Malgrat de Mar – dovolená na náměstí u nádraží…

Nevím tedy, jak si ideální dovolenou u moře představujete Vy, ale že ji strávíte na náměstí u nádraží asi ne. Tak představte si, že kolem hotelu Vám jezdí vlaky. U hotelu zastavují. Na nádraží vystupují a nastupují lidé. A na náměstí  se to všechno srocuje.

Jo a zapomněla jsem, že pod balkónem jsme měli bar…

Fotografie0954

A přece letos žádné reklamace nebudou. Naopak. Dovolenou jsme si moc užívaly (byly jsme zase v trojgenerační trojici – matka, já, dcera). Posedávaly jsme v baru nebo na náměstí a dokonce i na to nádraží jsem zašla. Představa, že vyrazíme do Lloret de Mar (a že bychom věděli jak, protože jsme tímhle vlakem již před lety jely), tam ovšem vzala za své. Radši jsme ty eura, které bychom daly za lístek na vlak a bus, promlsaly :-)

Vlak jezdil velmi tiše (a ne příliš často), takže jsme ho většinou vůbec nezaregistrovaly. A španělské vlaky (minimálně tento barceloňák) umí brzdit bez skřípání brzd! A na baru pod balkónem mi vadil akorát fakt, že jeden večer nám pod ním pokřikovali nějací Češi. No, kvůli tomu fakt do Španělska nejedu!! :-) Pravda, nikdo ve Španělsku zřejmě úřadům nevysvětlil, že v Česku existuje něco jako noční klid po desáté hodině. Takže pod námi v tu dobu třeba teprve začínala hadí show a vyhrávala hudba. Ale tak kdo by to taky čekal, že?? Hlavně že nemusíme vstávat v 7 do školy. 1.9. jsme měly jiné starosti. O tom ale zas příště :-))

Hotýlek nebyl nic extra. Loňské Turecko se s tím nedá srovnat (a přece reklamace :-)). Byla to trojhvezda, pokojík malý ale hezký. Televize ještě menší. Ale kdo se jezdí do Španělska koukat na TV? Jídelny dvě. Malé. Ale nebyla tam jako v Tureckurvačka“ o talíře a příbory. Jen ten hrníček na čaj ráno nebylo lehké ulovit.

A vařili úžasně! Krmila jsem se poctivě rybami. A zeleninou. A k večeři si připíjela sangrií. Byla jsem, pravda, jediná, která si mimoňsky do sangrie ještě nakrájela ovoce. Holt žiju v jiném světě asi :-) Nechápu, že to nenapadlo někoho jiného nebo že se někdo neinspiroval. Nebo jsem si nevšimla? Ale takhle byla sangria ještě lepší!! Pravda, nějaký Čech , jak vyprávěla matka, se tam nenajedl. Pravda, k jídlu tam byla hlavně zelenina, ovoce a ryby a těstoviny. Ne každý to má rád.

Má dcera, kupodivu, jedla velmi dobře. Po jednom odpoledni stráveném ve vlnách jsme napočítaly 3 talíře (malé) jídla a 2 talíře (ještě menší) zákusků. Aby nedošlo k mýlce – zákuskem bylo obvykle ovoce, želé nebo puding a párkát mléčná rýže.

Byly jsme ovšem jediný hotýlek v dohledu, který měl vlastní all inclusive bar i u pláže. Tedy opět si nepředstavujte takové ty bazénové bary s koktejly. Stánek, kde Rus čepoval pivo, Pepsi, vodu a citrónovku a pomerančovku. Ale na pláži přišla každá tekutina po ruce vhod…

Fotografie0951No a pláž? Kousek od hotelu. Voda byla čistá! Chladná. Na můj vkus. Ale když jsem se dost dlouho pařila na slunci a přestal pofukovat větřík, byla jsem za chladnou vodu ráda a ráda jsem si zaplavala. Lidí na pláži moc nebylo. Lehátka a slunečníky k pronájmu po 5 Euro, ale ty většinou byly více vzadu. Většina lidí polahávala přímo na pláži u moře s vlastními slunečníky. Občas nějaký ten slunečník ve větru uletěl, takže čím blíž u moře, tím menší pravděpodobnost, že skončí přímo na Vás…

Malá mořská víla na pláži...

Malá mořská víla na pláži…

Příspěvek byl publikován v rubrice Na cestách se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Malgrat de Mar – dovolená na náměstí u nádraží…

  1. Pingback: Tedy co se mnou v srpnu dělal dzogčhen a jedna knížka… hmmm…. | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s