Jak vytvořit obálku ebooku?

V mém případě tedy spíš e-zinu :-)

No, měla jsem takový nápad začít psát magazín Aves (viz článek o tom proč a jak a co…). Ale říkala jsem si, že tomu stále něco chybí :-)

A tak jsem se nechala inspirovat 3D obálkami ebooků a vytvořila jednu i svému magazínovému výtvoru… 

Ovšem nebylo to tak úplně jednoduché. Našla jsem kdysi jedno video, kde si člověk může obálku vytvořit zdarma (přece jen je to magazín zdarma, tak proč platit za vytvoření obálky???). Jenže když jsem se k němu po čase vrátila, ona stránka, na kterou odkazovala, už neexistovala…

(Ne že by mi to nějak bylo líto. Už tenkrát „kdysi dávno“ mi ten popisovaný způsob přišel příliš komplikovaný...)

A tak jsem pátrala a hledala dál. A našla! A tentokrát mi to moc komplikované nepřišlo… 

 • Vše je opravdu zdarma (žádných pár demo pokusů a rovnou kreditní kartu pro případ, že byste se pak zapomněli odhlásit :-)).
 • Najdete tam pár pozadí a jinak spoustu dalších možností, jak si obálku udělat po svém. Já jsem nakonec žádné pozadí nepoužila, ale stáhla si tam obrázek svého ptáčka ledňáčka, který je takovým maskotem celého PDF magazínu.

Kde začít? 

Klikněte si na tuto stránku Adazingu – Cover mocks.

A pak už se prostě jen řiďte instrukcemi (anglickými). Poté, co si vyberete základní tvar Vaší 3D obálky (kroužková vazba, tvrdá vazba, CD přebal atd.), Vám v dalším kroku nabídnou i možnost vytvořit si i sám grafický návrh obálky, pokud žádnou vlastní ještě nemáte.

Což byl i můj případ. I stažení jejich softwaru na grafický návrh nabízejí zdarma – jen za e-mail. Na ten Vám pošlou kód, bez kterého je software nefunkční.

A tam si můžete vyhrát!

adazing

Bez kódu na stránce nevytvoříte nic. S kódem si ale můžete vybrat z různých pozadí (background), nebo rovnou celých vzorů (templates) a pak jen různě měnit text (velikost, barvu i druh písma).

Já jsem si stáhla svůj obrázek a pak jen skrze Add Text přidávala, kam jsem co chtěla…

Jen upozorňuji, že ne všechny druhy písem umí českou diakritiku, tak se nelekejte :-) 

Na závěr stačí Váš výtvor uložit (Save) a pak si stáhnout některou z 3D (Download 3D cover) nebo 2D (Download 2D cover) obálek a software už přiřadí návrh obálky požadovanému tvaru (pevná vazba, brožovaná vazba aj.).

A je to! (Pokud využijete možnost vytvoření grafického návrhu obálky na tomto softwaru, už se nemusíte vracet k původním stránkám Adazingu, odkud jsme vycházeli.)

Už totiž budete mít vše hotové a uložené :-) 

No a jak vypadal ten můj výtvor?? Chtěla jsem 3D, tak ho mám :-)

magazín Aves-obálka3D-lepší

Jak vidíte, dá se tam najít i obálka e-zinu :-) Přemýšlela jsem, jakou udělat obálku takového ebooku na pokračování, čímž vlastně e-zine je. Něco, co nebudu muset každý měsíc s novým tématem magazínu předělávat. Tak znáte to, životní hra má mnoho tváří :-) (pokud by Vás zajímal obsah, najdete ho ZDE). „Vyšlo nové číslo“ mi přišlo jako nejlepší nápad.

Příspěvek byl publikován v rubrice MAGAZÍN AVES se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Jak vytvořit obálku ebooku?

 1. Peter napsal:

  Ten program som pouzival dost dlho, ale ma dost obmedzene moznosti. Teraz skusam tento https://eknizky.sk/cover-designer/ a pride mi o dost lepsi.

 2. Monika Taušová napsal:

  Dobrý den,
  vyzkoušela jsem váš odkaz na obálku Cover mocks. Bohužel mi neposlali žádný kód a s obrázkem tedy nelze dál pracovat. Neměla byste prosím jiný návrh na vytvoření obálky na e-book?
  Děkuji, s pozdravem
  Monika Taušová

  • avespasseri napsal:

   Dobrý den, pokud vím, poslední dobou je častější vytvářet Mock ups na canvě. Základní verze je zdarma. Canva.com. ještě jsem to ale sama nezkoušela. Přeji hezký den.

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s