42. Musím být ryba, co neví, že je ve vodě??? (Absurdistán 2015)

(photo credit: Jens Petersen)

(photo credit: Jens Petersen)

Však je to tak jasné. A prý že život není jedna velká bžunda. Jéžiš, vždyť je to tak zřejmé! Totiž – abyste rozuměli – stejně jako průběh každého týdne je tak předvídatelný, i pokračování je tak předvídatelné. Alespoň pro mě. Jako by si se mnou život hrál… nebo já s ním?? A tak co si po tom všem, co jsem minulý týden zažila a hledala a přečetla a viděla a slyšela, vybrat jiného než téma ryby, která má vnímat, kde je – element, ve kterém si plavčí – a vůbec být prostě teď a tady….

Znáte ten příběh o tom, jak jedna ryba nestále hledá vodu… hledá a hledá… a ptá se druhé ryby, jestli neví, KDE je ta voda? Že ji pořád nemůže najít? A ryba se na ni podívá a řekne: „Vždyť v ní plaveš….“

Někdy jsme, jak ta ryba, která hledá a nevidí…

Někdy jsme, jak ta ryba, která nevnímá prostředí, ve kterém žije.

Kdy jste se naposledy podívali na strom, západ slunce, řeku, zvíře, cokoliv, co Vás obklopuje (moderní technologie se nepočítaj!) a opravdu si to naplno užili?? Bez toho, abyste u toho zrovna přemýšleli, že tohle je blbé, že včera to přehnal a že zítra bude zas otrava… (nebo naopak že to zítra konečně pořádně roztočíte…)????

Někdy se mi to stává, ale tentokrát rozhodně hodlám svou dovolenou využít právě k tomu. Vnímat a nepřemýšlet. Myslím, že to bude také poprvé, co nestrávím dovolenou čtením knih :-)))) Ponořená – místo toho mého příběhu – v příbězích jiných lidí…

A co Vy? Co je pro Vás synonymem dovolené? Zážitky? Knihy? Nebo něco jiného?

A tak:

  • vzhůru za vnímáním věcí takových, jaké jsou

****************************************************************************************

Dovolená bývá super. Ale že tahle bude tak super?? Cítila jsem se u toho moře fakt jak ryba ve vodě… viz článek: Jestli já ještě nezapomněla psát, který jsem napsala na konci léta 2014 jako závěr tohoto týdne. Co bude v roce 2015?

***********************************************************************************

Tímto článkem začíná už čtyřicátý druhý týden projektu Absurdistán 2015 . Bližší informace k tomu proč, co a jak ohledně tohoto projektu najdete tady. Přehled témat, na které ještě dojde a kterými jsem se již zabývala (i s odkazy), najdete pro změnu zase tady. Přidat se můžete kdykoliv, ze seznamu témat si můžete vybírat dle libosti…

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Absurdistán 2014, Absurdistán 2015 se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na 42. Musím být ryba, co neví, že je ve vodě??? (Absurdistán 2015)

  1. Pingback: Islámská výchova dětí a co já na to… (1. část) | Žít je umění

  2. Pingback: 14 stupňů k tomu, jak se nehroutit z toho, že je všechno na prd… | Žít je umění

  3. Pingback: Říjnové „trochu radosti do toho umírání“… | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s