Imigrantská krize jako symbol. Otevřenost či uzavřenost?? (Magazín Aves 6/2016)

Magazín Aves vycházel v roce 2016. Možnost stáhnout si jednotlivá vydání jsem ukončila k 9.4. 2017 – děkuji všem, kteří o Magazín projevili zájem! Z Magazínu 1.5. vznikla nová e-kniha Vdechněte život poselstvím svého dětství. A od 9.5. je všem čtenářům k dispozici ke koupi na speciální stránce, kterou jsem jí na blogu vyhradila ==> bližší info o nové e-knize.

Žít lásku znamená otevřít se! 

Ale otevřenost je to nejnáročnější a nejnepochopitelnější, co se po Vás může chtít! 

Současná imigrantská krize je toho dokonalým důkazem!

Každá krize je okamžikem, kdy se musíme rozhodnout – otevřít se tomu, co je, nebo před tím utéct? A co vlastně znamená otevřenost??

Minulé číslo magazínu Aves bylo o lásce a o jejím skutečném smyslu. O tom nepochopeném a nezvládnutém Slunci v nás, ke kterému se bez otevřenosti prostě nemůžeme dostat! A proto se lásky někdy bojíme. Ohrožuje nás. A proto se někdy opravdu blízkým vztahům vyhýbáme. Ohrožují nás. A krize, ve které se kvůli tomu nacházíme, se čím dál víc prohlubuje….

Ale bylo také o tom, jak se nenechat zmást zdáním a neztratit se v labyrintech lásky. O tom, že láska ve skutečnosti netrpí (i když právě tak ji většina z nás zná). O tom, jak vypadá láska svobodných milujících bytostí. A o tom, co je zásadním předpokladem takové lásky.

A červnové vydání magazínu Aves je o tom, bez čeho nikdy nemůžeme žít opravdu svobodně a opravdu naplno! Bez čeho budeme vždycky jako ten zombie nebo upír (pamatujete na březnové vydání magazínu?) pronásledováni jednou osobní (a nejen osobní) krizí za druhou jako strašidelnou bestií. Bez čeho tu šťastnou lásku a spokojené mezilidské vztahy nikdy nepoznáme! Klid a mír a bezpečí.

Přála bych si říct: „Je to tak jednoduché! Štěstí máme na dosah.“ Jeden jediný krůček. Pamatujete se na článek „Jen jediný krůček ke štěstí„???

Tím jediným krůčkem je přijetí. OTEVŘENOST.  Jenže je tu malý háček, o kterém tu již byla řeč:

Právě otevřenost v okamžicích krize je tím nejtěžším (z mého úhlu pohledu), co se po Vás kdy může chtít… 

A právě o OTEVŘENOSTI je červnové číslo magazínu Aves. Ano, je pro ty z Vás, které už nebaví to věčné (a zbytečné) hledání štěstí a máte odvahu udělat ten opravdu odvážný poslední krok k tomu se ho dotknout. Pokud ještě nejste odběrateli magazínu (PDF vydání je zdarma), stačí se o něj přihlásit vyplněním tohoto formuláře:

Odeslání elektronického magazínu není zautomatizované, mějte prosím chvíli strpení. Min. 1x do týdne magazín zájemcům posílám. Ale většinou mnohem častěji :-) Vaše kontakty jsou u mě v bezpečí a kdykoliv se můžete zase odhlásit. 

MAGAZÍN AVES (photo credit: Cephas)

MAGAZÍN AVES
(photo credit: Cephas)

Otevřenost v pravém slova smyslu je ale pěkná síla. Je to jako když se před Vámi otevře hluboká jáma. Ničemu už najednou nerozumíte… máte strach, že do té jámy spadnete. A toužíte tu prázdnotu zaházet. A při tom pohledu do té děsivé hlubiny se Vám nad hlavou pomalu rozkývá kyvadlo strachu a touhy…. strachu (Ega) z té nejistoty a touhy ji nějak zaplácnout… (Magazín Aves 6/2016)

Jenže otevřenost je důležitá! V červnovém magazínu se dočtete, proč vlastně, a co nám hrozí, když se uzavřeme. Vnitřní konflikt, který dříve nebo později přeroste do konfliktu vnějšího. A do krize. Osobní nebo společenské. Jako jeden z příkladů systému, který, podle mě, dovedl uzavřenost do extrému, uvádím islám. Mezi 5 staršími blogovými články, které jsem do magazínu vybrala, najdete komentář k jedné z kapitol saudskoarabského autora o výchově dětí a manželství.

Islám a imigrantská problematika je dnes ale také krásnou ukázkou toho, že otevřít se není jen tak. Je zásadní otevřenost opravdu správně pochopit, aby nás nepohltila a jen víc danou krizi neprohloubila. Tak, jak je to dnes krásně vidět. I to v novém magazínu Aves najdete…

Zaujal Vás obsah magazínu? Tak neváhejte a napište si o něj radši hned! Ať na něj nečekáte příliš dlouho :-)

I takhle může vypadat krize. Oblečení. Divné?

I takhle může vypadat krize. Oblečení. Divné?

Magazín Aves vychází každý měsíc a každé číslo je věnováno jinému tématu, které se odvíjí od toho, co mi život ten daný měsíc předhazoval :-) Já to pak vždycky jen vezmu a zpracuji. Pokud byste chtěli vědět, o čem byla předchozí čísla, stačí si zajít na stránku Magazínu Aves. Kdykoliv posílám uvítací e-mail i s nejnovějším číslem magazínu, posílám odkazy i na předchozí čísla. Přestože jednotlivá vydání je možné číst samostatně, tvoří Magazín Aves jednotný celek. Magazín Vás vezme za ruku a provede cestou, na jejímž konci je – no, sama ještě nevím :-)

Nicméně je ještě jedna cesta a ta jde skrze symboliku přímo do hlubin. Má e-knížka Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty).  A v těch hlubinách můžete stejně jako já nacházet poznání a klid. Mrkněte se na tohoto průvodce, čeká na ty, které osloví…

Pokud byste se s obsahem a poselstvím knihy chtěli seznámit blíže, připravila jsem pro Vás speciální online minikurz (zdarma) Mimoňská cesta. Bonusem navíc k tomuto kurzu je další sestřička mé e-knihy, takový pomocník, jak se jí dostat na kobylku – ebook zdarma TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR :-) V okamžiku, kdy se této mimoňské cestě otevřete a budete jí důvěřovat, e-kniha Žít je umění milovat pak pro Vás bude tím záchranným kruhem kdykoliv poté. Kupte si ji a přihlaste se do kurzu :-) 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice MAGAZÍN AVES, Uncategorized se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Imigrantská krize jako symbol. Otevřenost či uzavřenost?? (Magazín Aves 6/2016)

  1. Pingback: 27. Jahodový raj… tak trochu otrávený… | Žít je umění – ENjoy!

  2. Pingback: Proč nemohou být muslimové otevření jiné víře? | KOSA NOSTRA zostra aneb NAŠE VĚC zostra ! Prostě Kosa zostra!

  3. Pingback: Tedy co se mnou v srpnu dělal dzogčhen a jedna knížka… hmmm…. | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s