10. Milovat peklo (Absurdistán 2014)

ránoKaždý den má 24 hodin. Pár hodin z toho prospíme – někdo víc, někdo míň. V zásadě je fuk, kolik hodin prospíte, pokud nevstáváte unavení. Ačkoliv… když se to vezme kolem a kolem – dost absurdní představa, ne? Hmm, já vím, někdy slovo absurdní znamená běžné

To, co Vám zbude, je to jediné bdělé… hmm, oprava… to jediné „vzhůrné“ období, které Vám zbývá. „Vzhůrné“ proto, protože nevím, jak nazvat chvíli, kdy jsme vzhůru, ale nejsme bdělí…. a že takových chvil je… až zas budete hledat, kam jste položili klíče, nebo přemýšlet, proč jste zakopli, tak si na mě vzpomenete….

Představte si, že něco máte k dispozici… jenom to, nic jiného. Co byste si zvolili? To, by Vás to bavilo, abyste to měli rádi… nebo to, aby Vás to otravovalo, aby Vás to štvalo a abyste to rádi neměli?

Jo, jo… mluvím o životě. Zdá se to být běžné, to, že lidé milují život. Proto také většina z nich nepáchá sebevraždu, ať se děje cokoliv. Proto také lidé snášejí různá příkoří, nenaplněná přání, ztráty, bolesti, strachy atd. atd. Dosaďte si všechna ta negativa, která jste kdy zažili… a beztak jste na život nezanevřeli. Neřekli jste: A dost, já to tady balím.

Ale zkusme jít hlouběji. Dál, než jen za ten celkový dojem, který na konci dne, nebo na konci týdne… nebo alespoň o dovolené… nebo prostě alespoň někdy… máme…

Zkusme jít do prvního okamžiku, kdy se vzbudíme. Do té chvíle, kdy každé ráno znovu vstupujeme do života. Jak do něj vstupujeme? S láskou… s radostí??? S nadšením?

Těšíme se na ten nový den jako bychom se těšili, že uvidíme svého dobrého kamaráda? Vzpomínáte na jedno z témat Absurdistánu… Kámoš život??

Nebo… (a dosaďte si sami, jak se ráno cítíte…)?

Nepřipadá Vám srandovní, když si uvědomíte, že jsme někde dobrovolně (život není zas tak těžké ukončit), ale děláme si z toho peklo???????? Nebo přinejlepším docela krutou Univerzitu?  :-))

Ať už život jako takový milujeme jakkoliv, milujeme ho i ráno? V ty první minuty nového života? Vstupujeme do něj s láskou? Nebo čekáme jen vařící kotle a mezi nim občas něco příjemného?

A lze pak vůbec takové „peklo“ plné vřících kotlů milovat?

A tak:

  • zkusme najít způsob, jak vstoupit do života s láskou. S láskou k životu, s láskou k sobě, s láskou k těm druhým
  • zkusme vůbec zjistit, co pro nás láska znamená

**************************************************************************************

A jak se mi tento týden dařilo? Odpověď najdete v článku: Co milujete nejvíc? A Vy už víte, co přesně pro Vás láska znamená??

*************************************************************************************

Tímto článkem začíná desátý týden projektu Absurdistán 2014. Bližší informace k tomu proč, co a jak ohledně tohoto projektu najdete tady. Přehled témat, na které ještě nejspíš dojde a kterými jsem se již zabývala (i s odkazy), najdete pro změnu zase tady.

Přidat se můžete kdykoliv, můžete začít klidně tímto týdnem, nebo se můžete podívat i na týden první – 1. Masochisti hadr. A věnovat mu a těm následujícím (najdete je v rubrice Absurdistán) pár dní. Člověk nikdy neví, co mu které téma přinese – já už od prvního týdne zjišťuji, že do mého života zasahuje téma týdne dost výrazně :-) (Stačí se podívat na články, které uveřejňuji, v daném týdnu…)

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Absurdistán 2014 se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na 10. Milovat peklo (Absurdistán 2014)

  1. Pingback: O strachu, touze, lásce a svobodě, aneb březnová témata | Žít je umění

  2. Pingback: 13. Milovat peklo a důvěřovat… (Absurdistán 2014) | Žít je umění

  3. Pingback: Jak už ráno proměnit den v to, nač se můžete těšit?? | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s