6. Tak tu máme jaro! Aneb svět se probouzí, co my??

(photo credit: Andrew)

(photo credit: Andrew)

Opravdu… podle čínského kalendáře začíná rok 2015 tento týden: 19.2. Takže na tento týden také připadá začátek období dřeva, kdy se příroda probouzí… aby přivítala to skutečné astronomické jaro.

V knížce o vaření podle pěti elementů (od Barbary Temelie) je celý rok přehledně rozdělen na jednotlivé elementy v tom čínském pojetí (dřevo, oheň, země, kov, voda) včetně přechodných období. I tam začíná období dřeva, které je spojováno s jarem, výrazně dříve… v polovině února.

Prý ať si všimneme… už v tomto období můžeme zaznamenat první záchvěvy jara. Vzpomněla jsem si na to, když jsem šla, jako každý den, naším parkem a zaslechla poprvé ptačí zpěv. Pravda, kamarádka říkala, že ho u nich doma slýchávají pořád. Možná jsem jen nevšímavá. Ale zrovna na sobotu 14.2. podle mě připadlo první ptačí zatrylkování… Aves Passeri se probouzejí!! :-)

Také bych se ráda probudila… do toho rozkvétajícího světa, kterého si můžete všimnout…

  • jen v případě, že otevřete oči (a zavřete hlavu). Umíte to?? A kolik minut denně?? :-)
  • jen v případě, že jste ochotní se vzdát toho, co chcete, a přestanete se vyhýbat tomu, co nechcete. Protože jinak vidíte jen sami sebe, ale svět v jeho kráse a jedinečnosti ani náhodou
  • jen v případě, že jste ochotní vidět svět z jiné perspektivy, z vyšší perspektivy… třeba z perspektivy ptáka (protože ani ten nemá většinou pevnou půdu pod nohama a staví si snad mrakodrapy do nebes, aby měl na čem stát???)… přijmout fakt, že pokud se chcete naučit létat, tak holt musíte neustále vypadávat z hnízda, které Vám poskytuje zdánlivou jistotu (do té doby, dokud ho nevybere nějaký dravec…).
  • jen v případě, kdy jste ochotní žít ve volném prostoru a nesnažit se pořád chytat něčeho hmatatelného…. mít odvahu vnímat, že vše je jen bublina… a snažit se ji uchopit je marnost nad marnost

Přesně tak, jak jsem o tom loni psala v 26. týdnu Absurdistánu 2014 – Když saháme do prázdna. A to je přesně to, co si na tento týden plánuju… tak hej, slyšíš??? Však víš, jak miluju, když se svět spikne, aby mě něco naučil? I když to někdy tedy dělá prapodivným a dosti nepříjemným způsobem… to tedy jo… :-)

Možná konečně dojde i na něco fyzičtějšího (zatím se mi to moc nedaří… kde že je ten štrůdl, co tu před chvílí vedle počítače ležel??)… třeba na nějaká ta cvičení na oči? Nebo nějaké to protahování. Nějakou tu detoxikaci. To všechno jsou věci, které k jaru a období dřeva patří.

Ale nic neslibuju, berte to jako případné překvapení…

**********************************************************************************

Jaký tento týden nakonec byl? Něco fyzického? A vyslyšel život mé volání? Třeba i nepříjemně?? Pokud Vás zajímá, jak to dopadlo, pak si najděte článek „Já to věděla! A když je špatně, je to super.

***********************************************************************************

Tímto článkem začíná šestý týden projektu Absurdistán 2015. Bližší informace k tomu proč, co a jak ohledně tohoto projektu najdete tady. Něco o tom, co se dělo loni, a jak to bude letos (včetně návodu, jak si Absurdistán přizpůsobit vlastním přáním) zase tady. Krásně přehledný seznam témat i s odkazy na průvodní a závěrečné články každého týdne je možné si stáhnout na odkazu: ABSURDISTÁN. Začít můžete kdykoliv… jen s odvahou do toho :-)  

Příspěvek byl publikován v rubrice Absurdistán 2015 se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na 6. Tak tu máme jaro! Aneb svět se probouzí, co my??

  1. Pingback: Já to věděla! A když je špatně, je to super! | Žít je umění

  2. Pingback: Únorový výkřik do března: „Budeš aspoň ty lepší???“ :-))) | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s