Sorry seems to be the hardest word

Omluvit se, to není vůbec lehká věc. Pamatuju se, jak jsem před mnoha a mnoha lety měla přenést přes pusu to anglické Sorry a jak moc jsem s tím bojovala. Měla jsem dojem, že jsem nic špatného neudělala, ale ten druhý se cítil ze mně neznámého důvodu dotčený. Měla jsem dojem, že je prostě přecitlivělý, že by se spíš měl omluvit on mně – za to, že mě uráží svou urážlivostí. Že mi dává najevo, že jsem řekla něco, co jsem říct neměla, udělala něco, co jsem udělat neměla. Že jsem prostě já ta špatná.

Bylo to v dobách, kdy jsem nesnášela konflikty. Kdy jsem chtěla být já ta nejlepší a nejperfektnější a kdo mi tuhle moji fasádu bořil, toho jsem odmítala. Já se přece nebudu omlouvat. No ne?

Ale tenhle chlap byl jiný. Vůbec nechápu, jak se mu podařilo proniknout za tu zeď, kterou jsem si kolem sebe tenkrát vystavěla. Byl to určitý mix mezi tím, že mě vzal pár chvil předtím do kostela a tam svou modlitbou oslovil mou duši, a tím, že jsem pak z něj později vnímala určitou neodbytnost. Jako by se postavil přede mě, ukázal, co mi nabízí, a dal mi jasně najevo, že neodejde, dokud si to nevezmu. Co jsem tam v tom kostele tenkrát cítila, když seděl vedle mě a nahlas se modlil, jsem nikdy v životě ani předtím, a možná snad ani potom, už necítila. V té době pro měl byl kostel jen místo, kde je klid a kam ráda za tím klidem chodím. O Bohu a náboženstvích jsem tenkrát nevěděla téměř vůbec nic a ani mě to moc nezajímalo. Budoucí religionistka :-)

Omluvit se není snadné. Musíte si přiznat, že jste udělali chybu. V minulém článku, o tom, co všechno sneseme, jsem Vám dala video, ve kterém se omlouvá ten BEZCHYBNÝ DOKONALÝ Sherlock Holmes! No, tak když se dokáže omluvit on, proč ne my? :-)

A jako bonbónek jednu písničku, která mě oslovila ještě spoustu let předtím, než jsem si vybojovala to svoje vlastní Sorry.

What have I got to do to make you love me
What have I got to do to make you care
What do I do when lightning strikes me
And I wake to find that you’re not there
What do I do to make you want me
What have I got to do to be heard
What do I say when it’s all over
And sorry seems to be the hardest word
It’s sad, so sad
It’s a sad, sad situation
And it’s getting more and more absurd
It’s sad, so sad
Why can’t we talk it over
Oh it seems to me
That sorry seems to be the hardest word
What do I do to make you love me
What have I got to do to be heard
What do I do when lightning strikes me
What have I got to do
What have I got to do
When sorry seems to be the hardest word
Příspěvek byl publikován v rubrice Kolik jazyků umíš..., Videos with lyrics, život se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 reakcí na Sorry seems to be the hardest word

 1. Sedmi napsal:

  to je zajímavý, já jsem to měla úplně naopak… jak jsem zjistila, že taková omluva dokáže skoro zázraky, tak mi to přestalo dělat problém :)

 2. Pingback: Někdy potřebujeme prapodivné věci… | Žít je umění

 3. Pingback: Také už víte, co všechno Vám přinesl říjen? | Žít je umění

 4. Sedmi napsal:

  Trosku OT, ale nemuzu si pomoct… videli jsme ted druhy dil Sherlocka a bylo to nejake slabe… Je to nejaka vyjimka? Bylo to i nejake dost dlouhe, asi hodinu a pul…

  • avespasseri napsal:

   O tom druhém se všeobecně říká, že je ze všech nejslabší. Ten třetí je zas považován za jeden z nejlepších. Já ani nevím, už si to moc nepamatuju, já sjíždím spíš ty anglické fórky, protože ten český dabing (který dokážu jedině najít) mě moc neba… Mně se asi nejvíc líbí ten první z první řady a pak první a třetí té druhé řady. Tak nějak ty druhé jsou vždycky trochu slabší. Tuším, že všechny jsou hodku a půl.

 5. Pingback: Někdy potřebujeme prapodivné věci… | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s