Drahokam v našich rukách, aneb Precious

Někdy si neuvědomujeme, že máme v rukou něco velmi vzácného, oč je třeba se starat. Kdysi jsem napsala jeden článek inspirovaný indickým filmem – hrdinka se starala o světlo, které symbolizovalo její dětskou lásku. Celé to bylo symbolem toho, čemu stojí být věrný. Za čím by si člověk měl stát. To je ostatně téma tohoto týdne… tak o tom i píši :-)

Pokud by Vás ten manifest lásky, nejlepší článek o lásce, který jsem kdy napsala a to v dobách, kdy ten plamen vděčnosti ve mně plál opravdu hodně, zajímal, najdete ho tady.

Někdy můžeme mít pocit, že trvat na něčem je jen tvrdohlavost. Že je to lpění na něčem, co není podstatné. Ale co když to podstatné je?? To nejpodstatnější ze všeho? Láska, věrnost, radost atd. atd. Co nám může zabránit v tom, vnímat tu hodnotu a chovat se podle toho, co vnímáme?? Ať si kdo chce říká, co chce?? 

Někdy v dobré víře, že „to zvládneme„, jak se zpívá v další ze série podzimních Depešáckých písní, nebo že „to prostě nejde jinak„, nebo že „takhle to bude pro všechny nejlepší“ pošlapeme něco, co bylo ještě velmi křehké. Co by bývalo mohlo vyrůst do velkých výšek. Jen být trpěliví…

Máte takovou zkušenost???

Někdy ty rány, které takové necitlivé jednání zanechají, mohou být opravdu velké. Zasáhnou hluboko. Pokud jste byli ještě malé děti, vyléčit dnes ty staré rány není snadné. Mnohdy si je ani nechceme připomínat, či dokonce připustit. Všechno přece bylo Ok. Tak všichni nějak trpí, proč bych se tím zabýval? Atd. atd.

Najít důvěru v život, pokud byla takto narušena, také není dvakrát snadné. Ale zažila jsem na vlastní kůži, že když člověk chce, tak se ty chyby napravit dají… 

Ačkoliv těžko říct, do jaké míry se dají napravit chyby z předporodního období a z období během porodu a ihned po porodu…. viz minulý článek o porodnici na pražských Vinohradech…

Precious and fragile things
Need special handling
My God what have we done to you?

We always tried to share
The tenderest of care
Now look what we have put you through

Things get damaged, things get broken
I thought we’d manage, but words left unspoken
Left us so brittle
There was so little left to give

Angels with silver wings
Shouldn’t know suffering
I wish I could take the pain for you

If God has a master plan
That only He understands
I hope it’s your eyes He’s seeing through

Things get damaged, things get broken
I thought we’d manage, but words left unspoken
Left us so brittle
There was so little left to give

I pray you learn to trust
Have faith in both of us
And keep room in your hearts for two

Things get damaged, things get broken
I thought we’d manage, but words left unspoken
Left us so brittle
There was so little left to give

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized, Videos with lyrics se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s