Návraty – Miluju naše sídlištní koupaliště!

koupálko

A nyní poslední návrat – ten o tom, že doma je také hezky :-)) Naše sídlištní koupaliště je pořád bomba! Prý se tam sjíždí lidé z dálky, protože je to nejlepší koupaliště pro malé děti a pro alergiky.

Není nad to bydlet na sídlišti.

Nebo spíš nedaleko sídliště. Uznávám, že bydlet v sídlištním bytě (obzvlášť v těchto pařácích) asi není to pravé ořechové…  stačí ten náš nesídlištní byt orientovaný na jihovýchod… umíte si to představit???

Ale nikdy jsem nečekala, že budu vychvalovat koupaliště na sídlištním náměstí.

Asi stejně jako jsem nikdy nečekala, že budu vychvalovat základní školu na hlavní křižovatce, budovu jak hrom se spoustou tříd (a dětí).

Ano, je to již cca 8 let, když jsem šla se svou dcerou poprvé k dětské lékařce. A na travnatém náměstí plném stromů jsem zahlédla koupaliště. Malé, dětské. Ale koupaliště. Navíc nechlorované. Kousek od našeho bytu. Tak 15 minut pěšky z kopečka.

Dnes jsme po té cestě šly a lízaly přitom zmrzku. Krásných 15 minut.

Již brzy tam asi chodit přestaneme. Malá už není tak malá. Největší hloubka je tam 1 m. Dnes už tam stačí všude, cáká se tam bez rukávků i na „hloubce“, stále ještě jezdí stále dokola na malé tobo-skluzavce (jen se podívejte na fotku… řekli byste, že je to celé na sídlišti???) K dětskému brouzdališti, kde se batolí batolata, zajede jen jako „prohlídkový autobus“ (zajímavá hra, kterou si na mě dnes poprvé vyzkoušela).

A navíc nejen že na onom sídlišti zrušili pohádkovou restauraci, zrušili tam už i onu pizzerii (víte, že děti obvykle alespoň tu pizzu snědí?) s dětským koutkem…

Ale bude mi to líto.

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Na cestách se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Návraty – Miluju naše sídlištní koupaliště!

  1. Sedmi napsal:

    takove bych taky brala… tady u nas primo za domem byvala takova mini fontanka, vykachlikovana… jenze to x let nikdo neudrzoval, tak to nedavno zrusili a vybetonovali… skoda…

    • avespasseri napsal:

      V Nymburce je také taková jedna – sice funční, ale zelená voda. Nic lákavého. V Brně udělali krásné prostranství s fontánkami u Janáčkova divadla. Když je vedro, děti se tam honí vodou :-))

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s