O strachu, touze, lásce a svobodě, aneb březnová témata

Včera jsem si sypala popel na hlavu (Kdybych to byl býval udělal…), a tak dnes, abych to zas nemusela dělat o měsíc později a tlouct pak tou hlavou do zdi, jsem si prošla své březnové články.

Není to těžké, každý týden se nese v duchu tématu týdne (8. Strašáci, 9. Chci nechtít, 10. Milovat peklo, 11. Jak ztratit sebe sama)… ať chci, nebo nechci, to téma týdne se v mém životě během toho daného týdne projeví. Tu pozitivněji, tu negativněji, ale vždy, dříve nebo později, je tu.  A všechny články se většinou kolem toho daného tématu točí. Přičemž ten poslední je vždy určitým shrnutím toho, co mi dané téma do života během toho dne přineslo a co jsem si díky tomu odnesla.

Celý měsíc tedy není nějak roztříštěný do článků různých témat, jak to bývalo loni. Většinou se točí jen kolem těch 4. V březnu to byly tato témata:

  • Strach.

Je absurdní, protože strach nikam nevede. Ve skutečnosti není čeho se bát. Bojí se pouze strach sám. Naopak víra, důvěra, může člověku dát sílu se pohnout a to, čeho se bojí, zvládnout.

  • Touha.

Stejně jako strach, i ona je dobrý sluha, ale velmi špatný pán. Když už člověk jednou chce, tak má koukat, co a proč to chce, aby se nenechal svou touhou polapit v něčem, co mu nic pozitivního nepřinese. Nicméně je absurdní si myslet, že předmět naší touhy nás uspokojí. Ve skutečnosti totiž toužíme po tom, co je mimo všechny podmínky. A ve skutečnosti můžeme být spokojení, svobodní a plní radosti pouze, když nechceme nic, tj. když si neklademe žádné podmínky.

  • Láska.

Jak důležité je vstoupit do života s láskou k sobě, k druhým i k životu samému. Jak důležité je vědět, co milujeme nejvíc.

  • Nenechat se spoutat strachem a přijít kvůli tomu o to, co je pro mě v životě nejdůležitější.

Pusťme ze zřetele to, co je pro nás nejdůležitější, a ztratíme sami sebe.

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Bilance, Uncategorized, život se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na O strachu, touze, lásce a svobodě, aneb březnová témata

  1. Pingback: Co přinesl rok 2014? (má cesta z Absurdistánu) | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s