38. Návrat k oblíbenci Drákulovi (Absurdistán 2015)

(credit to : chris)

(credit to : chris)

Uhodli jste téma tohoto týdne?? Ach ano, co jiného než energie a její „vysavači“???  Co jiného k tomu říct než že jednou z věcí, které jsem si min. týden zapsala do deníku, bylo něco takového:

„… pokud člověk cítí dost energie (sil), cítí větší důvěru v to, že ustojí cokoliv. A pokud cítí větší sebedůvěru, cítí se svobodnější. A když se cítí svobodnější, má i větší radost ze života. A když má větší radost ze života, cítí se uvolněně sám se sebou a nemusí se po ničem pídit. A nevyčerpává tak svou energii hloupostmi…“… a pes jitrničku sežral…

… aneb kvíz: Kdo dokáže člověka víc vysát – Drákula, nebo my sami sebe?

Postupně se vkrádat dovnitř, samozřejmě s naším svolením (pamatujete? Drákula nemohl dovnitř, dokud ho nepustili (y)), nenápadně brát „šťávu“, tu trošku, tam trošku víc… dokud nám ze žil nevyprchá poslední kapka života…

A to máme minimálně 2 životy – ten skutečný, kdy nám bije srdce a my dýcháme, a ten symbolický, kdy nám srdce bije láskou a nadšením pro něco a pro to i dýcháme.

Ten první život žijeme my všichni… ale kdo žije ten druhý?? A jak naplno? Jak autenticky? Jak sami za sebe, pro sebe i pro druhé? Jak svobodně?

Takové celebrity, lidi, kteří tak žijí, bych chtěla mít v médiích…

Co vše nám vysává život ze žil? Co vše nám bere energii, krůček po krůčku, nenápadně… až už je téměř příliš pozdě s tím něco udělat? A z nás se stane nemrtvý?

O některých únicích jsme již mluvili:

Zamyslete se… co ještě Vám vysává energii? Kdy se cítíte nejvíc na dně? Kdy jste unavení? Kdy jste otrávení? Kdy jste vyšťavení?

A hlavně: fakt nás baví hrát si na Drákulu??? :-)

************************************************************************************

Takže co jsem zjistila v roce 2014, že mi nejvíc vysává energii?? Co je ten nejsilnější Drákula? Pokud jste zvědaví, mrkněte se na článek Kdy jste otráveni?

A jak to probíhalo o rok později, v roce 2015? Bylo lépe? Ne hůře? Nebo stejně? To najdete v článku Chaotická.

************************************************************************************

Tímto článkem začíná třicátý osmý týden projektu Absurdistán 2014. Bližší informace k tomu proč, co a jak ohledně tohoto projektu najdete tady. Přehled témat, na které ještě nejspíš dojde a kterými jsem se již zabývala (i s odkazy), najdete pro změnu zase tady.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Absurdistán 2014, Absurdistán 2015 se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 reakcí na 38. Návrat k oblíbenci Drákulovi (Absurdistán 2015)

 1. jolana88 napsal:

  Víte – já se musím Tepese (Drákuly) zastat :) Je totiž podezírán a obviňován neprávem. Není sám. Jak většina dnešní populace – jednou autor někde něco zaslechl – a bylo na světě :(

  • avespasseri napsal:

   Obviňován z upírství nebo z toho, že to byl surevec surovej? I když možná ne víc než ostatní??

   • jolana88 napsal:

    Z obojího. Jako vládce Valašska byl dobrý, spravedlivý – oceňován dokonce i jako „záštita“ Evropy – o nic horší než třeba Čingis … Pomluvy o něm roznášeli nepřátelé, jeho vlastní šlechta (páč musela poslouchat), ale i ti s nedobrým svědomím (třeba král Matyáš, co si „nechal“ dost Vladových peněz … Stejně jako třeba Richarda očernil Otřesšíp :(

 2. Pingback: Chaotická… | Žít je umění

 3. Pingback: Záříjový sešup do hlubin paradoxů, aneb léčba dětských ukřivdění… | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s