Rhodoská multikulti dovolená

RhodosLežím si tak u hotelového bazénu na ukořistěném lehátku ve stínu fíkovníku, popíjím vodu (spoustu vody… jak jinak v těch třicetistupňových pařácích), sleduju dceru, jak jezdí po skluzavce, pořád dokola, a po vynoření, oči zaplavené vodou, hledá na té hloubce nejkratší cestu ke kraji. Šmrďolí si to někdy ručičkama jak náš pes Citus a je na sebe hrdá, jaké že má už to „sebevědomí“, že do té hloubky skočí. (Princeznu, alespoň podle filmu Barbie a princezna, totiž nedělá korunka, ale charakter a sebevědomí. Přece…).

Sleduju ji a sleduju také celé osazenstvo hotelu uvelebené podél bazénu a baru. Češi, Slováci, Poláci, Rusové. Taková slovanská pospolitost, říkám si. Na baru Češka. Na recepci Slovenka. V restauraci další. Nebýt těch pár Řeků, toho vedra, toho moře a toho řeckého jídla a pití, člověk by si mohl lehko myslet, že nevytáhl paty z republiky. Ani po těch téměř 3 hodinách letu…

Nikdo nic neřeší, Rusové neřvou, všichni si prostě jen užívají volna. Když jedna várka turistů odjela, osazenstvo se trochu proměnilo. Češi, Slováci a Rusové zůstali. Přijeli Angličané a Němci. České děti se s Brity pustili do vodní války – No, no/Yes, yes, ozývalo se. Občas padlo i nějaké jiné anglické slovo.

A pak si i s Němci všichni svorně házeli v bazénu míčem.

Krásný obrázek klidu, míru a mezilidské svornosti běžných lidí…

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Na cestách se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 reakcí na Rhodoská multikulti dovolená

 1. Sedmi napsal:

  barbie a princezna? hm, to musim pohledat…

 2. Sedmi napsal:

  pls ktery ten film to je? je jich tam tuna, ale nemuzu najit jen Barbie a princezna…

 3. valkil napsal:

  Na Kefalonii to byl skoro samý Brit, ono podle cílových letišť bylo hodně poznat, z kterých zemí se sem asi nejvíc létá. Jedna Praha, jeden Stockholm, jedna Vídeň, 4x Gattwick, 2x Birmingham a ještě dvě v Británii, co si teď už nemůžu vzpomenout. Češi byli tedy na naší ubikaci, ale s těmi jsme se moc nepotkávali – nebyl bazén, u kterého bychom se společně váleli :)
  Jinak líbí se mi bezprostřednost dětí, umí si hrát, i když si „nerozumí“, tedy oni si vlastně rozumí. Jde jim to lépe než dospělým. Toňa si na hřišti hrála s řeckou holčičkou, fakt se vyblbly – pak mi hlásla, že to byla holka z Anglie, protože přece říkala one two three :)

  • avespasseri napsal:

   Tady jsem na Angličany narážela málo, možná byli v jiných hotelích nebo letoviscích. O bezprostřednosti dětí, které si hrají, ač si nerozumí, mám nachystaný článek na zítřek :-)) Byla jsem u vytržení :-)

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s