Už je to tady! (Absurdistán 2015)

(photo credit: Malene Thyssen)

(photo credit: Malene Thyssen)

Už je to tady!

Nové kolo Absurdistánu. Takže s odvahou do toho….

Proč s odvahou?

 • Za prvé, jen si přečtěte, co se dělo loni, pokud jste to již neudělali. Rok 2014 byl síla.
 • Za druhé, vezmeme to pěkně od počátku. Roční období po ročním období. Takže konečně také dojde na články o jednotlivých elementech podle čínské medicíny, které jsou s jednotlivými ročními obdobími spjaté, jak jsem slibovala před drahnou dobou Sedmi. A zima je spjatá s ledvinami, močovým měchýřem (jo, jak jste na tom s pitným režimem???), ušima (co posloucháte?? hluk, nebo ticho?), kostmi, zuby, vlasy (jak na tom jste?? padají? Kazí se? Křupou??). A emoce, která je zimě připisována, je STRACH. Jo, ať žije praktická aplikace Absurdistních témat….

Už se těšíte?? Začneme v lednu zimou. Pak přejdeme na tři přechodné týdny do prvku země, který slouží právě k harmonizaci a tím snazšímu přesunu. A pak nějaká ta jarní detoxikace – fyzická i duševní. A zimu si dokončíme samozřejmě až zas na konci roku.

A protože hlavním předpokladem, jak strachu nepodlehnout, je nepodlehnout tomu prvnímu impulzu, kterým se nás snaží vyvést z míry, začneme tento týden dvacetpětkou. Tj. tématem 25. Slepí a hluší, aneb jak si nenechat podrazit nohy z loňského Absurdistánu.

Když takhle ty články po sobě čtu, kolikrát si říkám, že bych si je měla číst opakovaně :-)

 • Třeba o tom, jak moc toužím mít odvahu neutíkat před tím, čeho se bojím. Co Vy? Co děláte v okamžiku, kdy dostanete strach? Boj, nebo útěk?
 • Nebo o tom, jak moc toužím po tom nenechat se ovládnout hněvem. Hmm, zrovna jsme o tom debatili u Alinky v článcích, jak je nezabít? Máte Vy chuť někdy někoho zabít?? :-)
 • Nebo po tom, jak moc toužím nepodléhat svým sobeckým přáním (už jste si někdy uvědomili, co všechno máte dojem, že POTŘEBUJETE??), a nedožadovat se furt něčeho??

Tímto článkem začíná první týden projektu Absurdistán 2015. Bližší informace k tomu proč, co a jak ohledně tohoto projektu najdete tady. Něco o tom, co se dělo loni, a jak to bude letos (včetně návodu, jak si Absurdistán přizpůsobit vlastním přáním) zase tady. Krásně přehledný seznam témat i s odkazy na průvodní a závěrečné články každého týdne je možné si stáhnout na odkazu: ABSURDISTÁN. Začít můžete kdykoliv… jen s odvahou do toho :-)  

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Absurdistán 2015 se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 reakcí na Už je to tady! (Absurdistán 2015)

 1. pitný režim a vlasy… přesně tak, od začátku prosince… A jinak děkuju za „provedení“ rokem 2015, ráda se zase něco dozvím :-)

 2. Sedmi napsal:

  Vlasy… to je bida… snad mi tam nejake zustanou… taham to po hrstech :(

  BTW kdyz uz jsi u toho cinskeho roku, netusis, proc se slavi zacatek cinskeho roku tak divne uprostred niceho? Neni to ani slunovrat, ani nic, s cim bych si spojovala novy zacatek… muz taky nevi, patrame :D

  • avespasseri napsal:

   KOjení je na padání vlasů expert. Krásně mi narostly v těhotenství. Pak to to začalo padat (prý padaj hodně právě proto, že v těhotenství tolik nepadají). Pak se to zlepšilo, když jsme vyndali nitroděložní tělísko. Sice se s tím oficiálně nijak nespojuje, ale já myslím, že právě tohle pomohlo. Ostatně rozmnož. orgány v činské medicíně s vlasy taky souvisí :-)
   Co se nového roku týká, našla jsem toto: http://www.taijiquan.cz/2011/01/oslavy-noveho-cinskeho-roku-prvni-cast/. Ostatně, já tu taky s jarem začnu někdy v půlce února. Našla jsem si, že je třeba začít dřív než s prvním jarním dnem :-))

 3. Pingback: Co Vás tento týden vyvedlo z míry?? Aneb chtít či nechtít adrenalin, to je oč tu běží… | Žít je umění

 4. Pingback: Leden – místo legrace strach. A spousta adrenalinu :-) | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s