Youtuberské šílenství!

Youtubeři prý hýbou světem. Nejen tím internetovým. Když chce nějaká společnost něco prodat, stačí když přesvědčí pár youtuberů, že ten jejich produkt je ze všeho nejlepší, a už se objednávky hrnou. Asi jste o té aférce s Bubbleology taky slyšeli…

No, kdo by nechtěl být takovým youtuberem, který si natáčením videí vydělá třeba víc než takový režisér oblíbeného českého filmu?? 

Slyšela jsem o různých youtuberských tématech – že se točí, co má kdo v kabelce, jaký má kdo byteček, a jak se ráno obléká a líčí. Chápu, že to někdo točí. Nechápu, že se na to někdo dívá. Ale asi jsem holt divná, no :-))) 

Pak jsou tu ještě oblíbení youtubeři mé dcery. Jirka Král. Lps Nala. A kdo ví, kdo ještě další. Dívá se hlavně na různé verze minecraft „pařičů“ a pak na LPS příběhy. Kupodivu to celkem chápu. No, kdybych ještě hrála hry, taky bych chtěla znát různé fígle. jak na toho či onoho zombíka, kde co najít apod. Měla jisté období, kdy toužila mít svůj Minecraft, svůj počítač a podobná videa také natáčet. Trochu jsem se děsila. Neviděla jsem v tom moc smysl…

Pak přesedlala na LPS (ne že by si Minecraft videa nedávala na dobrou noc…), inspirovala se LPS Nalou a začala točit svá vlastní videa. To už mi přijde trochu smysluplnější. Pokračuje ve svých knižních a scénáristických výtvorech, jen se je pokouší zpracovat do formy videa. (Dokonce ji před nedávnem napadlo, že si přečte toho nového tlustého Pottera, který je napsaný jako divadelní hra, a zpracuje ho do videa s LPS figurkami…).

Točit LPS videa je něco podobného, jako když lidé natáčí své oblíbené scény z filmů třeba s lego figurkami. Třeba tady scénka z Sherlocka (ta na střeše s Moriartym, jestli tušíte, o čem mluvím :-). Jestli jste to ještě neviděli a chcete být při sledování originálního příběhu překvapení, tak se doporučuji nedodívat až do konce.

Prostě dál pracuje se svou fantazií, dál něco tvoří a zároveň si hraje. Dál dělá něco, co ji baví, čím se může zabavit, když se jí zrovna nechtějí dělat domácí úkoly :-) 

Tady máte na ukázku z videa Trailer k jejím filmu na pokračování o Nejlepších kámoškách :-))

Příspěvek byl publikován v rubrice Hloupůstky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Youtuberské šílenství!

  1. Sedmi napsal:

    Já to moc nechápu, zvlášť gameplay videa. Jak může někoho bavit se hodinu koukat na video jak někdo jiný hraje a přitom nemůže do toho vůbec zasáhnout? Taky u nás frčí… Snažím se limitovat

    • avespasseri napsal:

      Gameplay videa chápu víc než takové to „koukněte, co jsem si koupila za novou rtěnku“ :-)) Však když člověk slyší, jak zábavou dnešní mládeže je koukat se přes rameno na to, jak někdo něco hraje, tak se ani nediví :-) Ostatně co třeba takové masové sledování fotbalových zápasů, olympiády apod. :-) Ono je to asi přirozené :-) Také se snažím limitovat a jsem ráda, když spíš natáčí, než kouká :-)) To je aspoň aktivní :-)

  2. Pingback: 41. Jahodový ráj, aneb když musím, tak tedy musím… | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s