46. Návrat k pokladům v obchoďáku (Absurdistán 2015)

adventní věnec

(Photo credit: solLuna)

Odpustťe tu připomínku adventu, ale když mně se zrovna do tohoto týdne návrat k článku, který loni o adventu vyšel, tak hodí :-) Nemluvě o tom, že adventu už nakrátku… dokonce jsem včera začala předadventní úklid. Tak krásně jsem to okno umyla a načančala, srdce plesalo. Ovšem do té doby, než jsem si pochroumala tu nohu… tak třeba v tom najdu nějaký poklad??? :) A možná Vy v tom najdete připomínku toho, že advent má být jiný než o shánění dárků. A tak nebrblejme, že už jsou všude v obchodech Vánoce, využijme toho dřív než advent přijde :-))) A pak si ho jen užívejme! 

No uznejte. Nevypadá to někdy tak, že poklady hledáme v truhlách někde u obchoďáku??

Ta naše představa, že poklad – to nejdražší a nejvzácnější – je někde snadno dosažitelný?

Na povrchu?

Že si ho možná můžeme i koupit?

Ne, kdepak.

Jak už to tak chodívá, poklady bývají zakopané někde hluboko na místech, která nejsou snadno dosažitelná. Když máte štěstí, dostanete mapu, nebo Vás tam někdo zavede a řekne Vám: „Tady kopej.“

A Vy kopete. Občas toho máte plné zuby. Jste tam už dlouho, jáma je tak hluboká, že by tam mohli i vola (tak se ostatně někdy cítíte…) shodit a nevylezl by z ní ven.

Ale pokud vytrváte, najdete.

A tak

  • Vám přeji, abyste (nejen to) ani to adventní období nežili jen na povrchu. Nehonili se za dary, které můžete koupit, ale toužili po darech, kterými můžete druhé, ale i sebe, obdarovat zcela zdarma – třeba pomoc, lásku, úsměv, vlídné slovo. Nehonili se za úklidem bytu, ale toužili po tom vysmýčit vše zatuchlé ze vztahů k lidem kolem Vás.

Aby Vás toto období naplnilo oním klidem a mírem a láskou, který nám dodává sílu v těch těžších chvílích.

*************************************************************************************

Našla jsem já ten klid a mír během loňského Adventu? Ten nejhlubší poklad? Nebo někdo z lidí kolem mě? Závěrečný článek měl hodně adventní náladu – Adventní neděle. Tak co myslíte?

*************************************************************************************

Tímto článkem začíná už čtyřicátý šestý týden projektu Absurdistán 2015. Bližší informace k tomu proč, co a jak ohledně tohoto projektu najdete tady. Přehled témat, na které ještě nejspíš dojde a kterými jsem se již zabývala (i s odkazy), najdete pro změnu zase tady.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Absurdistán 2014, Absurdistán 2015 se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na 46. Návrat k pokladům v obchoďáku (Absurdistán 2015)

  1. Pingback: Mít zlomenou nohu je náhodou super!! | Žít je umění

  2. Pingback: Sám v sobě… | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s