Život je HLAVNĚ umění milovat! Otevřeně a naplno! OPRAVDU víte, jak na to? (Magazín Aves 5/2016)

Magazín Aves vycházel v roce 2016. Možnost stáhnout si jednotlivá vydání jsem ukončila k 9.4. 2017 – děkuji všem, kteří o Magazín projevili zájem! Z Magazínu 1.5. vznikla nová e-kniha Vdechněte život poselstvím svého dětství. A od 9.5. je všem čtenářům k dispozici ke koupi na speciální stránce, kterou jsem jí na blogu vyhradila ==> bližší info o nové e-knize.

Pamatujete se na téma minulého měsíce? O tom, jak přežít ty dny pod psa? Ukazovali jsme si v něm, jaký poklad je paradoxně možné v těchto okamžicích nalézt. Jak je možné nalézt kontakt s tím, co nás vždycky ochrání (a kde ho rozhodně nehledat). Tentokrát se podíváme hlouběji na to, co je tím, co nás dokáže držet nad hladinou… na umění milovat!

Ano, to je tím kontaktem, který nám dává absolutní svobodu i v úzkém respektujícím kontaktu s druhými lidmi, klid uprostřed bouří a pevnou půdu pod nohama i v bažinách…

Pokud se nám podaří tento kontakt opravdu navázat a opravdu tu sílu plnou paradoxů pochopit, získáme ohromnou moc. Takovou moc, že se nebudeme ničeho bát a po ničem toužit.

 • Protože to nejvzácnější budeme již mít.
 • A protože nám to nikdo nemůže sebrat!

Tou silou, která má moc nás vždy ochránit je láska. Umění milovat je to nejdůležitější, co bychom se v životě měli naučit. A není to snadné jako matematika :-)

Opět nepůjde o suché teorie, ale o životní zkušenosti uplynulých 20 let, kdy jsem si s láskou užila své a to umění milovat jsem se učila. A byla to někdy fuška :-)

Pokud ještě nejste odběrateli magazínu (PDF vydání je zdarma), stačí se o něj přihlásit vyplněním tohoto formuláře:

Odeslání elektronického magazínu není zautomatizované, mějte prosím chvíli strpení. Min. 1x do týdne magazín zájemcům posílám. Ale většinou mnohem častěji :-) Vaše kontakty jsou u mě v bezpečí a kdykoliv se můžete zase odhlásit. 

MAGAZÍN AVES (photo credit: Cephas)

MAGAZÍN AVES
(photo credit: Cephas)

Co je tedy tématem celého květnového magazínu Aves?

No přece LÁSKA a umění milovat!

A nemluvím jen tak o nějaké lásce, kterou snad známe s filmů a písní. O zamilovanosti, kterou jsme snad někdy prožili. To opravdové umění milovat jde mnohem hlouběji. Ačkoliv právě stav zamilovanosti je tím, co nám pomáhá nahlédnout do světa plného nadšení, láskyplnosti, radosti a ochoty udělat pro svého milovaného cokoliv. Třeba jít do samotných pekel, pokud mu to pomůže. Ten pohled je velmi mocný. Ten zážitek nezapomenutelný. Obzvlášť zážitek orgasmu, který je stavem absolutní blaženosti ze spojení s druhou bytostí…

Ano, právě ve svobodném láskyplném spojení s naším okolím se skrývá absolutní blaženost. A není to pohádka. To jen pohádky nám ukazují ten směr, kterým jít. A to jen nám pohádky připadají jako naivní romantika… 

Proto tak toužíme po lásce. Proto se noříme do zamilovanosti. Proto se jí tak zuby nehty držíme. A když vyprchá, pátráme jinde. Však řekněte, nejsme (nejste?) láskou tak trochu posedlí?? Nejsou vztahy tím jediným, co nás vlastně opravdu zajímá? I v okamžiku, kdy prohlásíme, že UŽ NIKDY, protože nás tak zranily?A to natolik, že jsme je nechali takto zásadně ovlivnit náš život…

Pokud nechceme trpět, nezbývá nám nakonec nic jiného než se to umění milovat naučit. Pochopit, co to znamená opravdová láska.

Cesta, jak se naučit prožívat tuto blaženost (a vůbec si to dovolit) není žádná sranda (i když to může být zábavný adrenalin). Jak to tak vidím, toto téma bude zcela jistě tématem červnového magazínu Aves

V tom květnovém se Vám zatím pokusím nastínit, o jaké lásce vlastně mluvím a jak se naučit ono umění milovat. Bude o tom:

 • že pokud jste kdy prožívali (nebo prožíváte) nešťastnou lásku, může to být pro Vás mocný impulz neutéct od ní, ale najít její skutečný smysl. Naučit se milovat.
 • že někdy máme z lásky velký strach a odmítáme ji (což může navenek vypadat prostě tak, že nemůžeme navázat opravdový vztah, ale třeba máme jen vztah na dálku)
 • proč ji vlastně odmítáme
 • že láska ve skutečnosti netrpí. I kdyby nám romantické filmy a písně i vlastní zkušenost říkaly cokoliv. Ta SKUTEČNÁ láska, o které je tu řeč, netrpí!
 • jak vypadá svobodná láska svobodných milujících bytostí, které umění milovat znají.
 • co je zásadním předpokladem takové svobodné lásky

To vše najdete v 5 starších blogových článcích – v 5 střípcích mých vlastní zážitků. Jsou to takové odrazy citu, který se ve mně již před 20 lety probudil, a jehož povahu jsem měla postupně začít zkoumat. Odrazy strachu, které jsem tváří v tvář této síle často cítila. A odrazy snah nestát se otrokem lásky.

Chcete snad být otroky lásky? Nebo se jí bát a nikdy ji ve skutečnosti nepoznat? Skončit u té náhražkovité zamilovanosti?? 

Pokud ne, zalistujte v květnovém Magazínu Aves. Třeba Vás inspiruje:

Umění milovat se můžeme učit od dětí!

Umění milovat se můžeme učit od dětí!
(photo credit: Jamie Campbell)

 

Magazín Aves vychází každý měsíc a každé číslo je věnováno jinému tématu, které se odvíjí od toho, co mi život ten daný měsíc předhazoval :-) Já to pak vždycky jen vezmu a zpracuji. Pokud byste chtěli vědět, o čem byla předchozí čísla, stačí si zajít na stránku Magazínu Aves. Kdykoliv posílám uvítací e-mail i s nejnovějším číslem magazínu, posílám odkazy i na předchozí čísla. Přestože jednotlivá vydání je možné číst samostatně, tvoří Magazín Aves jednotný celek. Magazín Vás vezme za ruku a provede cestou, na jejímž konci je – no, sama ještě nevím :-)

Nicméně je ještě jedna cesta a ta jde skrze symboliku přímo do hlubin. Má e-knížka Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty).  A v těch hlubinách můžete stejně jako já nacházet poznání a klid. Mrkněte se na tohoto průvodce, čeká na ty, které osloví…

Pokud byste se s obsahem a poselstvím knihy chtěli seznámit blíže, připravila jsem pro Vás speciální online minikurz (zdarma) Mimoňská cesta. Bonusem navíc k tomuto kurzu je další sestřička mé e-knihy, takový pomocník, jak se jí dostat na kobylku – ebook zdarma TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR :-) V okamžiku, kdy se této mimoňské cestě otevřete a budete jí důvěřovat, e-kniha Žít je umění milovat pak pro Vás bude tím záchranným kruhem kdykoliv poté. Kupte si ji a přihlaste se do kurzu :-) 

Příspěvek byl publikován v rubrice MAGAZÍN AVES se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 reakcí na Život je HLAVNĚ umění milovat! Otevřeně a naplno! OPRAVDU víte, jak na to? (Magazín Aves 5/2016)

 1. Pingback: Když vztah nepřináší radost, má smysl ho lepit? | Žít je umění – ENjoy!

 2. Pingback: 23. Jahodový ráj, aneb o otevřenosti ve vztazích | Žít je umění – ENjoy!

 3. Pingback: Co v květnu vlastně rozkvetlo??? Aneb není nutné vykřičet si hlasivky (při tom křičení do světa) | Žít je umění – ENjoy!

 4. Pingback: Co dělat, když Vás někdo hluboce zraní??? Aneb od bolesti k radosti… | Žít je umění – ENjoy!

 5. Pingback: Stát si za něčím, co po celá staletí zjevně nefunguje podle zářných teorií, je blbost. Aneb dál o islámu, výchově dětí a manželství. | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s