Radosti a strasti jednoho února…

(photo credit: SaverioMM)

(photo credit: SaverioMM)

Co mi v únoru dělalo největší radost?? (Tak jsme v Jahodovém ráji a na radost myslíme nejvíc, ne?):

 1. v prvním týdnu jsem se tak natěšila! Znovu jsem se vrátila k meditacím a práci s myslí i tělem. Měla jsem tak krásně našlápnuto!
 2. v druhém týdnu vyšel můj první Magazín Aves! Byla jsem pyšná autorka! Bývalá ředitelka jazykovky, ve které jsem pracovala, mi poslala první splátku na dluh! Zase jsem byla po zlomenině bruslit! Druhý týden byl prostě super!
 3. ve třetím týdnu se to hodně rozpohybovalo – procházka, lyžovačka.
 4. a ve čtvrtém týdnu jsem zažila krásný víkend plný čchi kungu, bruslení a divadla!

Kdybychom zůstali u radostných chvil… u toho všeho, zač mohu být vděčná, tady bychom to mohli utnout. Ach, jak jsem vděčná :-)))

Ale to by byla jen jedna stránka února, jin bez jangu (nebo jang bez jinu?), láska bez pravdy…  Jak jinak by se tedy na ty jednotlivé týdny dalo podívat?

 1. Tak první týden jsem měla pocit, že jsem skočila na tobogán. Jak to krásně pojede. Jak si to užiju. A pak jsem se začala škrábat zpět :-) Přesně jsem si vzala příklad z dcerušky na tureckém tobogánu :-) (Když máte chuť lézt po tobogánu zpět vzhůru)
 2. Druhý týden jsem se ponořila do tvorby :-) A přicházelo spousta nečekaného :-)  (Co všechno by mě nikdy nenapadlo)
 3. Třetí týden byl ve znamení poodstoupení od mysli. Najednou mi asi přišla trochu pamatená :-) (V pomatení mysli) A tak jsem si tak lyžovala a sledovala, o čem to zas budu rozumovat :-) Cítila jsem tu svobodu (no jak jinak na lyžích), užívala jsem si ten blbý sníh a tu absenci ostatních lyžařů :-) A cítila jsem, jak sice horuju pro lásku a pravdu, ale skutek utek :-)
 4. No a poslední, čtvrtý týden, byl takový nijaký nepovedený. Byl o krizích, ale i krásách. (Od krizí ke krásám). Většina toho zajímavého se dělo o víkendu  a celý týden to pak jen rozehrál do větších obrátek :-) Asi jsem se zas vrátila k lezení vzhůru po tobogánu (ostatně děti to berou jako velkou zábavu lézt po skluzavce proti směru…) :-)  2 články o krizích holt převáží jeden článek o kráse neočekávaného :-)

Celkově byl únor o třech hlavních tématech:

 1. O svobodě (a hádejte jaké téma bude mít únorové vydání magazínu Aves??) – o oné spontánnosti, o tvorbě, o tom, jak se zvládat konflikty a krize. O jednom divadelním představení, které to na konci týdne všechno shrnulo do jednoho (Divadelní smršť)
 2. O pohybu – to byl ten měsíc, kdy jsem konečně zas mohla nejen na lyže, ale i na brusle! Kdy jsem se opět (poněkolikáté) vracela k pravidelnému cvičení. Kdy jsem si užívala čchi kungového domácího víkendu plného výzev (úspěšných!)
 3. O síle mysli.
Příspěvek byl publikován v rubrice Měsíční shrnutí, Uncategorized se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Radosti a strasti jednoho února…

 1. Pingback: Tématem nového magazínu Aves je tentokrát svoboda! | Žít je umění

 2. Pingback: Být vděční za to, co máme, a nevyčítat si to, co nemáme (aneb první půlrok 2016) | Žít je umění – ENjoy!

 3. Pingback: Rok 2016 | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s