Já to chci takhle a všichni to koukejte uznat!!

Nedávno jsem četla velmi zajímavý článek o tom, jak se jedna maminka při uspávání rozhodla, že se tentokrát nebude rozčilovat a že si tu hodinu uspávání (ačkoliv na ni čekala kopa práce) užije.

A vzpomněla jsem si na to, jak často se na tu svoji otráveně  – no, utrhuju, spíš zatvářím, odbudu, ale hlavně jednám naprosto netrpělivě – kdykoliv její přání a její potřeby stojí v cestě těm mým přáním a těm mým potřebám.

Kdyby to ale byly opravdové potřeby, na obou stranách. Opravdové  potřeby člověk vždycky nakonec vyslechne. Ale ony jsou to často právě ty okamžiky, kdy ona vyhledává různé záminky k tomu, aby nemusela jít spát, nebo aby nemusela dělat něco, co se jí dělat nechce. A kdy já ZROVNA NUTNĚ chci dělat něco úplně jiného, nebo chci, aby ona dělala něco úplné jiného.

To jsou zrovna ty okamžiky, kdy bych si taky přála, aby mi – stejně jak Lence – něco v hlavě udělalo „cvak“. Abych to prostě vzdala. Abych pustila tu svou ZROVNA NUTNOU TOUHU být někde jinde, dělat něco jiného. 

Už jen z toho důvodu, že člověk z čistou hlavou jedná mnohem lépe, uvolněněji, svobodněji a vnímavěji, než když je závislý na tom svém „Já to chci takhle a všichni to hodlejte uznat“.

Je to trochu dětinské, že?

Jak pak chceme naše děti naučit něco jiného?? :-) 

Příspěvek byl publikován v rubrice DĚTI - ROZVOJ OSOBNOSTI se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

10 reakcí na Já to chci takhle a všichni to koukejte uznat!!

 1. letitiatiba napsal:

  Pod toto by som sa mohla podpísať. Presne. Koľkokrát, mi ten môj hatí MOJE plány… a ja som potom na neho nervózna… a najlepšie na tom celom je, ako mu tým svojim nervóznym hlasom vysvetľujem, že to má prijať a nájsť si v tom, čo „musí“ alebo nemôže (lebo mamička nemá čas) uspokojenie… :-D
  Skúsim na to myslieť častejšie, hádam mi to raz (alebo postupne?) prepne. ;-)
  To hlavné už sa stalo – viem, že chcem. :)

 2. jolana88 napsal:

  komunikace?? :D

  • avespasseri napsal:

   A to my komunikujeme a komunikujeme :-) A pravda, to hodně pomáhá :-) Ale také jsem někde četla… a je to i má osobní zkušenost… že emoce člověk nekecá :-)

 3. Sedmi napsal:

  jenze to je pak rodic dost ve vleku toho ditete ne? Zvlast, kdyz jde o takove to vecerni prodluzovani… ja mam tu zkusenost, ze staci ustoupit v jednom pripade a vylezou pak jeste asi 100x… kdyz neustoupim, tak do par minut spi…

  • avespasseri napsal:

   To ano… dej prst, však to znáš. V tom článku však Lenka mluvila o tom, že malý byl přetažený, a proto nemohl usnout. Ne proto, že si jen „vymýšlel“. V tom případě bych se přimluvila za to nechat se chvíli vléct :-)))

 4. annapos napsal:

  Pravidla, řád ale, v rámci těch pravidel a v nich, ty pěkné chvilky pro obě strany. Paměť je lhář, u dětí již zapomínám jak to bylo? Vnoučky jsme vždy utahali tak, že jsem ani nedočetla pohádku a a a, spala jsem jako dudek. U svých dětí si vzpomínám na babičku a dědu, moje spory s dětmi se týkaly jídla, s dědou a babičkou nebyl problém sníst to, co se mnou nepozřeli.

  • avespasseri napsal:

   Klasika… dcera mi třeba nedávno říkala, že u mě má na výběr, a tak, když jí to dvakrát nechutná, tak to nemusí jíst, zatímco na té škole v přírodě to tedy holt sní :-)) Tak aspoň tak… nedávno se dívala na Indiana Jonese, jak tam hlavní hrdinka musila sníst nějaké indické jídlo (nevypadalo to dvakrát vábně), aby neurazila :-)) To na takové to sněz a neofrňuj se, jsi na návštěvě, docela zabírá :-)

   • annapos napsal:

    Je to spíše o tom, že všechny jsme děti, matky a nakonec babičky a nezapomenout, co jsem měla, chtěla a dala dál, je asi to hlavní?

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s