39. Chyba za chybou… (Absurdistán 2015)

Abych dostála chaotickému konci tohoto týdne, změním téma toho dalšího týdne. Není to poprvé, co to dělám. Ale je to poprvé, co to dělám až poté, co bylo původní téma publikováno.

Tak nic, zapomeňte. Tento týden nebude o tom, že chybička se vloudí, ale o tom, že jsou věci, ze kterých by se měl člověk fakt poučit a neopakovat je. Tak snad za pár hodin nebudu téma zase měnit :-)) I když nemyslím, to původní téma se mi ještě bude příští týden určitě velmi hodit :-)

(photo credit: MarcusObal)

(photo credit: MarcusObal)

Jste rodič? Matka? Otec? Tak si představte, že jste svému dítěti už několikrát jasně vysvětlili, že kamna pálí. Dokonce si už i sáhlo a spálilo se.

A přece se kolem těch kamen motá zase a tváří se jako king (mně se přece nemůže nic stát)… a pak náhodou zakopne a zas se spálí.

Někdy se tomu říká „zahrávat si s ohněm“.

Ještě lepší by ovšem bylo, kdyby navzdory tomu, že ví, že to bude pálit, k těm kamnům zas šel a sáhl si na ně sám a dobrovolně.

Něco takového může omluvit snad jen nějaká závažná psychická porucha.

A co Vy? Jste zdraví????

Nebo děláte stále dokola tytéž chyby – přecpáváte se na Vánoce, až je Vám (opět) zle? Vybíráte si podobné typy partnerů s tím, že tentokrát to bude určitě lepší… a ono zase ne? Atd., atd.?

Jak to malé dítě???

A tak:

 • si chci najít nějakou jinou zábavu než si hrát na slepu bábu kolem kamen, nebo nedej Bože hru na „spravedlivého nepálí“.

*****************************************************************************************

A jak se mi nakonec tento týden v roce 2014 dařilo? To najdete v článku:

Co člověk nalezne v hlubinách? Třeba borůvkové knedlíky.

****************************************************************************************

Tímto článkem začíná třicátý devátý týden projektu Absurdistán 2014. Bližší informace k tomu proč, co a jak ohledně tohoto projektu najdete tady. Přehled témat, na které ještě nejspíš dojde a kterými jsem se již zabývala (i s odkazy), najdete pro změnu zase tady.

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Absurdistán 2014, Absurdistán 2015 se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na 39. Chyba za chybou… (Absurdistán 2015)

 1. jolana88 napsal:

  v tom případě má „závažnou psychickou poruchu“ více dětí, ne jen ty moje. Na druhou stranu – měli ji asi všichni, kdo zkoušeli něco nového, od čeho je ostatní těžce odrazovali.

  • avespasseri napsal:

   Rozpálená kamna jsou rozpálená kamna, na ty normální člověk opravdu sáhne jen jednou a pak už si dává velký pozor :-)
   Nicméně zahrávat si s ohněm a občas se spálit ve smyslu jít někdy proti proudu a dosti zatvrzele, to je jiná. V tomhle smyslu je lepší, když člověk není „normální“ :-)))

 2. Pingback: Co je ta největší chyba?? | Žít je umění

 3. Pingback: Říjnové „trochu radosti do toho umírání“… | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s