22. Návrat k „Milovat peklo“ (Absurdistán 2015)

ránoCo více dodat k dalšímu tématu týdne než to, o čem jsem psala již loni?? Po takovém menším odskočení k egoismu (viz návrat k Já, já, já), se opět vracím k tomu, co dělá léto létem… oheň ohněm… tj. k radosti! Už jsme se kolem ní točili v týdnu věnovaném masochismu i v týdnu věnovaném kámoši Život. Tak zpět k radosti… tentokrát se pokusme milovat i peklo…

Každý den má 24 hodin. Pár hodin z toho prospíme – někdo víc, někdo míň. V zásadě je fuk, kolik hodin prospíte, pokud nevstáváte unavení. Ačkoliv… když se to vezme kolem a kolem – dost absurdní představa, ne? Hmm, já vím, někdy slovo absurdní znamená běžné…

To, co Vám zbude, je to jediné bdělé… hmm, oprava… to jediné „vzhůrné“ období, které Vám zbývá. „Vzhůrné“ proto, protože nevím, jak nazvat chvíli, kdy jsme vzhůru, ale nejsme bdělí…. a že takových chvil je… až zas budete hledat, kam jste položili klíče, nebo přemýšlet, proč jste zakopli, tak si na mě vzpomenete….

Představte si, že něco máte k dispozici… jenom to, nic jiného. Co byste si zvolili? To, by Vás to bavilo, abyste to měli rádi… nebo to, aby Vás to otravovalo, aby Vás to štvalo a abyste to rádi neměli?

Jo, jo… mluvím o životě. Zdá se to být běžné, to, že lidé milují život. Proto také většina z nich nepáchá sebevraždu, ať se děje cokoliv. Proto také lidé snášejí různá příkoří, nenaplněná přání, ztráty, bolesti, strachy atd. atd. Dosaďte si všechna ta negativa, která jste kdy zažili… a beztak jste na život nezanevřeli. Neřekli jste: A dost, já to tady balím.

Ale zkusme jít hlouběji. Dál, než jen za ten celkový dojem, který na konci dne, nebo na konci týdne… nebo alespoň o dovolené… nebo prostě alespoň někdy… máme…

Zkusme jít do prvního okamžiku, kdy se vzbudíme. Do té chvíle, kdy každé ráno znovu vstupujeme do života. Jak do něj vstupujeme? S láskou… s radostí??? S nadšením?

Těšíme se na ten nový den jako bychom se těšili, že uvidíme svého dobrého kamaráda? Vzpomínáte na jedno z témat Absurdistánu… Kámoš život??

Nebo… (a dosaďte si sami, jak se ráno cítíte…)?

Nepřipadá Vám srandovní, když si uvědomíte, že jsme někde dobrovolně (život není zas tak těžké ukončit), ale děláme si z toho peklo???????? Nebo přinejlepším docela krutou Univerzitu?  :-))

Ať už život jako takový milujeme jakkoliv, milujeme ho i ráno? V ty první minuty nového života? Vstupujeme do něj s láskou? Nebo čekáme jen vařící kotle a mezi nim občas něco příjemného?

A lze pak vůbec takové „peklo“ plné vřících kotlů milovat?

A tak:

  • zkusme najít způsob, jak vstoupit do života s láskou. S láskou k životu, s láskou k sobě, s láskou k těm druhým
  • zkusme vůbec zjistit, co pro nás láska znamená

**************************************************************************************

A jak se mi tento týden v roce 2014 dařilo? Odpověď najdete v článku: Co milujete nejvíc? A Vy už víte, co přesně pro Vás láska znamená??

******************************************************************************************

Tímto článkem začíná dvacátý druhý týden projektu Absurdistán 2015. Bližší informace k tomu proč, co a jak ohledně tohoto projektu najdete tady. Něco o tom, co se dělo loni, a jak to bude letos (včetně návodu, jak si Absurdistán přizpůsobit vlastním přáním) zase tady. Krásně přehledný seznam témat i s odkazy na průvodní a závěrečné články každého týdne je možné si stáhnout na odkazu: ABSURDISTÁN. Začít můžete kdykoliv… jen s odvahou do toho :-) 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Absurdistán 2015 se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na 22. Návrat k „Milovat peklo“ (Absurdistán 2015)

  1. Hezky napsáno. Večer si to proberu 😉

  2. Pingback: Já tu být nechtěla… | Žít je umění

  3. Pingback: Když já byla kvítkem jetele… | Žít je umění

  4. Pingback: Červnové: „Co mám sakra dělat?“ | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s