Už je to tady!!!

Dlouho očekávaný okamžik.

Voda!! 

Tedy ne že by nám třeba doma netekla. Nebo že by konečně začali v obchodech prodávat nějakou opravdu dobrou vodu (v petce). Nebo že by přestaly řeky na zeměkouli vysychat.

Nene. Jde o vodu ve fontáně!

Řeknete si „proč takové haló kvůli fontáně?“

Fotografie0713No, protože jsem vodní bytost. Když je mi nejhůř, zalezu si do teplé vany. Vyrazím na procházku (projížďku) kolem řeky. A týden u moře je u mně vždycky bomba. Pamatujete si na ty mé letní chvály?? Copak Vy nemilujete vodu???

A protože kdekoliv (i v bytě) je fontána (fontánka), tam je život. Klid a pohoda. Voda má totiž ohromnou moc! Už je to velmi, velmi dlouho, kdy jsem psala o vodě jako o symbolu toho, o čem se ani nedá mluvit. Však si ho klidně zase přečtěte – Voda jako symbol…

A když v Brně před Janáčkovým divadlem upravili celé prostranství, umístili tam jednu velkou fontánu, kde se vodou píší různé nápisy (a v noci i barevně!) a spoustu malých fontánek (v noci barevných), udělali něco, co každý letní den i večer s povděkem kvitovali desítky lidí. 

Sedávali na travnatých plochách, četli si, povídali. Sledovali fontány. Sledovali děti, jak si hrají s vodou. V těch největších vedrech lezli děti i do té velké fontány a nechávaly si vodu dopadat na hlavu.

Pravda, rómské děti cákající se ve fontáně probouzeli tak trochu rozhořčení. Zajímavé ale je, že po západu slunce se tam už rómské děti necákaly, ale zato se tam objevila spousta těch „bílých„. A cákaly se také…

Nevím tedy, jestli to taky náhodou někoho nepohoršovalo. Děti si ale užili ohromné legrace a řeknu Vám – sledovat to neutuchající nadšení malých dětí z vody a z barev bylo velmi osvěžující! 

A právě tato fontána dnes už zase funguje!

Včera večer nám ujela tramvaj. Další jela za 10 minut. Tak nám to nedalo a šly jsme se s dcerou podívat, co že se to tam před divadlem děje. Slyšely jsme hudbu, zahlédly lidi a kus orchestru. Asi nějaký koncert, říkala jsem si.

Když jsme přišly blíž, zahlédla jsem šéfa baletu Radačovského (malá chodí baletit, občas ho na chodbě potkáme) a došlo mi to. No jo, ty lidi s židlemi, to jsou baleťáci! Byli oblečení jen tak – džíny, bundy. Bylo chladno a foukal vítr. Měli židle a s nimi (a na nich) tančili. Byla to velká sranda! 

I sami tanečníci se občas rozesmáli – vypadalo to, že tam mají otevřený nácvik na vystoupení – a že se u toho i s šéfem a přítomným choreografem (hádám) dobře bavili.

Ten večer jsme si s dcerou všimli, že v bazénu je voda. Je možné, že večer se slavnostně zahajovalo…

Protože dnes ráno už fontána fungovala!

A já Vám mám fakt radost :-)))

Příspěvek byl publikován v rubrice Radost, Čínská medicína - Voda se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Už je to tady!!!

  1. Pingback: 15. Jahodový ráj, aneb bláznivá barevná voda života a jedno předsevzetí… | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s