abychom své sny mohli opravdu žít?

Že nám život jen tak utíká mezi prsty, protože nežijeme bděle teď a tady, ale někde v minulosti (ten všivák mě opustil, to mu nikdy nezapomenu), nebo v budoucnosti (co když si s tou fešnou sekretářkou něco začne, zamiluje se do ní a opustí mě?) ? Za něčím se honíme, ale není to spíš Sysifovské úsilí? Plýtváme svou energií na věci, které se nakonec ukáží být k ničemu?

Chcete si vyzkoušet, jak jste na tom v bdělostí Vy? Nebojte, nebude to tak těžké jako případy, které řeší Sherlock Holmes. Jen pár testíků na bdělost.

  První je dost známý. Spočítejte, kolikrát si přihraje bílý tým. Doporučuju Vám  POŘÁDNĚ se soustředit!

Tak co, jak jste uspěli?? Já moc ne…

A na závěr jednu takovou českou chuťovčičku. Troufám si tvrdit, že Noc na Karlštejně jsme viděli všichni několikrát. Ale viděli jste také, co je v téhle písničce špatně??????

 

Pokud Vás testy zaujaly, můžete si vyzkoušet, jak pozorný byste byl detektiv. Pokud umíte anglicky, tím lépe pro Vás. Pokud ne, tak se prostě jen dívejte. A pak žasněte==> Chvála bdělosti 2

Příspěvek byl publikován v rubrice Bdělost, Čchi kung se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 reakcí na Po chvále spánku chvála bdělosti…

 1. Sedmi napsal:

  Ty jo… hezke hadanky, ale ja vubec netusim ? zkusim to pak jeste jednou…

  • Sedmi napsal:

   tak první jsem viděla 12 a zaregistrovala jsem něco divného, co mi tam vadilo ve výhledu :D
   druhý jsem si musela najít na netu, toho jsem si nevšimla…
   Sherlocka jsem včera viděla první díl a je to super :)

   • avespasseri napsal:

    To jsi dobrá, já tenkrát neuspěla ani v jednom úkolu :-)
    Sherlock mě poslední dobou úplně uchvátil, ten první díl je snad ze všech úplně nejlepší. Neuvěřitelné, jak to mají vychytané do detailů. Bohužel jsem nikde nenarazila na originály (kromě youtubu), škoda, anglickou angličtinu úplně žeru :-) Překvapilo mě (i když vlastně ani moc ne), jak se v té Anglii oproti Doylovým časům toho zas až tak moc nezměnilo. Kromě technologií :-) A toho, že dnes někoho najednou napadne, že když dva chlapi žijí spolu, můžou to být homosexuálové :-))) Když si vzpomenu na nějakou scénu, obvykle se musím smát, i když je to zrovna smrtelně vážné. Uvidíš dál :-)

    • Sedmi napsal:

     to jsem zvedava… ale ja jsem vlastne Holmese nikdy necetla a videla jsem akorat jeden film, ktery se snad tocil v Praze, ale jinak nic… moc na detektivky nejsem. Ale tohle je asi vyjimka :)

     • avespasseri napsal:

      Já mám takový neodbytný dojem, že tohle snad ani detektivky ve skutečnosti nejsou. Že je to spíš taková hříčka, taková hra, kterou s námi a sami se sebou autoři hrají… a strašně se u toho baví. To pátrání je jen takový přidaný bonus, aby to bylo napínavější :-) Z Psa Baskervillského (ten je asi nejprofláklejší) tam zůstal tak maximálně ten pes a ta blata? Jak někdo komentoval pod videi, autoři zachovávaj kononickou povahu Sherlocka, ale ten příběh sám mění. Já prostě jen zírám.

 2. Pingback: Také už víte, co všechno Vám přinesl říjen? | Žít je umění

 3. Pingback: Chvála bdělosti 2 – aneb jak nešlápnout do… | Žít je umění

 4. Pingback: Co je to vlastně ten čchi-kung? | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s