Kde hledat průvodce na naší cestě? Někdy to může být překvapivé… (7. díl)

Hurá, blížíme se ke konci této spirituální jízdy. Prvních 6 dílů o tom, kde hledat a nehledat a jak je to někdy prapodivné najdete ZDE.

V minulém díle jsme narazili na to, jak skrze písně vyplulo na povrch, co cítím: že je všechno špatné (Wrong, Wrong, Wrong, Wrong), zkažené (Corrupt). Že vlastně vůbec nevím, co chci a nechci, ale už z toho chci ven (Pain I’m Used to) a že je to všechno utrpení s tím spojené už na hranici směšné trapnosti (Suffer Well) :-)

No, řekněte – proč chodit ke kartářům apod., aby Vám řekli, co cítíte? Stačí si pustit svou oblíbenou kapelu :-) Už jste to zkusili?? 

A tak v roce 2013 přišli DM s něčím jiným –

 • Welcome into My World

Vítej v mém světě, projdi přímo dveřmi, svá sedativa nech doma, už je nebudeš potřebovat… a pokud chvíli zůstaneš, proniknu do Tvé duše… budeš chtít ztratit kontrolu… otevřu nekonečná nebesa… a roztáhnu Tvá zlomená křídla.

 • Broken

Pokud chceš mít kontrolu, ale bez bolesti, jak dlouho budeš trpět? Jak dlouho budeš vládnout? … Existuje jedno místo, kam chodím. Místo bez zvuku…. Když padáš, tak Tě chytím. Nemusíš padat tak daleko. To zvládneš, budu tam. Byla jsi od začátku zlomená.

 • Slow – ta píseň o tom, že je lepší zpomalit a nedumat :-)

A pak samozřejmě ten první singl z jejich alba – Heaven. Ten už tady na blogu byl a dám ho sem zas, protože to je píseň, která je prostě úchvatná.

Rozpouštím se v důvěře. Budu zpívat s radostí, skončím jako prach, jsem v nebi. Stojím ve zlatých paprscích, rozzářeně, hořím ohněm lásky, pořád a pořád… budu křičet na svět, skoč do prázdnoty, povedu svět do nebes.

Já nevím, jak Vy, ale pro mě byly tyhle písně předznamenáním toho, co se v roce 2013 začalo v tom mém světě dít. Připomínkou toho, v čem spočívá základní problém, kterým směrem se mám dívat a co mám dělat. 

O to víc jsem zvědavá, s čím přijdou na novém albu. Už ukázka z něj (včetně části písně Revolution) se mě hodně dotkla:

Kde je ta revoluce? No tak, lidi, zklamáváte mě… 

Uvážím-li, že DM byli zjevně mými prvními inspirátory a učiteli, možná bych alespoň je měla poslechnout …. 

(Nedávno vzniklo i 8. pokračován.  To, co DM se mnou provedli s jejich novým albem Spirit, prostě muselo být zaznamenáno :-) Najdete ho ZDE. )

Příspěvek byl publikován v rubrice CESTA KE ŠTĚSTÍ, Písně, Uncategorized se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Kde hledat průvodce na naší cestě? Někdy to může být překvapivé… (7. díl)

 1. Pingback: Kde hledat průvodce na naší cestě? Může to být překvapivé… (6. díl) | Žít je umění – ENjoy!

 2. anitraM napsal:

  Naozaj si v tomto ako Radko…on nachádza zase udičky v metálovej hudbe a ty v DM….ja texty nepoznám, málokedy si prekladám text piesne, ktorá ma zaujme, ale tie niektoré texty sú naozaj hlboké a dotýkajú sa človeka. Je to úžasné, že sa ti to takto pospájalo a dalo ti potrebné poznanie. :o)

  • avespasseri napsal:

   V metalové hudbě? To je zajímavé. Tam bych to nečekala :-)) Můj manžel ji také rád poslouchá, možná má tedy něco nasáté také a ani o tom neví :-)) POsledních pár dní jsem o DM hodně četla a zabrousila do DM fanouškovského fóra a mnoho lidí právě na jejich textech ujíždí. Ale každý si je interpretuje zjevně po svém a oslovují je v různých obdobích života. Já byla překvapená, až do jaké hloubky jdou u mě :-)

   • anitraM napsal:

    Veľa spevákov má veľmi dobré texty…ak si vezmem niektoré texty Petra Muka o čom spieval a aj Ivetu Bartošovú, tak majú svoju hĺbku. Tak isto tie metálové…teda nie všetky..No a teba dostalo DM. :D

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s