Velký kříž – 1. část

váhy-astrologieNení to tak dávno, co jsem ležela na masérském stole a svému maséru vykládala, jak jsem pár knih prodala do antikvariátu. S tím, že už mě neoslovují. A že další na řadě bude sada těch astrologických. Tenkrát se jaksi prorocky usmíval (jen hádám, ležela jsem na břiše) a říkal, že si něco podobného také kdysi myslel.

No, já si zase myslela, že se v mém případě mýlí.

Možná se mýlil, ale ne tak úplně. Není to tak dávno (třeba zrovna dnes?), co jsem ty knihy zas vytáhla, nažhavila internet a znovu se jala pátrat po tom, po čem jsem už kdysi dávno pátrala, ale nač jsem si chtěla udělat úplně čerstvý náhled.

Na ten můj Velký kříž.

Tedy Velký kříž v mém horoskopu.

Neházejte, prosím, astrologii hned spolu se všemi pavědami do koše. Ona možná není vědecká, možná ani nefunguje a člověk si opravdu všechno jen upraví k obrazu svému. Co chce, to mu udělá radost, co mu radost nedělá, toho si ani nevšimne, a toho, co neodpovídá jeho charakteru, si nevšimne jakbysmet. Ale ono tu nejde o nějaké exaktní údaje, ale o práci se symboly. Když ji budete dělat Vy sami, možná k Vám Vaše podvědomí, či nevědomí promluví.

Z mé vlastní zkušenosti mohu říct, že mi astrologie kdysi dávno hodně pomohla se v sobě vyznat. Přijmout některé věci tak, jak jsou. Astrologie s těmi svými hvězdami a jistou mocí naznačit, že to fakt není ničí vina, že jste takoví, jací jste (ani rodičů, ani Vaše, ani Vašeho okolí), minimálně otevírá jiný úhel pohledu na svět a z něj se pak dá vydat trochu jinou cestou. Někteří to mohou nazvat únikem, já bych to nazvala prostě něčím, co člověku umožní jistý nadhled a možnost uchopit pak život do svých rukou.

Únik, neúnik, placebo, neplacebo… někdy prostě platí, že účel světí prostředky :-)

A někdy ta hra symbolů umožní nahlédnout do vlastních konfliktů trochu hlouběji a to, co tam člověk nalezne, nemusí být to, co vyčte z astrologických knih a z internetu, ale to, co s ním zarezonuje, co ho napadne a najednou má dojem, že jo, to je ono.

A já zatoužila znovu se na ty své vnitřní konflikty podívat. Na vnitřní konflikty, které astrologie symbolicky (a že já fakt miluju symboly) zpodobňuje opozicí dvou planet. Třeba Marsu a Pluta (jste staromilci? jo, Pluto je v tomhle světě stále ještě planetou :-) A proč ne? skutečnost, že ji překlasifikujeme, ji ještě nezbavuje existence.). Trochu větší zábava nastane, pokud jste takoví „šťastlivci“ jako já a sejdou se Vám dvě opozice pěkně do kříže. Pokud započítáte i kvadratury těch planet, dostanete takový pěkný čtverec – okénko, se čtyřmi planetami pospojovanými opozicemi a kvadraturami (90°).

To po Vás hvězdy chtějí, abyste se buď zbláznili rozpolcení vnitřními konflikty (mám se starat spíš o druhé, nebo sám o sebe?? apod.), kdy spokojenost nenaleznete ani na jednom konci toho pomyslného lana, za které obě planety tahají, nebo abyste nalezli nějaký způsob, jak ta opozita sladit. Coincidentia opositorum. A máte-li čtverec, chce se po Vás vlastně nic menšího než to, abyste neřešili otázku, zda jednat podle logiky, emocí, intuice nebo tak trochu „přízemněji“, ale abyste všechny ty 4 možnosti vzali v úvahu, propojili a do toho Vašeho řešení situace zapojili.

Nemáte taky ve svém horoskopu nějakou podobnou lahůdku? Můžete se na něj mrknout tady, stačí zadat datum a místo narození. Hodina u opozit není životně důležitá, jedině že by se Vám do nich posunul Měsíc nebo Slunce. To jsou takoví nebeští rychlíci.

Čím červenější horoskop budete mít (kvadratury a opozita se značí červenou barvou, holt pozor!), tím méně nudný život budete vést. Pokud tam nějaká ta opozita máte, pak Vám tedy přeju hodně štěstí…

Pokračování v článku Velký kříž – 2. část

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Paradox, Uncategorized se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

24 reakcí na Velký kříž – 1. část

 1. jolana88 napsal:

  ona je jiná barva než červená? :)) šťastlivec každý, kdo má kříž i čtverec po jednom :DDDD btw. ten čas je zajímavý – stačil by rozdíl 12hodin – a vše je jinak …

  • avespasseri napsal:

   Ajajaj… tedy, že Vy nevedete nudný život, to já vím :-)
   A spíš Vás to trhá, nebo to nějak kloubíte dohromady? Nebo ani to, ani ono? :-) S tím časem… no, Měsíc jde hodně rychle, ten se velmi snadno někam připlete. Ale Slunce ujde za 24 hodin cca jen ten jeden stupeň. Ale i to může stačit, aby se někam připlet.

 2. Jitka S. napsal:

  No, já horoskopůn merozumím. Mám tam 3 červený čáy, 3 modrý a zelenou – ty tučný. Většina toho je symetrická podle osy ASC-DSC.
  Ale výklad na mě sedí téměř dokonale, až mě to děsí.

  • avespasseri napsal:

   Astrologie je tak složitá, až mám dojem, že tomu nemohou rozumět ani sami astrologové :-))) Někdy výklad sedí víc, někdy míň. Tenhle počítačový je jen počítačový, i když se zdá být docela podrobný a slušný. Problém je právě v tom, že na horoskop je třeba dívat se jako na celek, ne jen na jednotlivé planety… právě ten celek může velmi zásadně ovlivnit výklad těch detailů. Mně osobně to i na mém vlastním horoskopu přijde velmi těžké, netroufla bych si vykládat ho někomu jinému. Navíc, podle mé zkušenosti, se ony symboly mohou projevovat různě… ne jen tak, jak se obvykle píše v nějakém počítačovém výkladu :-)))

   Co se těch červených čar týká… spojují planety v zásadě buď pokud stojí naproti sobě (opozice), nebo pokud stojí do vpravo nebo vlevo 90° (kvadratura). Pokud jich má víc než těch modrých, harmonických, tak to znamená, že ne všechno prožívá harmonicky, nějaká kvalita naráží na nějakou jinou a musí ten konflikt řešit. Je-li konfliktů příliš, není to snadné. Je-li jich málo, je ten život pak asi dost nuda :-))))) Co jsou zelené tady na těch stránkách jsem nezjišťovala :-))))

 3. Sedmi napsal:

  cha, tak takhle jsem se na to jeste nedivala… cetla jsem spis jednodussi vyklady. mam tam spoustu kvadratur a opozic a vseho ostatniho… musim to jit prostudovat.

 4. annapos napsal:

  Také nejdříve napíši a potom se podívám, až najdu delší chvilku na hraní, tak tomu já říkám… AAAA, hraji si moc ráda, že bych podle toho, co mně řekla cikánka, nebo hvězdy žila? Tak to ani náhodou.

 5. Pingback: Velký kříž – 2. část | Žít je umění

 6. Pingback: Co člověk nalezne v hlubinách? Třeba borůvkové knedlíky :-) | Žít je umění

 7. Pingback: Otravná Frozen | Žít je umění

 8. Pingback: Červenec = seriál hadr | Žít je umění

 9. Pingback: VŠE JE JEN HRA PARADOXŮ, KTEROU NEMŮŽE MYSL NIKDY POCHOPIT | Žít je umění

 10. Pingback: Velký kříž – 2. část | Žít je umění – ENjoy!

 11. Pingback: 40. Jahodový ráj, aneb proč být autentický a ne ten křivák?? | Žít je umění – ENjoy!

 12. Pingback: Astrologie - k čemu je vlastně dobrá?? - Žít je umění milovat

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s