2. Kámoš život (Absurdistán 2014)

(photo credit: Marie.Abraham)

(photo credit: Marie.Abraham)

Představte si, že se přistěhujete do domu, ve kterém budete žít nějakých 70, 80 let. Víte, že máte jen tenhle jediný dům. Pokud se z něj odstěhujete, tak jedině nohama napřed.

A v tom domě s Vámi žije jeden jediný člověk. A denně ho potkáváte. Nemůžete se mu vyhnout – je tu, ten dům vlastní a má právo po Vás chtít, abyste o něj pečovali, když už tu tedy žijete. Dokonce zadarmo. Protože ten dům jste dostali darem.

Co s tím darem uděláte? Jak se postavíte ke svému domácímu?

Začnete si tam zvát kamarády, pořádat divoké party a při nich demolovat zařízení?

Budete nadávat, když Vás domácí zastaví a bude Vás tu jemněji, tu důrazněji nabádat, abyste si nenechali ten dům spadnout na hlavu? Abyste ho nazavalovali odpadem, na který popeláři nestačí?

Budete odmítat všechny ty dopisy a zprávy, které Vám bude předávat, protože Vám zrovna nejsou vhod? Protože zrovna pospícháte tam či onam, protože zrovna chcete pravý opak toho, co chce on, protože si zrovna chcete dělat, co chcete – dům nedům?

Budete naštvaní už jen při vzpomínce na toho otravu domácího? Budete mu v duchu nadávat za všechen ten bordel na schodech (no není on domácí? neměl by s tím něco udělat?). Budete na něj křičet, co si to vůbec dovoluje, něco po Vás chtít, když on se tu jen poflakuje?

Nebo mu dovolíte, aby se z něj stal Váš nejbližší kámoš, který Vám pomůže udělat z toho Vašeho domu ten nejkrásnější dům plný světla a krásy, plný radosti a smíchu, plný květin a vůní????

A tak:

– vždycky, když se bude dít něco, co se Vám nelíbí, co Vám kříží plány atd., vyberte si, zda se k Životu postavíte jako k otravnému domácímu, nebo jako ke kámoši. Každý okamžik může být ten pravý, kdy se zastavit a udělat to tak. Přítomný okamžik je koneckonců to jediné, co máme (to řekl Eckhardt Tolle, to nemám ze své hlavy…)

**************************************************************************************

A jak se mi tento týden dařilo? To najdete v článku: Volíme život, nebo smrt? Byl to zvláštní týden, kdy mě smrt mé kamarádky alespoň na chvíli přivedla k životu…

**************************************************************************************

Tímto článkem začíná druhý týden projektu Absurdistán 2014. Bližší informace k tomu proč, co a jak ohledně tohoto projektu najdete tady. Přehled témat, na které ještě nejspíš dojde a kterými jsem se již zabývala (i s odkazy), najdete pro změnu zase tady.

Přidat se můžete kdykoliv, můžete začít klidně tímto týdnem, nebo se můžete podívat i na týden první – 1. Masochisti hadr. A věnovat mu a těm následujícím (najdete je v rubrice Absurdistán) pár dní. Člověk nikdy neví, co mu které téma přinese – já už od prvního týdne zjišťuji, že do mého života zasahuje téma týdne dost výrazně :-) (Stačí se podívat na články, které uveřejňuji, v daném týdnu…)

Příspěvek byl publikován v rubrice Absurdistán 2014 se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

12 reakcí na 2. Kámoš život (Absurdistán 2014)

 1. Sedmi napsal:

  Hm… zajimavy primer… akorat ja jsem cekala, ze to bude nase telo, o ktere se moc nestarame, poradame divoke party bez ohledu na nasledky atd… :)

 2. Pingback: 3. Strašidelný zámek (Absurdistán 2014) | Žít je umění

 3. Pingback: Volíme život, nebo smrt? | Žít je umění

 4. Pingback: Víte, co vede Váš život? | Žít je umění

 5. Pingback: 6. Drákula hadr (Absurdistán 2014) | Žít je umění

 6. Pingback: Proč je společnost v krizi a 5 kroků, jak tuhle absurdní hru změnit | Žít je umění

 7. Pingback: 10. Milovat peklo (Absurdistán 2014) | Žít je umění

 8. Pingback: Co přinesl rok 2014? (má cesta z Absurdistánu) | Žít je umění

 9. Pingback: Proč je společnost v krizi a 5 kroků, jak tuhle absurdní hru změnit (Návraty) | Žít je umění – ENjoy!

 10. Pingback: Je Život Váš kámoš, nebo spíš nepřítel?? | Žít je umění – ENjoy!

 11. Pingback: Návraty – Proč je společnost v krizi a 5 kroků, jak tuhle absurdní hru změnit | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s