32. Ryba, co neví, že je ve vodě… (Absurdistán 2014)

(photo credit: Jens Petersen)

(photo credit: Jens Petersen)

Znáte ten příběh o tom, jak jedna ryba nestále hledá vodu… hledá a hledá… a ptá se druhé ryby, jestli neví, KDE je ta voda? Že ji pořád nemůže najít? A ryba se na ni podívá a řekne: „Vždyť v ní plaveš….“

Někdy jsme, jak ta ryba, která hledá a nevidí…

Někdy jsme, jak ta ryba, která nevnímá prostředí, ve kterém žije.

Kdy jste se naposledy podívali na strom, západ slunce, řeku, zvíře, cokoliv, co Vás obklopuje (moderní technologie se nepočítaj!) a opravdu si to naplno užili?? Bez toho, abyste u toho zrovna přemýšleli, že tohle je blbé, že včera to přehnal a že zítra bude zas otrava… (nebo naopak že to zítra konečně pořádně roztočíte…)????

Někdy se mi to stává, ale tentokrát rozhodně hodlám svou dovolenou využít právě k tomu. Vnímat a nepřemýšlet. Myslím, že to bude také poprvé, co nestrávím dovolenou čtením knih :-)))) Ponořená – místo toho mého příběhu – v příbězích jiných lidí…

A co Vy? Co je pro Vás synonymem dovolené? Zážitky? Knihy? Nebo něco jiného?

A tak:

 • vzhůru za vnímáním věcí takových, jaké jsou

****************************************************************************************

Dovolená bývá super. Ale že tahle bude tak super?? Cítila jsem se u toho moře fakt jak ryba ve vodě… viz článek: Jestli já ještě nezapomněla psát.

*****************************************************************************************

Tímto článkem začíná už třicátý druhý týden projektu Absurdistán 2014 (ajajaj, už jsme za polovinou). Bližší informace k tomu proč, co a jak ohledně tohoto projektu najdete tady. Přehled témat, na které ještě nejspíš dojde a kterými jsem se již zabývala (i s odkazy), najdete pro změnu zase tady.

Přidat se můžete kdykoliv, můžete začít klidně tímto týdnem, nebo se můžete podívat i na týden první – 1. Masochisti hadr. A věnovat mu a těm následujícím (najdete je v rubrice Absurdistán) pár dní. Člověk nikdy neví, co mu které téma přinese – já už od prvního týdne zjišťuji, že do mého života zasahuje téma týdne dost výrazně :-) (Stačí se podívat na články, které uveřejňuji, v daném týdnu…)

Příspěvek byl publikován v rubrice Absurdistán 2014 se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 reakcí na 32. Ryba, co neví, že je ve vodě… (Absurdistán 2014)

 1. Sedmi napsal:

  dovolena pro me znamenala driv prolezet s knihou v ruce na plazi tyden… ale to je hodne davno… ted dovolena znamena vic prace, nez obvykle :D
  Ale do knizek utikam porad, to je takova moje bleskova dovolena i ted :P

 2. Pingback: Zanořený srpen… a nejen v Egejském moři… | Žít je umění

 3. Pingback: Co přinesl rok 2014? (má cesta z Absurdistánu) | Žít je umění

 4. letitiatiba napsal:

  No, pre mňa dovolenka znamená práve to. Byť. Dívať sa s otvorenými očami, dýchať, počúvať, vnímať.. byť tam. A potom ma manžel vytrhne do reality času, že už treba… No, máme my ľudia aj fyzické potreby, jesť, spať, nespáliť sa… Ešte že ho mám. :)

 5. Pingback: Není potřeba nic hledat, máte to teď a tady. Stačí vystoupit ze svého vymyšleného světa… | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s