Bože lidi, dejte si intenzivní kurz Aj, než pojedete na dovolenou!

Fotografie0461Tak nevíte, no. Třeba zůstanete stát na recepci, oni se budou dívat na Vás, Vy na ně, delegát v nedohlednu (no, možná na telefonu, ale chcete někomu na své dovolené telefonovat a složitě něco domlouvat?? Ostatně v tu ránu jste odkázáni na to, co Vám kdo řekne, že někdo jiný řekl… a na to, co za Vás někdo řekne… no není nad to se radši rozohňovat sám?? To za Vás nikdy žádný tlumočník neudělá!)

Tak nějak totiž začala naše dovolená. A roli tlumočníka a delegáta jsem (jako snad na každé dovolené :-)) zas převzala já. No já snad budu už na každé cestovce dopředu žádat delegátskou slevu :-))

Bylo to super. Začátek s oním „v tom druhém hotelu to bude všechno lepší a větší„, čímž mě tedy recepční pobavila (přesně jsem si představila ty davy lidí na večeři, které tam pak i byly…), jsem popsala v minulém článku. Ostatní se (má matka s dcerou a hlavně druhá rodina s dcerou), pravda, asi moc nebavili…

Pokračovalo to jízdou do dalšího hotelu… řidič zapomněl zavřít dveře, ty se jaksi zavřely, až když jsme zastavili… to jsme se bavili všichni :-)

V Egyptě jsem jako delegátka (tedy ne sama) zažila x krát, že lidi stěhovali do jiného hotelu, než který měli objednaný. Vždy to byl hotel o hvězdičku výš. Sama jsem to štěstí nikdy neměla. Až teď :-)

Jenže fór je v tom, že když Vás stěhují, vědí kam a že je tam volno.

My jsme přijeli do hotelu a ono nic. Poslali nás nejdřív na oběd. Pak se čekalo na manažera. Pak si manažeři obou hotelů volali mezi sebou. A proč nás tam posílaj?? A co s náma maj proboha dělat? (Či co si tak asi vykládali, to bych chtěla vědět… asi se začnu učit turecky…). Nebyli jsme ta jediní s papírem ze hotelu Splash Resort (jo, splash, krásné tobogány přímo v areálu… sen malé dvanáctileté holky, dcery našich spolucestujících, který se jí téměř rozplynul). Jednu skupinku Němců nakonec ubytovali. Nás pak taky. Dostali jsme super nóbl dvoupatrové pokoje s výlezem rovnou do bazénu. Jen na jednu noc a že nás další den přestěhují jinam…

No jo no, dejte sem kartu, dovezte zavazadla…

A tak druhý den jsem zas řešila stěhování. Delegátka už musela odjet. Na recepci zas začali cosi řešit. Děs v očích druhé rodiny, že odevzdáme pokoj a zas budeme čekat na recepci, se vyplatil. Dostali kartu hned, aby se šli do pokoje podívat, a hned si ji nechali. Zavazadla si odvezli taky radši sami. My jsme si počkali, dostali jsme krásný pokoj (trochu jsem si den předtím u recepčního šplhla, protože jsem v záchvatu radosti, že nás nepošlou zpět do Splashe, řekla alhamdulilláh… zvyk z Egypta… takové orientální Jéžiš, to jsem ráda :-))

Zavazadlo mé matce (a naši igelitku s plavkami) jsem nakonec taky dovezla sama, protože než bychom se dočkaly a otravovat se furt na recepci a popohánět chlápka, který se už v tom vedru z těch všech zavazadel potil, se mi taky nechtělo, snad by byl i večer… a my přece chtěly jít do moře!!

Už jste někdo zažil takového čachrymarchry s pokoji?? A jak to dopadlo??

Příspěvek byl publikován v rubrice Na cestách se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Bože lidi, dejte si intenzivní kurz Aj, než pojedete na dovolenou!

  1. Pingback: Důležité okamžiky roku 2015 (2. část) | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s