A jaké to tedy na tom Rhodosu je??

(Písečná pláž "dvojka")

(Písečná pláž „dvojka“)

Dovolenou na Rhodosu vybrala má matka. Držela se věrně naší oblíbené kolínské cestovky a tak nám nezbylo než se držet i její nabídky. Vyhrála to u nás už před mnoha lety, když nás vezla na jednodenní výlet do vánoční Vídně a napájela nás alkoholem. Zkoušela nás napájet i při loňském autobusovém transferu do Španělska. Jenže to byl jakýsi zelený (v barvě cestovky) sladký utrejch… holt kdo si zvykne na moravská vína a moravskou slivovici…

Vyhrává to u nás ostatně i tím, že sbírá turisty z kraje a odváží je na pražské letiště… a pak na ně i při příletu čeká a zase odváží domů. Vzhledem k tomu, že jsme s sebou měly vždycky malé dítě, už často se nám stalo, že cestou zpět nás v noci vykládali i před domem…

Ale je vidět, že krize se po cestovkách sápe. Dnes už za tuhle vymoženost připlácíme a letos poprvé jsme dokonce ani nedostaly výlet zdarma za včasný nákup zájezdu…

Ale ten Rhodos.

Říkala jsem si, že nic zajímavého tam není. Přece tam nebudeme jen 11 dní polehávat na pláži nebo u bazénu. Ale vrátila bych se tam klidně zas. Kopcovitá, mírně zalesněná krajina má své kouzlo. Alespoň v Kolymbii, kde jsme byli ubytovaní, bylo pobřeží rozdělené skalisky na 3 celkem odlišné pláže – jedna byla písečná s kameny, druhá menší a písčitá a ta třetí větší oblázková. 2 hodiny chůze od městečka stál na jednom vršku klášter. Prý tam byl krásný výhled. Prý byl krásný výhled i na jednom z těch skalisek nad mořem, kam jsem vídala chodit turisty i běhat běžce, když jsem si šla ráno párkrát zacvičit k moři. Ale ani u kláštera, ani na tom druhém výhledu jsem nebyla, ačkoliv v tom druhém případě jsme byly již téměř před vrcholem :-) Prostě mě to tentokrát kupodivu nehnalo za objevováním okolí. Ostatně lézt s bolavou achilovkou po „kozí cestě“ ke klášteru by asi také nebylo ono.

Hotel Kolymbia star nebyl z těch nejkrásnějších pětihvězdičkových, které jsem v Kolymbii zahlédla a které měly dokonce jakási odpočívadla v travnaté zahradě nad mořem. Případně každý apartmán vlastní vstup do bazénu. Měl hvězdy jen tři. Ale některé večeře a obědy byly přímo skvostné. Miluju řecké jídlo. U jiných jsem si, pravda, vzpomněla na jeden článek o tom, jak je all inclusive stravování hlavně o recyklaci jídel od oběda případě včerejší večeře. Snídaně byly bohaté, nejvíc mě uchvátila ta řada velkých sklenic s medy – z růžových květů, pomerančový, broskvový, mandarinkový atd. Kdo zná, že některé medy nechutnají vůbec a jiné jsou hotová mana – to podle toho, ze kterých květů ho včely posbíraly – ten chápe mé nadšení. Dcera, která tam nahoru, kde medy stály, nedosáhla, si občas poručila na talíř od každého druhu trochu, pak je namazala do housky, doplnila kouskem ovoce… a té představě, že tenhle „hamburger“ pojmenujeme po ní a budeme prodávat, jsme se svorně chechtaly.

Náš hotel nestál přímo u moře, ale zato jsme měly možnost se každý den pěkně projít. A ne jen podél obchodů, jak ve Španělsku nebo na Korfu, kde cestu k moři lemovaly obchody, ale pěkně přírodou (no, spíš takové chodníčky a silnice, kde nic nebylo a ani auta moc nejezdily). Takže každé ráno jsme si divže neházely korunou, zda půjdeme na jedničku, dvojku nebo trojku :-) Pokud tedy ta naše malá neseznala, že do žádného moře nepůjde, protože má pak plavky samý písek, který ji pak škrábe (víte kde :-))  a musí si mýt před obědem vlasy slané od moře :-) Skrytá mořská panna to tedy rozhodně není.

Obchůdky jsme ovšem měly také na dosah. Eukalyptová alej, hlavní obchodní třída, byla téměř za rohem. Jak si dcera všimla, spousta obchodů se jmenovala po bozích – Amor, Zeus a tak.

A co bylo na Rhodosu dál? To zas příště…

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Na cestách se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na A jaké to tedy na tom Rhodosu je??

  1. valkil napsal:

    Už pomalu sbírám tipy na další řecké ostrovy, tak i o Rhodu si ráda přečtu. Ale že jich je teda, těch ostrovů :) Mně se do budoucna pozdává Thasos, děti by chtěly na Kos, celou cestu letadalem z něj byly uchvácené – viděly na mapě a pořvávaly „kos kos kos, tam bysme měli letět příště“. A viděla jsem shodou okolností u známě fotky odsud a taky to nevypadá zle. Kamarádka zase mohutně doporučovala Lefkádu. No možná Řecko odstrčíme a raději zkusíme mnou vysněné Španělsko. Ještě vysněnější je Portugalsko, ale tam je těch zájezdů jako šafránu (i za takové ceny).

    • avespasseri napsal:

      To se nedivím: Kos si o návštěvu přímo říká :-)) Ten je na létání ten nejlepší :-)) Já bych se byla nejradši zas vrátila do naší jahodové kavárny do Lloretu :-) Ale ono tam asi fakt nejde jezdit každý rok :-) Ta moje plánuje příští dovolenou v Anglii na Harryho Pottera a pak do Istanbulu do paláce Topkapi :-))

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s