Tentokrát o motivaci. Ale tak, jak jste o ní ještě nikde jinde nečetli! (Magazín Aves 7/2007)

Magazín Aves vycházel v roce 2016. Možnost stáhnout si jednotlivá vydání jsem ukončila k 9.4. 2017 – děkuji všem, kteří o Magazín projevili zájem! Z Magazínu 1.5. vznikla nová e-kniha Vdechněte život poselstvím svého dětství. A od 9.5. je všem čtenářům k dispozici ke koupi na speciální stránce, kterou jsem jí na blogu vyhradila ==> bližší info o nové e-knize.

Většinou se dočtete o vnější motivaci a vnitřní motivaci. Tu vnější mohu přirovnat k tomu, když do Vás někdo zezadu strká vidlemi a Vy klopýtáte ze strachu dál. Nebo když před Vámi drží pomyslnou mrkvičku jako před oslem. Ta vnitřní se zdá být ideál. Ale není to nic jiného, než když ty vidle a tu mrkvičku držíte v ruce Vy sami! Je to tak trochu masochistické, co myslíte??? :-)

Motivace ale nemusí být taková!

  • Vnější motivaci dvakrát nemiluji. Ačkoliv mám-li někdy strach se hnout, nevadí mi, když na mě někdo dupne, abych „hejbla kostrou„. A když mi někdy někdo pohladí ego nějakou pěknou odměnou, tak to už vůbec ne :-) Ale nechci být na něčem takovém závislá, protože tím nad sebou dávám druhým příliš velkou moc! 
  • Vnitřní motivace je ale zákeřnější! Necháváme se štvát svými vlastními touhami a necháváme se omezovat svými vlastními strachy. Uvědomili jste si to někdy??

Až na Vás jednou přestane fungovat vnější motivace (Co by řekli lidi? Chci si koupit super módní plavky!) a ta vnitřní se zrovna nezapne (Bez pravidelného pohybu nepřežiju den!), možná zjistíte – jako já – že na internetu existuje spousta článků o tom, jak sebe (nebo druhé) motivovat k tomu či onomu, ale ani v jednom se nedočtete o tom, odkud vychází ten opravdový impulz, který člověka konečně uspokojí.

A právě o tomto impulzu, o této motivaci, mluví červencové číslo magazínu Aves! 

Pokud ještě nejste odběrateli magazínu Aves (PDF vydání je zdarma), stačí se o něj přihlásit vyplněním tohoto formuláře:

Odeslání elektronického magazínu není zautomatizované, mějte prosím chvíli strpení. Min. 1x do týdne magazín zájemcům posílám. Ale většinou mnohem častěji :-) Vaše kontakty jsou u mě v bezpečí a kdykoliv se můžete zase odhlásit. 

MAGAZÍN AVES (photo credit: Cephas)

MAGAZÍN AVES
(photo credit: Cephas)

Když se nechceme nechat vláčet okolnostmi a nežít věčně jen svými reakcemi (vystresovanými nebo rozjuchanými) na to popohánění bičem a uplácení cukříkem, není nad to vědět, co je to, co má tu moc uchvátit naše srdce! Sami pak můžeme konečně
usednout na hřbet toho koně a rozletět se krajinou ke svému cíli! (Magazín Aves 7/2016)

Co v magazínu tentokrát najdete?

  • článek o tom, proč vlastně motivaci hledat a kde.
  • praktické testy, které Vám pomohou najít, co je pro Vás natolik důležité, aby to s Vámi konečně „pohlo„. Co je tou Vaší motivací, tj. motorem :-) A co je pro Vás naopak slepou uličkou. U mě je například hloupost mučit se do nějaké pevné vůle :-) Tak nefunguju. A ne, není to špatně :-)
  • článek, který přibližuje, o jaké jiné motivaci vlastně mluvím.
  • článek o intuici.
  • a jeden takový vtípek :-)

A samozřejmě úvod a závěr s dušezpytnými otázkami, které mají za úkol Vám pomoci napojit se na ten Váš vlastní motivační proud, který Vás požene. A nebude to ani z touhy po něčem, ani ze strachu z něčeho! Bude to svobodné a radostné!

Zaujalo Vás červencové téma motivace??

Nezapomeňte tedy vyplnit formulář :-) Radši TEĎ A TADY. Tak říká se, že právě tam se vše odehrává, ne? :-) A víte, jak je to s prokrastinací…

Mimochodem – jeden shrnující článek o motivaci jsem v lednu napsala pro web Probuzení. Jmenoval se 4 otázky, na které stojí za to si odpovědět. Aneb o motivaci. Je to jeden z těch klasičtějších článků, ale je v něm spousta odkazů, které Vám mohou pomoci se orientovat,  a  na závěr náznak toho, kam vlastně mířím.

Takhle to vypadá bez motivace :-)

Takhle to vypadá bez motivace :-)

Magazín Aves vychází každý měsíc a každé číslo je věnováno jinému tématu, které se odvíjí od toho, co mi život ten daný měsíc předhazoval :-) Já to pak vždycky jen vezmu a zpracuji. Pokud byste chtěli vědět, o čem byla předchozí čísla, stačí si zajít na stránku Magazínu Aves. Kdykoliv posílám uvítací e-mail i s nejnovějším číslem magazínu, posílám odkazy i na předchozí čísla. Přestože jednotlivá vydání je možné číst samostatně, tvoří Magazín Aves jednotný celek. Magazín Vás vezme za ruku a provede cestou, na jejímž konci je – no, sama ještě nevím :-)

Poslední Magazín Aves vyšel v prosinci 2016 a v současné době vzniká z jednotlivých vydání celá knížka! Právě díky ní máte dnes možnost získat jednotlivá vydání (a tedy i číslo o motivaci) automaticky přímo na svůj mail!!  A to ZDE. Každé vydání bude představovat jednu kapitolu knihy a na uvedeném odkaze máte krátkodobě možnost nahlédnout do jednotlivých kapitol. Speciální článek o připravované knize pak najdete ZDE

Je tu ale ještě jedna cesta a ta jde skrze symboliku přímo do hlubin. Má e-knížka Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty).  A v těch hlubinách můžete stejně jako já nacházet poznání a klid. Mrkněte se na tohoto průvodce, čeká na ty, které osloví…

Pokud byste se s obsahem a poselstvím knihy chtěli seznámit blíže, připravila jsem pro Vás speciální online minikurz (zdarma) Mimoňská cesta. V okamžiku, kdy se této mimoňské cestě otevřete a budete jí důvěřovat, e-kniha Žít je umění milovat pak pro Vás bude tím záchranným kruhem kdykoliv poté. Kupte si ji a přihlaste se do kurzu :-) 

Příspěvek byl publikován v rubrice MAGAZÍN AVES se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Tentokrát o motivaci. Ale tak, jak jste o ní ještě nikde jinde nečetli! (Magazín Aves 7/2007)

  1. Pingback: 31. Jahodový ráj, aneb další umělecký týden | Žít je umění – ENjoy!

  2. Pingback: Než si dáš relax u šálku kávy, je ten šálek nejdřív třeba vyrobit…. | Žít je umění – ENjoy!

  3. Pingback: Ani pevná vůle slona létat nenaučí, aneb už to chci konečně změnit! (Magazín Aves 09/2016) | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s