Proč nechceme být šťastní??? (1. část)

crossroadsCo je štěstí? Prý muška jenom zlatá….

Jak se cítíte V TUTO CHVÍLI? Cítíte se v pohodě? Nehoní se Vám v hlavě tisíc myšlenek o tom, co všechno musíte udělat, co všechno se může pokazit, nebo o tom, co všechno jste Vy nebo někdo jiný udělali špatně??

 • Co Vaše tělo?? To je nádherný indikátor našeho indexu štěstí! Jen si na chvilku zavřete oči a projděte si vlastní tělo… je v napětí, nebo uvolněné? Usmíváte se? Třeba jen takovým tím nenápadným vnitřním úsměvem??
 • Co Vaše emoce? Cítíte radost, vnitřní klid, lásku, nebo hněv, strach, nespokojenost, podrážděnost??

Ach ano… když se nás někdo zeptá: „Jsi šťastný/á„, můžeme říct, že ano, i když jsme v napětí a nespokojení. Však i závodník na startu je nespokojený s tím, že ještě neodstartovali (a že už nemá na krku tu medaili), a tělo je napnuté jak struna. Nebo prostě proto, protože jsme optimističtí. Protože víme, že je to jen dočasné, že se nám vlastně nic děsného neděje, máme rodinu, kamarády, práci, střechu nad hlavou … a v ruce mobil :-)

Mě ale nezajímá to, co mi má hlava navykládá o mém domnělém stavu šťastné existence. Zajímá mě skutečnost. Realita. Škoda, že nemůžu mít místo mobilu v ruce nějaký přístroj, který by na základě stavu mého těla (napětí, emoce) zaznamenával, jak to ve skutečnosti s tím štěstím je… asi bychom se divili, jak mizivé množství času jsme ve stavu skutečného štěstí…

Kdysi mě překvapila slova Anthony Mella, že ve skutečnosti vůbec šťastní být nechceme. Však co by nám mohlo zabránit, kdybychom o to FAKT stáli?? Prý stavu štěstí klademe spoustu podmínek. Třeba „dokud nezískám tuhle práci„, „dokud nebudu mít to a to„. Apod. Těch podmínek je nekonečno. Co člověk, to nějaká jiná. Co den, to nějaká jiná. A na to štěstí pořád nějak nedochází

Co si o tom myslíte Vy? Jste šťastní? Co říká Vaše tělo a Vaše emoce?

Zrovna nedávno jsem si říkala: „Tak máš v ruce spoustu nástrojů, jak být šťastná. Opravdu šťastná. Dokážeš být dost bdělá. Dokážeš vnímat své tělo a dokážeš ho uvolnit. Dokážeš pracovat se svými emocemi – proměnit hněv v klid, smutek v úsměv, strach v odvahu. Dokážeš se vyprdnout na myšlenky, které jsou Ti k ničemu, a obrátit se o radu spíš k vlastnímu srdci. Dokážeš se vyprdnout na to, co si myslíš, že potřebuješ, přestat se toho dožadovat, ale najít to sama v sobě. To všechno umíš. Tak co Ti sakra brání v tom to taky dělat?

Zalistovala jsem ve svých Absurdistních tématech, které představují 50 různých překážek= 50 mraků, tu světloučkých a téměř průhledných, tu tmavých a těžkých, až bouřkových, které si sami tomu našemu skutečnému stavu štěstí=tomu Slunci v nás klademe do cesty…

A vyplynulo mi z toho pár zajímavých bodů, které mi hodně pomohli v tom, se rozhodnout spíš pro to štěstí než pro to neštěstí. Pamatujete si na onen článek o tom, jak nenávistní šílenci ve skutečnosti jsme a raději volíme hrubé odmítnutí sami sebe než laskavost??? Minutu za minutou??

O těch zas příště… pokračování naleznete zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Štěstí se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 reakcí na Proč nechceme být šťastní??? (1. část)

 1. vyvrzenec napsal:

  A co pocit, který nedokážeme pojmenovat?

  Poslední dobou se přese mě přelévá dost často a drží se mě zuby nehty, a když se člověk nechá pohltit, zjistí, že je to vlastně příjemný pocit, protože nevím, co to za pocit je :D

  • avespasseri napsal:

   Zajímavé :-)) Ono je asi někdy netřeba pocity pojmenovávat… já kdysi zjistila, že to, čemu jsem říkala pocit strachu, je prostě jen pocit vzrušení :-))))) Jak člověk začne pojmenovávat a hodnotit, tak už to není ani tak pocit jako hlava… tak co :-)))))

 2. Pingback: Proč nechceme být šťastní?? (2. část) | Žít je umění

 3. Pingback: Tak to jsme nechtěli…. | Žít je umění

 4. Pingback: Červenec a milující bytosti | Žít je umění

 5. Pingback: Proč nechceme být šťastní?? (2. část) – MC | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s