2. Potřást si rukou se strašákem… (Absurdistán 2015)

(photo credit: Polimerek)

(photo credit: Polimerek)

Strašně nerada se zabývám vlastními „strašáky“. Věcmi, které mě znejišťují, před kterými bych nejradši utekla.

Jak jste na tom Vy?

 • Jste spíš ten typ, který se do všeho vrhá po hlavě, adrenalinoví týpci, kteří si vybírají jen ty nejtěžší cesty, nejprudší srázy a strašidelné zámky, ve kterých si můžou „testnout“ svou odvahu? A sebejistotu?
 • Nebo jste spíš ten typ, který začne couvat, když mu hrozí nebezpečí?

Jen si na tuhle otázku odpovězte... to je pořád jednodušší, než se třeba rozhodnout, že nebudete (z nějakého důvodu) provozovat sebedestruktivní zábavy, nebo žít ve věčném strachu z tohoto či onoho… a ve věčném napětí… ve věčném očekávání, kdy Vás něco práskne přes hlavu… ve věčné obraně

Jak se říká – na strach reagujeme buď útokem nebo únikem – buď se do toho opřeme, zaútočíme, začneme vzdorovat, nebo se začneme bránit a utíkat. Věčný boj, nebo věčná obrana. Asi běžná lidská zkušenost.

Jenže mě už tahle běžná lidská zkušenost přestává bavit… nicméně ne asi dost na to, abych se té věčné obrany, nebo toho věčného vzdoru vzdala. Není to snadné…

Ale protože má zkušenost říká, že jsou okamžiky, kdy nemůžete ani vzdorovat, ani utíkat, protože to nemá smysl… nemůžete uchopit do ruky vítr stejně jako nemůžete pohnout skálou… snadné, nesnadné, budu se muset tento týden té své věčné obraně podívat na zoubek… ostatně máme zimu a pořád jsme podle čínské medicíny v období vody a emoce, která je s ní spojená, je strach a pocit jistoty. No a kdo se chce cítit pořád kvůli něčemu nejistý???? Jedině snad proto, že je to přece super adrenalin???

A tak jsem tento týden zasvětila 8. tématu Absurdistánu – Strašáci.

A dojde i nějaké to další fyzické ovlivnění drah ledvin a močového měchýře, které také patří pod okruh vody :-) Minulý týden jsme zabrousili do vod pitného režimu, tento týden bychom mohli zkusit nějaké to cvičení. Ideální je, když se každý týden mění jeden návyk.

*************************************************************************************

Tímto článkem začíná druhý týden projektu Absurdistán 2015. Bližší informace k tomu proč, co a jak ohledně tohoto projektu najdete tady. Něco o tom, co se dělo loni, a jak to bude letos (včetně návodu, jak si Absurdistán přizpůsobit vlastním přáním) zase tady. Krásně přehledný seznam témat i s odkazy na průvodní a závěrečné články každého týdne je možné si stáhnout na odkazu: ABSURDISTÁN. Začít můžete kdykoliv… jen s odvahou do toho :-)  

*************************************************************************************

A jak tento týden dopadl?? Došlo i na nějaké to fyzické cvičení, nebo jsem se jen tak poflakovala?? Kuk sem.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Absurdistán 2015 se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 reakcí na 2. Potřást si rukou se strašákem… (Absurdistán 2015)

 1. Sedmi napsal:

  ja jim rikam kostlivci… a mam k tomu fotku, kterou si dam na blog :)

 2. Ani mi nemluv, poslední týden mi tohle téma taky straší v hlavě. Plus odvaha… ach jo.

  • avespasseri napsal:

   Tak to jsme se nějak sešly :-)) No, mě hodně pomáhá ta myšlenka, že v jeskyni, kam se bojíme vejít, se skrývá poklad. A minulý rok jsem to poznala několikrát. Jen ten první krůček a pár dalších, než člověk přesvědčí sám sebe, že mu ten poklad za to všechno stojí…. :-))

 3. Pingback: Jak nám přibyl do skříně kostlivec… | Žít je umění

 4. Pingback: Leden – místo legrace strach. A spousta adrenalinu :-) | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s