Návraty – „Začíná to elektřinou a končí to u kotle na sms…“

Vzhledem k tomu, že se tento týden blogově flákám, napadlo mě vrátit se k „Návratům“, tj. mrsknout Vám se článek, který jsem publikovala téměř před 2 lety. Protože jsem na prázdninách v luzích a hájích (Ok, u lesa a a sjezdovce), našla jsem jeden o luzích a hájích. A lesích. Již téměř zapadl v archívu a byla by to taková škoda! Protože trampské historky o svobodě jsou vždycky úchvatné :-) Dávám ho sem i z toho důvodu, že únorový Magazín Aves bude právě na téma svobody :-) Tento článek se v něm ale neobjeví :-) Už jste se přihlásili k jeho odběru? :-) Oč vlastně jde najdete TADY. Včetně možnosti stáhnout si úplně první číslo. To druhé už pošlu jen těm, kteří budou dost zvědaví :-) 

To jsou památná slova, která zazněla na jednom trampském výšlapu v chatce u sjezdovky. Trampové jsou takoví dinosauři moderní doby. Nejradši spí venku pod noční oblohou (i když v noci ještě mrzne), oběd si ohřívají na ohýnku a když už srub, tak bez vody a bez elektřiny.
Fotografie0235

Kdo má víc, je měkota.

Kdo chce víc, připravuje se o romantiku života… a propadá závislosti…

Kdo má víc, je na cestě – možná pomalé, ale jisté – nechat se polapit pohodlností a moderním shonem. Chtít víc. Pořád víc.

„Začíná to elektřinou a končí to u kotle na sms,“ jak prohlásil jeden.

A tak na téhle chatce, kde ta elektřina fungovala, zaznívaly nápady, že vyhodíme pojistky, že vytrháme dráty a tak podobně. Protože nebýt hladové druhé várky trampů, kteří si plánovali opéct buřty na ohni (správný tramp přece VŽDYCKY zapaluje oheň), tak by nakonec všichni posedávali v chatě u kamen a oheň by nikdo nerozdělával.

A tak nakonec tam, pod tou jasnou noční oblohou u bývalé sjezdovky, na které začátkem března nebylo po sněhu ani památky, postávala kupa prapodivných dinosaurů a užívala si svobody, zatímco v chatce pochrupovaly čtyři děti od 4 do 7 let, které strávily víkend v lese a válením sudů, případně děláním kontrmelců, ze sjezdovky dolů… bez televize, bez počítače, bez tabletů… a skoro zadarmo…

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Na cestách, Touha se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s