Bacha na vánoční úklid!

(photo credit: Marek Blahuš)

(photo credit: Marek Blahuš)

Tento rok se mi plus mínus vyplnil sen mít uklizeno již na Advent a ten si užít jen postáváním u stánků na horkou medovinu, trdelník, punč a tak dále. No, nemusím to snad všechno vyjmenovávat….

Děkovat za to ovšem můžu hlavně svému muži, který se rozhodl (po x letech) vymalovat v obyváku. A s malováním se svezlo i mytí všech těch oken, které tam jsou. A s nimi se svezlo i těch pár zbývajících oken v kuchyni a ložnici.

A s tím vším i mírné zútulnění celého našeho „bunkru“.

Takže si nemusím příliš brát k srdci onu radu: bacha na vánoční úklid!

Nejhorší je, když se necháme unést svou představou „co všechno musí na Vánoce být“ a zapomeneme, že to nejdůležitější je ten vánoční klid a mír.

Kolik z Vás si stěžuje, že Vánoce nemá rád, protože o žádném klidu a míru nemůže být řeč?? Davy nakupujících v obchodech, celý den v práci a pak ještě péct a uklízet atd. atd. Člověk (většinou asi žena) toho má až někam… kdyby měla patero hlav jako patero poschodí, dosáhlo by to všechno určitě až na střechu…

Klid a mír jako by se někam vytratil. Ztrácíme s ním kontakt. Zůstává tam někde v hlubinách a pro veškerý shon na něj nemůžeme dosáhnout.

A to je velká škoda.

Neměli bychom Vánoce chápat spíš jako období, kdy máme zvolnit?? Alespoň jednou do roka? (Nepočítám dovolenou).

Ono se totiž může stát cokoliv a my pro tu naši (ač vlastně chvályhodnou) snahu připravit ty nejkrásnější Vánoce, můžeme o ty Vánoce přijít… zrovna nedávno mi vyprávěla studentka-sestřička, že teď pečuje o jednu paní v kómatu.

A víte, co se jí stalo???

Při vánočním úklidu ztratila rovnováhu, přepadla dopředu… a přímo na hlavu…

Nehoda, která se může stát kdykoliv. Ale o to víc se může stát ve chvílích, kdy i my samy tu hlavu ztrácíme pod návalem stresu…

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Štěstí se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

10 reakcí na Bacha na vánoční úklid!

 1. valkil napsal:

  Taky bych brala klid a mír, ale mám pocit, že všichni v prosinci zešílí a i když my doma jsme celkem v klidu, okolí je běsné a do krámu se bojím jít, aby mě tam někdo nezašlápl :) Škoda jen, že je to v prosinci vždycky hektické v práci, kvůli roční uzávěrce a nutnosti dodělat určité věci, co nepatří do roku dalšího. Naštěstí ale i proto, abychom nemuseli nutně být v práci mezi svátky, což je strašně fajn – já si z Vánoc vlastně nejvíc užívám tu povánoční atmosféru, kdy se všechno tak nějak krásně zpomalí.
  Každopádně vyrážím probocovat se na Staromák, dítě mi tam bude zpívat koledy, takže si to hodlám v klidu užít a dát si k tomu punč, jupí.

  • valkil napsal:

   proboxovat tam mělo být :)

  • avespasseri napsal:

   S tím, že v prosinci všechno finišuje – konec měsíce, konec roku – tomu všemu shonu nepřidá… to je fakt. Také si nejvíc užívám toho povánočního období. Někdy bych, pravda, posunula 24.12. třeba na 25.12., operativně, podle potřeby… bohužel dítě už je moc velké a umí počítat… navíc ten adventní kalendář tomu taky nepřispěje :-) Ale není v zásadě jednou, kdy ty dárky přijdou??? :-)))) No, až bude všechno v klidu připraveno, ne… :-)))

 2. Sedmi napsal:

  ja mam taky rada ty dny mezi svatky, kdy je po vsem tom silenstvi a je konecne ten klid a mir :P

 3. jolana88 napsal:

  sobecky si užívám celého adventu – nepropadnuvší šílenství, procházím klidně kol narvaných košíků se svojí konzervou pro kočky :DDD

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s