Život s námi občas hraje krutou hru…

(photo credit: SaverioMM)

Tobogán Kamikadze (photo credit: SaverioMM)

… ale je to jen hra a tak ji asi máme brát.

Ale ještě se z ní radovat?? chce se volat do nebes.

Jo, jen se raduj, nic zábavnějšího už nikdy nezažiješ,“ zněla by možná odpověď, kdyby se dala přeložit do slov.

Ta absurdní hra, kdy se Vaše nejhlubší potřeby střetnou s tím, co je naplňuje…

Hledáte, jak nalézt radost i tam, kde se jen těžko hledá? Život hned přispěchá a tuhle Vaši potřebu Vám s radostí naservíruje jak na stříbrném… ne… jak na zlatém tácu posetém diamanty, které v tom slunci tak pálí do očí… Chtěla jsi to? Tak tady to máš a ukaž, co umíš!

Hledáte cestu, jak se nebát a otevřít sobě, druhým, světu? Život Vám s láskou jemu vlastní umožní alespoň na chvíli neignorovat tu fyzickou, materiální, pro Vás původně děsně „přízemní“ a zároveň děsivou sféru světa. A proč si teď tedy stěžuješ??? Hmm, další nevděčník

Když se na to člověk takto podívá, vidí v tom krutém zacházení nebeský žert a nedá mu to a musí se občas i usmát. Když se zrovna na chvíli nadechne nad hladinou

Nad hladinou té ohromné tsunami, která přijde, když Vás ten filuta život postaví přímo před fyzické zjevení archetypu všech vašich nejhlubších potřeb a tužeb. Protože archetypální potřeby a tužby jsou strašně silné, ale hlavně velmi nemilosrdné… protože je nemůžete naplnit tak, že po tom fyzickém zjevení sáhnete. Archetypální potřeby jsou potřeby, u kterých je snad nejlépe vidět, že nakonec nic, po čem kdy toužíme, nás neuspokojí, pokud to nenalezneme uvnitř sami sebe… vnitřní svobodu, lásku, radost, spokojenost, harmonii, vnitřní jistotu a odvahu. Bohužel archetypální potřeby jsou ve své komplexnosti zároveň tak mocné, že dá velkou práci to prohlédnout a uvědomit si to.

O to legračnější mi přijde, jak jsem před pár dny reagovala na facebookový status své spolužačky o zvědomování nevědomého slovy „A fakt to chceš??“ To jsem ještě nevěděla, jak moc to chci já, i když už tenkrát jsem věděla, že ono zas až tak moc není oč stát… a sakra :-))

Ale ať narazíte na komplexní, nevědomý archetyp, nebo na obyčejnou jednoduchou touhu, ta hra života je vždycky krutě žertovná, protože tu touhu, kterou v nás vyvolá, nemá v úmyslu ničím vnějším naplnit… protože nikdy nemá smysl si myslet, že něco vnějšího nás uspokojí.

(photo credit: SaverioMM)

(photo credit: SaverioMM)

  • A tak si můžeme tu hru s životem hrát, chvíli se bavit a užívat si ty chvíle radosti, i ty chvíle smutku. Nic neřešit a prostě si to nevědomky užívat. Jednou jsem nahoře, jednou dole…
  • Nebo se můžeme té hře bránit, protože chceme jen ty radosti a ty chvíle smutku ne. Možná máme těch chvil smutku mnohem víc, než radostí… možná je prožíváme mnohem hlouběji a silněji, než jiní.
  • Nebo můžeme tu hru hrát vědomě… radovat se, když jsme nahoře, a usmát se, když tam dole zahlédneme, jak nám život ukazuje, co nám chybí a co potřebujeme. Proč jsme tam dolů po té životní skluzavce (občas je to jen taková dětská skluzavka, jindy slušný tobogán, jindy hotový kamikadze jak z aquaparku) vlastně sklouzli.

Ne, žádné drsné zkoušky… prostě jen taková hra.

Jak pohádková stezka lesem – víš, co ti chybí? Najdi si to tady uvnitř. Ale rozhodně to nehledej nikde tam venku mezi lidmi…

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Utrpení a láska se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Život s námi občas hraje krutou hru…

  1. Pingback: Vzdorovitý červen | Žít je umění

  2. Pingback: 23. Nevděčníci jedni! (Absurdistán 2014) | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s