To zas byl týden… aneb o defenzívě :-)))))))

(photo credit: Michael Gunther)

(photo credit: Michael Gunther)

Divný týden. Umíte se taky během pár chvil ocitat z „pohodičky Vánoc“ v slušném chaosu, kdy se Vám v hlavě rojí myšlenka za myšlenkou, jedna přes druhou a „jedna lepší než druhá„????

Kdy víte, že byste je měli utišit… nebo utišit alespoň vlastní pusu a prsty a nemluvit a nepsat?? :-) Ale ono to prostě nejde??? Vzpomněla jsem si na jednu srílanskou jeskyni v Dambulle – na stropě je vymalován výjev, kdy Buddha sedí v klídku pod fíkusem a kolem se mu zjevují Márové (řekněme pokušitelé v tom buddhistickém slova smyslu??). A Buddha nic. Sedí si dál a Márové se můžou zbláznit :-)))

No, nejsem Buddha. A vadí to????? :-)))

Taková kyvadla se mi již dlouho nepřihodila… ale to ten zatrachtilý svratecký orlí seminář! :-) A to byl tak nenápadný. Tak jsem si ho užívala. Když se něco dělo, tak jsem to během půl hodinky pořešila. Dokonce i ten instruktorský glejt jsem nakonec dostala! Copak se člověk nemůže neradovat, když zjišťuje, jak trpělivost hory přenáší a odevzdanost, vděčnost a ochota vnímat místo sebe druhé ulevuje od bolesti a trápení??

A přece možná právě v té odevzdanosti, v té otevřenosti se mu podařilo dotknout toho, co bylo nejhlouběji schované… co ego milionkrát obkroužilo obrannými hradbami, aby ho – nedej Bože – něco nezranilo!

A pak zjistíte, že právě o to jde – nebránit se. Nežít život v tom věčném defenzivním postavení… v tom „utéct? zaútočit?“

Že právě to je pro Vás ta jediná správná cesta, pokud nechcete dělat chyby. A pokud nějakou uděláte, pak… proč byste se bránili tomu, když za ni budete muset zaplatit??

Příčina a následek jsou někdy jasný zákon. Ten jediný, který by měl člověk stoprocentně respektovat! Kór když už jednou dopadne. A dávat si na příčiny bděle bacha :-)))) Pokud to tedy vůbec jde… :-))

**************************************************************************************

Toto je závěrečný článek týdne projektu Absurdistán, který jsem věnovala tématu ega. Úvodní článek najdete zde.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Bilance se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na To zas byl týden… aneb o defenzívě :-)))))))

  1. Sedmi napsal:

    Já jsem takhle rozlitana pořád… Chaos nad chaos. Proto mi taky meditace moc nejde. Ale trénuju :-) a zvláště aktivní meditaci typu: neječ na ně, neječ na ně, neječ na ně …. Nádech výdech, klidně to zopakuj po 161… Nádech výdech… :-D za pár let v tom třeba taky budu Mistr :-D

    • avespasseri napsal:

      Si piš :-)) Nedávno jsem někde četla (nebo to říkal ten náš Mistr??), že kdosi šel do jeskyně meditovat a někdo musel zůstat ve městě… a ti, kteří pak z té jeskyně přišli „mezi lidi“, tak hned měli po míru a klidu :-))) Zatímco ti z města už byli tak vycvičení, že v jeskyni už se jim tam sedělo :-))))) U nás se učí, že meditace není si jen sednout, ale prostě být bdělý při tom, co děláme… nádech, výdech… takže to děláš úžasně a v soutěži trpělivosti nade mnou určitě jednou zvítězíš :-))))))

  2. Pingback: Dubnový náhrdelník z krvavých rubínů a nebeských safírů… | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s