Škola pláče

koupálkoNedávno jsme šly s dcerou z koupaliště. Máme jedno oblíbené. Je malé, je uprostřed náměstí na sídlišti. Ano, opravdu je naše oblíbené. To náměstí je v podstatě park a to sídliště je většinou vystavěné z domů, které připomínají apartmány na dovolených. Dokonce jsem sem chodívala s malou, když ještě byla v kočárku. Šumění aut na městském okruhu dole pod kopcem mi připomínalo šumění moře…

Je to spíš koupaliště pro rodiny s dětmi. Jeden dětský bazén, druhý větší bazén, ale i mé sedmileté dítě většinou všude stačí. Malý tobogánek i pro odvážná mrňata. Hřib. Vodní. Když přijdete v tu správnou dobu, je koupaliště téměř prázdné. Dokonce i v sobotu a v neděli, což mě tedy hodně překvapilo. Obvykle tu trávíme dopoledne a na oběd chodíme do blízké restaurace. Kdysi to dokonce bývala strašidelná restaurace, plná čarodějnic a čertů (tím nemyslím obsluhu).

Na tomhle koupališti miluju i další věc. Že je možné tam dorazit rychle městským autobusem. Ale zároveň je pak možné si udělat pěknou procházku z kopce dolů k nám domů. Žádné kodrcání se po městě v tom největším pařáku.

A cestou chodíme kolem školy. Nikdy mi to nepřišlo jako něco zvláštního. To až letos, když jsme tudy šly poprvé s mou prvňačkou (v září druhačkou). Není to naše škola, nicméně je to škola a chodí tam pár našich známých. A jak jsme tak v sobotu po poledni kráčely polomrtvým městem kolem té školy, najednou mě napadlo: Škola pláče. Tichá, opuštěná, žádné děti, žádní učitelé, nic. Pusto, prázdno. Taková strašidelná budova :-)

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice DĚTI - ROZVOJ OSOBNOSTI, Uncategorized se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Škola pláče

  1. jolana88 napsal:

    „naše“ škola nepláče – zkrášluje se :)))))

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s