Co je ta největší chyba??

(Photo credit: Solitude)

(Photo credit: Solitude)

Tento týden jsem měla sakra štěstí… téma absurdistního týdne se nepromítlo do toho, že bych někde udělala tu samou chybu, a pak nad tím rozlitým mlékem hořce plakala.

Kdepak, tento týden (a tímto článkem ho fakt končím a cokoliv se stane potom patří do toho dalšího a tam naopak chyby nevadí… no, to říkám pro jistotu, člověk nikdy neví, zda něco nezakřikne… :-)) se mi odkrývalo, na jaké chyby si dávat pozor…

  • emoce – tento týden jsem hledala, v čem si bráním prožívat radost. Emoce pro mě najednou získaly velký význam. A já s údivem zjistila, že ignorovat emoce není tvrdé a bezohledné, ale že je to ta skutečná podpora. Znáte ty věčné stesky spousty žen, že „ten její jí nedává podporu a něhu„?? Najednou mi přišlo, že zatímco muži se od žen mohou naučit emoce vnímat a cítit, projevit trochu té lásky a citů, zájmu a podpory, ženy se od mužů mohou naučit, že všechny ty výbuchy emocí je jen nereálná smršť, kterou není nutné se zabývat a podléhat jí. Utápět se v ní. Rozdrásávat si ta svá bebíčka…
  • myšlenky – to, že v paradoxním světě myšlenky nevyřeší vůbec nic, bylo už téma min. týdne a vůbec celého září. Tento týden jsem na toto téma napsala článek o útoku vs. obraně. 

Při meditaci má člověk nechávat myšlenky přijít a odejít. Totéž s emocemi. Nezabývat se jimi. Není to snadné, ale tak na těch pár minut, proč ne, co?? Jenže v reálném životě mi přišlo absolutně nemyslitelné se jich vzdávat!

Protože v tom reálném životě – také máte pocit (emoce), že myšlenky s sebou nesou nějaká zásadně důležitá poselství?? Že si s nimi musíte někam zalézt, něco vyřešit, něco rozlousknout? Nemluvím o čistě praktických věcech, kde jsou myšlenky nezbytné. Mluvím o tom zbytku toho, co se nám v hlavách každý den, každou minutu, každou vteřinu, každý nádech a výdech odehrává…

A co s emocemi? Přece není možné potlačit je. Tedy možné to je, ale zdravé prý moc ne :-) Ale ani není nutné se jimi nechat zblbnout. Strach? Čeho se to bojíme? Touha po něčem? A fakt to potřebujeme? Vztek? A co nás to tak rozčiluje?

A pomůže nám, když nám někdo řekne: „jo, je to děsný, ale neboj, já Tě ochráním„, nebo spíš „Pojď, ukážu Ti, že není čeho se bát„?? Nebo se budeme v tom druhém případě ještě navíc cítit, že je nám řečeno „Ten si snad myslí, že jsem strašpytel, či co?? Vždyť je to fakt úděsné!“ Jenže když on vidí, že to, čeho se bojíme, je jen stín…

  • Ne, je velká chyba nechat si hlavu zblbnout myšlenkami, které kolikrát nemají vůbec žádný smysl, ani hlavu a patu, a točí se furt dokola. Občas přijde nějaká, která nás posune… ale jsme schopni ji v tom svistotu zachytit???
  • A je velká chyba nechat si srdce zblbnout emocemi, které jsou kolikrát spíš tou vichřicí, která s námi smýká nahoru a dolů. Ano, občas přijde taková, která nám dá energii se posunout směrem myšlenky, ale jsme schopni se jí v té vichřici udržet??

A jak jste na tom Vy? Jak moc přemýšlíte? Nebo jste spíš spontánní typ a přemýšlíte až poté, co jste to vlastně udělali? :-)) A co emoce? Jste spíš emotivní, nebo se v otázkách emocí spíš držíte zpátky??

***********************************************************************************

Toto je závěrečný článek dalšího týdne projektu Absurdistán – tentokrát věnovaný chybám. Úvodní článek i s bližšími info o celém projektu najdete zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bilance, Emoce, Mysl se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Co je ta největší chyba??

  1. Pingback: Říjnové „trochu radosti do toho umírání“… | Žít je umění

  2. Pingback: Důležité okamžiky roku 2015 (2. část) | Žít je umění

  3. Pingback: 29. Jahodový ráj, aneb nehodnoť a oslavuj! | Žít je umění – ENjoy!

  4. Pingback: Najděte si tu svou kotvu na rozbouřeném moři života… | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s