34. Jahodový ráj, aneb co v srpnu končí a co začíná??

Ach ano.

Někdo rodí děti (zrovna včera se narodilo další vnoučátko mé studentce), někdo rodí švestky (některé stromy jsou hodně plodné) a někdo rodí knihy…

Ach ano – v pondělí vyšla oficiálně má první knížka – Žít je umění milovat (a to teď a tady!)! První radost tohoto týdne. Je to zvláštní knížka. Takové se (ještě?) nepíší :-) Je stručná, není tak ukecaná jako můj blog :-) A jde hodně do hloubky. Možná je tou vzácnou perlou, kterou můžeme v hlubinách najít, z mé básně Moře, která je ostatně součástí té knížky?? Můžu řešit různé problémy, ale na těch cca 50 stránkách vždycky najdu vzkaz, který mi pomůže jít ke kořenům toho problému :-)) Zbytečně se netrápit a najít cestu ven…

perla.jpg

A ta kniha bude mít dokonce křest!!  Šampaňské bude bouchat 12.9. v brněnském centru Osvoboď se. To už je tento týden druhá radost :-)

Ani jsem to původně nečekala. Spíš jsem plánovala nějakou záříjovou akci, která by připomněla jak brněnské čchi kungové orlení, které v září začne, tak seznámila s mou knížkou.

Ale nakonec to všechno dostává jiný směr. Nakonec budu lidi seznamovat s tím, odkud vlastně beru inspiraci pro své blogové příspěvky. Jak vnímat onu symboliku, ona poselství, která ve svém životě potkávám a o kterých tady píšu. Jedna z metod je hned v první kapitole mé nové elektronické knížky Žít je umění milovat.

Tím ta cesta začíná… a bez ní se velmi špatně odpoutává od strachů a tužeb, které nám na té cestě jen staví jednu překážku za druhou… jen pak je možné se opravdu uvolnit. Na úrovni mysli i těla. A právě to si budeme v to pondělí různými způsoby zkoušet… a také na toho Orla dojde…

Jsem sama zvědavá, jak se mi to podaří. Nicméně už jen fakt, že se něco podobného uskuteční, je významné, a že se lidé s něčím podobným seznámí, také! A to je to, z čeho mám tento týden obzvlášť radost!A jak už to tak i při čchi kungových hodinách bývá, lidé sami si všechno beztak přetvoří tak, aby z toho získali to, co potřebují :-)

A tak se tento týden nese ve znamení mé nové knížky Žít je umění milovat (a to teď a tady!), která po porodních bolestech sepisování obchodních podmínek a předělávání obálky konečně spatřila světlo světa a zatím se jí, hlavně díky mým skalním čtenářům magazínu Aves, daří velmi dobře!

Jak jsem psala, uvést na trh vlastní ebook není vůbec jen tak! Napsáním knížky vůbec nic nekončí! A ostatně ani jejím vydáním na trh :-) Každá knížka totiž volá po někom, kdo si ji přečte a vstřebá její poselství !!! :-) 

A také se blíží začátek nového čchikungového pololetí (v týdnu od 20.9.) a pomalu nám končí naše letní čchi kungování v lužánkách, o kterém jsem tento týden také psala. Čchi kung Orel v hnízdě je vůbec má radost super speciál :-)))

Instruktorství Orla mě nesmírně baví. Z mnoha důvodů. Ale hlavně ten pocit, že to lidem něco dává. Ten blažený úsměv, který u nich člověk vnímá na konci hodiny po praxi Velkého úsměvu. To, když Vám po půl roce někteří říkají, že se cítí lépe. To, když to některé chytne a začneme řešit, zda tedy přejdou na Botanickou mezi pokročilejší, nebo zda se na to ještě necítí a raději si začátečnickou úroveň ještě jednou zopáknou…

Člověk může učit spoustu věcí (a učila jsem angličtinu, arabštinu, úvod do religionistiky, základy islámu od předškoláků v MŠ po důchodce na Univerzitě 3. věku). To všechno jsou sice důležité věci pro současný život, ale pořád se pohybujeme na rovině fakt a mozku. Nejde o to skutečné poznání. Náš život kvůli těmto informacím bude šťastnější jen o malilinký kousínek. Díky Orlovi je to štěstí ale sakra hmatatelnější… 

Štěstí těch druhých. Ale i moje vlastní štěstí! 3x týdně Orel (ano, učím už 3x týdně a nemohu přece říct Sorry, dneska nejdu! – VIZ KDY A KDE CVIČÍME), to je znát v mnoha ohledech! Navíc kontakt s naším hlavním instruktorem Pavlem Simonem na úterních hodinách pro pokročilé, které vedeme společně, je pro mě navíc vždycky velmi poučný :-) Na ta pravidelná setkávání se vždycky velmi těším a hodně z nich čerpám!

Ještě jedna věc tento týden začíná a dělá mi velkou radost – má dovolená ve Španělsku s matkou a dcerou! A doufám, že tam skončí alespoň na chvíli má a dceřina ponořenost do moderních technologií  – notebook a ebook v mém případě a hry na mobilu v tom jejím :-) Takže to, co nefunguje automaticky (tedy vše kromě objednávek mé e-knihy a přednastavených článků na blogu), se dít nebude. Jsem konečně zas po roce téměř úplně offline! A ne, wifi v hotelu nějak moc používat nebudu. I když přes dceřin mobil bychom konečně mohly…

Naopak doufám, že právě díky opětovnému ponoření do TEĎ A TADY, se tam opět napojím na to, o čem v knížce Žít je umění milovat píšu a na Orlu učím. A ještě hlouběji a stabilněji! Každá dovolená mi poslední dobou právě tohle dává. Ten hluboký ponor do vnitřního klidu, ať se tam venku děje cokoliv :-)) Už 2 roky si tam hlavně užívám moře, jídla, rodiny a poznávání všeho toho nového, nač narážím!

  • Už dávno nečtu stohy knih. Vozívám jednu, dvě. Kratičké knížečky. Bez příběhů, bez sáhodlouhých náročných rozborů. Knížky, které jdou rovnou ke kořenům a učí mě v nich BÝT. I tentokrát takových pár povezu. A hlavně tu svou!
  • Už dávno nemám potřebu vymést každý fakultativní výlet ve smyslu vidět, co nejvíc. Obvykle vyrazíme jen na jeden, protože poznávání nového přidává na bdělosti. Ale to stačí. Beztak je nejlépe, když se člověk alespoň na okamžik zastaví v onom bezčasí a bezprostoru. A to Vám výlet klasického fakultativního rázu nedá…

Jo a pořád mě čeká to rozhodnutí, o které je v e-knížce také řeč!!

A kde jinde to vše ukončit a začít něco opravdu opravdového než tam, kde člověk vypadne ze stereotypu a znovu si připomene, jak je mu TAM dobře????

A jaký byl ten Váš týden? Také v něčem plodný? Také něco končilo a něco začínalo?? Našli byste v něm také nějakou tu radost nebo dvě?? Nebo víc? 

Příspěvek byl publikován v rubrice O. JAHODOVÝ RÁJ, Uncategorized se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s