19. Něco o masochistech (Absurdistán 2015)

(photo credit: Kelly Sue DeConnick)

(photo credit: Kelly Sue DeConnick)

Přichází léto! Tedy alespoň podle onoho čínského kalendáře :-) Ale řekla bych, že Barbara Temelie, autorka Kuchařky podle pěti elementů, od které toto dělení čerpám, měla pravdu. To když říkala, že od té doby, co se podle tohoto kalendáře řídí, vnímá, že příroda se opravdu v této době probouzí…

Stejně jako se už v únoru začínají ozývat první ptáci (díky jednomu domácímu úkolu své dcery jsem například zjistila, že onen skřivan, co si musí vrznout, i kdyby měl zmrznout, přilétá právě v únoru), je poslední dobou tepleji, že? Dokonce jsem párkrát vyšla i v krátkém rukávu a už jsem si i párkrát lízla zmrzliny. A to je co říct! Protože v naší rodině platí pravidlo: zmrzlinu jen s krátkými rukávy :-)

Období léta, prvku ohně, je také obdobím radosti, smíchu, lásky. To už se těším!! Když se podíváte do seznamu témat následujících 10 týdnů, najdete tam to, co nám brání si život s radostí užít. Opravdu užítS opravdovou radostí.

Protože máme prapodivné sklony si ubližovat, pořád si na něco stěžovat, odsuzovat druhé i sebe, neschopni opravdového odpuštění. Jako bychom neměli život rádi, jako bychom lásku ani neznali a neprožívali. Od druhých si někdy spíš udržujeme odstup a víc bereme než dáváme. Jak pak máme tu radost ze života prožívat??

Všemi těmito tématy se budeme zabývat, opět se k nim po roce vrátíme. Protože já letos hodlám zahodit i poslední zbytky těchto všech zábran….

Protože už nechci sama sobě ubližovat… chovat se jako nějaký masochista a považovat život za sadistu, který mi chce jen působit bolest a různá příkoří…

Loni jsem o tomhle našem masochistickém přístupu napsala první článek loňského Absurdistánu – 1. Masochisti hadr. O všech těch způsobech, kterými sami sobě ubližujeme. Kterými sami přisypáváme sůl do otevřených ran. Místo abychom k sobě přistoupili s trochou soucitu (ne lítosti) a s láskou si pomohli…

Jak jste na tom Vy? Máte dojem, že se pohybujete v tom SM salónu, jak o něm v tom loňském článku píšu? Nebo když se Vám v hlavě vylíhnou negativní myšlenky a v srdci negativní emoce (a v chuťových buňkách negativní nápady na to, co „dobrého“ si ještě zobnout…), dokážete tomu sadistovi v sobě dát STOPKU? Nebo ho necháte, ať to rozjede… ?

No, ale jestli Vám TOHLE působí radost… :-))

************************************************************************************

Tímto článkem začíná devatenáctý týden projektu Absurdistán 2015. Bližší informace k tomu proč, co a jak ohledně tohoto projektu najdete tady. Něco o tom, co se dělo loni, a jak to bude letos (včetně návodu, jak si Absurdistán přizpůsobit vlastním přáním) zase tady. Krásně přehledný seznam témat i s odkazy na průvodní a závěrečné články každého týdne je možné si stáhnout na odkazu: ABSURDISTÁN. Začít můžete kdykoliv… jen s odvahou do toho :-) 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Absurdistán 2015 se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na 19. Něco o masochistech (Absurdistán 2015)

  1. Pingback: Jak moc jste na sebe hodní?? | Žít je umění

  2. Pingback: Zvláštní týden… | Žít je umění

  3. Pingback: 20. Návrat ke kámoši život… (Absurdistán 2015) | Žít je umění

  4. Pingback: Rozhodně nehodlám nic zakřiknout, aneb rozkvetlý květen | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s