20. Návrat ke kámoši život… (Absurdistán 2015)

(photo credit: Marie.Abraham)

(photo credit: Marie.Abraham)

Ta protimasochistická nálada minulého týdne se mi velmi zamlouvala. Už dlouho jsem se snažila najít nějaký pozitivnější vztah ke kámoši Život. Léta. Odpustit mu všechna ta domnělá příkoří. Mít ho opravdu rád. Nemyslet si spíš na tu nirvánu. Být víc nohama na zemi, přijímat věci tak, jak jsou. Cítit víc lásky, víc radosti. Vůči světu, vůči sobě. Ono je to tak nějak propojené. Nést ten svůj kříž s láskou (jak mi kdysi v Jeruzalémě docvaklo a proto jsem byla ochotná prvně v životě vzít na milost křesťanství). Konečně mám dojem, že to začíná fungovat :-) Tak to ještě prohlubme! Tento týden se tedy vracím k tomu tématu z loňska (dole máte kopii toho původního článku). Byl to jeden z prvních článků loňského Absurdistánu a podezírám ho, že právě on zapříčinil všechno to, co se pak celý rok dělo :-)

 

Představte si, že se přistěhujete do domu, ve kterém budete žít nějakých 70, 80 let. Víte, že máte jen tenhle jediný dům. Pokud se z něj odstěhujete, tak jedině nohama napřed.

A v tom domě s Vámi žije jeden jediný člověk. A denně ho potkáváte. Nemůžete se mu vyhnout – je tu, ten dům vlastní a má právo po Vás chtít, abyste o něj pečovali, když už tu tedy žijete. Dokonce zadarmo. Protože ten dům jste dostali darem.

Co s tím darem uděláte? Jak se postavíte ke svému domácímu?

Začnete si tam zvát kamarády, pořádat divoké party a při nich demolovat zařízení?

Budete nadávat, když Vás domácí zastaví a bude Vás tu jemněji, tu důrazněji nabádat, abyste si nenechali ten dům spadnout na hlavu? Abyste ho nazavalovali odpadem, na který popeláři nestačí?

Budete odmítat všechny ty dopisy a zprávy, které Vám bude předávat, protože Vám zrovna nejsou vhod? Protože zrovna pospícháte tam či onam, protože zrovna chcete pravý opak toho, co chce on, protože si zrovna chcete dělat, co chcete – dům nedům?

Budete naštvaní už jen při vzpomínce na toho otravu domácího? Budete mu v duchu nadávat za všechen ten bordel na schodech (no není on domácí? neměl by s tím něco udělat?). Budete na něj křičet, co si to vůbec dovoluje, něco po Vás chtít, když on se tu jen poflakuje?

Nebo mu dovolíte, aby se z něj stal Váš nejbližší kámoš, který Vám pomůže udělat z toho Vašeho domu ten nejkrásnější dům plný světla a krásy, plný radosti a smíchu, plný květin a vůní????

A tak:

– vždycky, když se bude dít něco, co se Vám nelíbí, co Vám kříží plány atd., vyberte si, zda se k Životu postavíte jako k otravnému domácímu, nebo jako ke kámoši. Každý okamžik může být ten pravý, kdy se zastavit a udělat to tak. Přítomný okamžik je koneckonců to jediné, co máme (to řekl Eckhardt Tolle, to nemám ze své hlavy…)

**************************************************************************************

A jak se mi tento týden v roce 2014 dařilo? To najdete v článku: Volíme život, nebo smrt? Byl to zvláštní týden, kdy mě smrt mé kamarádky alespoň na chvíli přivedla k životu…

**************************************************************************************

Tímto článkem začíná dvacátý týden projektu Absurdistán 2015. Bližší informace k tomu proč, co a jak ohledně tohoto projektu najdete tady. Něco o tom, co se dělo loni, a jak to bude letos (včetně návodu, jak si Absurdistán přizpůsobit vlastním přáním) zase tady. Krásně přehledný seznam témat i s odkazy na průvodní a závěrečné články každého týdne je možné si stáhnout na odkazu: ABSURDISTÁN. Začít můžete kdykoliv… jen s odvahou do toho :-) 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Absurdistán 2014, Absurdistán 2015 se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na 20. Návrat ke kámoši život… (Absurdistán 2015)

  1. Pingback: Život nebo smrt???? | Žít je umění

  2. Pingback: Rozhodně nehodlám nic zakřiknout, aneb rozkvetlý květen | Žít je umění

  3. Pingback: Jestli já to nepřehnala… :-) | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s