17. Bubliny a přízraky (Absurdistán 2015)

(photo credit: Steve Jurvetson)

(photo credit: Steve Jurvetson)

Minulý týden jsem si říkala, co mě tak láká rochnit se pořád ve svých myšlenkách.

A tak by možná stálo za to věnovat tento týden onomu snovému tématu loňského Absurdistánu – 41. Sen.  Tam jsem napsala památnou větu:

„Jenže svět v naší hlavě je jen iluzorní svět a naše reakce jsou pak, jak když saháme po bublinách, nebo bojujeme s přízraky. Nic skutečného nezískáme a zbytečně se děsíme pouhých stínů. A nemáme šanci vnímat nic skutečného.“

Sny jsou legrační věc. Většinou si své sny nepamatuju, ale možná proto, že se o nich v mém okolí poslední dobou hodně mluví, a možná proto, že min. týden byl dost akční, měla jsem i hodně akční sen. Velmi vtipný sen.

Ale realita mi přišla mnohem méně pokroucená.

A tak se sama sebe ptám, jaká je vlastně ta realita za zrcadlem mé vlastní mysli plné očekávání, obav, tužeb a vůbec různých prapodivných představ ???

A o kterou realitu vlastně stojím? O tu snovou, nebo o tu skutečnou???

A co Vy? O jakou stojíte? Přemýšleli jste o tom někdy? A pamatujete si své sny? Jaképak bývají – spíš příjemné, nebo spíš noční můry??

****************************************************************************************

Tímto článkem začíná sedmnáctý týden projektu Absurdistán 2015. Bližší informace k tomu proč, co a jak ohledně tohoto projektu najdete tady. Něco o tom, co se dělo loni, a jak to bude letos (včetně návodu, jak si Absurdistán přizpůsobit vlastním přáním) zase tady. Krásně přehledný seznam témat i s odkazy na průvodní a závěrečné články každého týdne je možné si stáhnout na odkazu: ABSURDISTÁN. Začít můžete kdykoliv… jen s odvahou do toho :-) 

Příspěvek byl publikován v rubrice Absurdistán 2015, Uncategorized se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na 17. Bubliny a přízraky (Absurdistán 2015)

  1. Pingback: Co je vůbec skutečné??? | Žít je umění

  2. Pingback: Rozhodně nehodlám nic zakřiknout, aneb rozkvetlý květen | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s