8 darů (z) lásky, aneb Valentýnský speciál (část 1)

cupidZažili jste někdy lásku toho druhu, že se Vám podlamovala kolena a nemohli jste na dotyčného/dotyčnou přestat myslet??

Každá vteřina s ní(m) byla jako život v ráji… každá vteřina bez ní (něj) jako samo peklo???

Nebo po něčem takovém toužíte? Protože jste o tom často slyšeli, četli… protože romantické filmy takhle lásku představují?

A přitom TOHLE je jen brána k té skutečné lásce. Takový kopanec do zadku :-) Jako když přijde vichřice, lapí Vás a odtáhne do světa, do kterého byste dobrovolně nikdy nevstoupili. Kdo by chtěl žít v pekle?? A kdo by chtěl být vyháněn každou chvíli z ráje??

Napadlo Vás někdy, že zamilovanost není žádná sláva… že je to od života pořádný záhlavec… řekla bych pořádná rána palicí po hlavě?? A že se z toho hlava točí dost a dost, co???

Jenže jak říkám… kdo takhle občas nezblbne, mnohem hůř najde tu bránu ke skutečné lásce. Možná se xkrát praští do hlavy ve snaze probourat zeď… ale jednou… možná… tu bránu objeví…

Protože SKUTEČNÁ LÁSKA je bomba. Nejen že Vás rozmetá na kousky a Vám to bude šumák, protože tak Vám je nejlépe. Ona je to bomba i z toho důvodu, že cokoliv z toho prostoru LÁSKY přichází, je ohromným darem.

Cokoliv dává je ten skutečný dárek… kam se na TAKOVÝ DAR hrabou bonboniéry, plyšáci a slavnostní večeře při svíčkách. Juj… umíte si to představit???

Tak jen tak stručně:

  1. Láska ve Vás probudí vášeň. Ale hlavně lásku samu.

Svět najednou zrůžoví, že? Všechno je super, jste jako zhulení. Zahodíme nějaké to „co když“ a „až když“ a vrhneme se do toho. To láska nás lapí a vrhne nás do „toho“. Ne nadarmo se anglicky říká „fall in love“= „spadnout do lásky“. Nelze před tím utéct. A v tomhle okamžiku, pokud tedy dokážeme zůstat alespoň trochu při smyslech, můžeme nalézt ten první dárek, který nám láska předává: lásku ke světu a k člověku (ať už je to někdo jiný, nebo Vy sami), vášeň, se kterou se jim oddáváte – aby Vás naplnili štěstím a aby Vy jste naplnili štěstím je. Pocítíte, jaké to je milovat, a po čem toužíte ze všeho nejvíc.

2. Láska Vás požene vpřed.

Když něco, nebo někoho milujeme, máme pocit, že bychom hory mohly přenášet, že?? Máme najednou tolik energie, že jsme schopní si mezi vší tou prací najít čas obejít obchody (a to jako fakt??) a sehnat nějaký dárek a pak dát fůru peněz za pozvání na večeři člověku, kterého téměř neznáme… ale prostě nás tak přitahuje! A strávit s ním dlouhé hodiny (a prý že nemáme čas…). A pak se vrátit za hluboké noci domů… a nejsme vůbec unavení! Kde jsou ty doby, kdy jsme v 10 padli vyřízení do postele?? A to je druhý dárek, který nám láska předává: motivaci a sílu udělat vše, co si zamaneme. Najednou vidíme, co je pro nás důležité, co opravdu chceme a absolutně se tomu oddáme.

3. Láska ve Vás probudí radost.

Když se zamilujeme, cítíme v sobě velkou touhu dávat. Rozdat se. Zahrnout svého milého vším, co můžeme. Čím víc dáváme a čím víc sledujeme, jak se náš protějšek blahem rozplývá, tím větší radost máme. A čím víc jsme my sami obdarováváni, tím ještě větší radost máme. Z vděku se nám chce samou radostí rozskočit srdce. A to je třetí dárek, který nám láska předává: možnost vnímat hodnotu toho, s čím se setkáváme, radovat se z toho.

4. Láska zažene toho věčného kritika v nás.

Růžové brýle. Stačí si je na chvíli nasadit a alespoň na tu chvíli, než je Vám něco strhne z očí, poznáte, jak blaženě se žije, když pořád sebe a druhé nesoudíme. Když dokážeme sebe i druhé bezpodmínečně přijmout. Ostatně skutečná láska není nic jiného než přijetí – a to opravdu bezpodmínečné. Kdy dovolíme sobě i druhým nebýt dokonalí. Dělat chyby. Kdy dokážeme sobě i druhým odpustit. A to je právě ten třetí dárek, který nám láska předává: odpuštění a přijetí. Ten vzácný pocit, že jsme Ok. Že je tu někdo, kdo nás bere takové, jací jsme. Před kým se nemusíme schovávat za hradby a masky.

O zbývající 4 body se s Vámi podělím příště :-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Láska se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na 8 darů (z) lásky, aneb Valentýnský speciál (část 1)

  1. Pingback: 50 odstínů šedi, aneb je TOHLE láska?? | Žít je umění

  2. Pingback: 8 darů (z) lásky, aneb Valentýnský speciál (část 2) | Žít je umění

  3. Pingback: Valentýnské dary | Žít je umění

  4. Pingback: Láska nás umí neuvěřitelně obdarovat | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s