Proč jít na Anděla Páně 2??

O filmu jsme toho už něco tu a tam četla.

Že je to spíš pro dospělé a děti se nudí. 

Že děti se smějí a dospělí také. Děti někde, dospělí onde a nakonec děti s dospělými a dospělí s dětmi. 

Co na to já??

Já říkám, že tento film je nejspíš odpovědí na zamyšlený FB status jedné ženy. Status o tom, že spousta desetiletých dětí neví, proč se vlastně slaví Vánoce, kdo to je ten Ježíšek, Bůh, kostel, kněz apod. 

Tak když půjdete s dětmi na tento film (a v TV se s nimi potom na něj každý rok podíváte), snad už to budou vědět. No jo, možná si Boha budou představovat jako fousatého Bartošku, který si utahuje z andělů a bojí se paní Marie :-) Ježíška jako rozpustilého klučinu.

Ale možná jim v té hlavičce něco ze základních údajů o křesťanství utkví. Třeba o Adamovi a Evě a jablku. Tak alespoň to by mohlo. Nebo třeba o 6 dnech a tom sedmém. O světlu. O očistci. O Mojžíšovi a rozestoupeném Rudém moři.

Celý film je krásně poučný :-)

Celý film je ale i plný různých fórků. Některé pro děti. A některé spíš pro dospělé. A některé pro ty, kdo vědí, kdo byl Herodes.

Ta hodina a půl v kině nebyl ztracený čas. Už jen proto, že žádný čas strávený s vlastním dítětem, není ztracený. Už i proto, že žádný čas, kdy se smějete, není ztracený. A už i proto, že to byl takový návrat do kina mého dětství po určitě více jak 10 letech! Nic se v tom našem maloměstském kině nezměnilo za cca 20 let. Ne, lžu. Změnilo. Chybí tam šatna!

Ale první díl se mi tedy líbil víc. Na ten se klidně podívám znovu. Ale jestli se budu dívat někdy i na ten druhý, to Vám teď nepovím…

Příspěvek byl publikován v rubrice Filmy, Náboženství se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 reakcí na Proč jít na Anděla Páně 2??

 1. valkil napsal:

  Byli jsme o víkendu. A za sebe, mně se tedy víc líbil ten druhý. Víc mi sedl celkově, u prvního mě to v druhé půli trochu přestávalo bavit a neseděli mi ti hlavní lidští hrdinové.
  Ale jinak pravda pravdoucí, co píšeš. Taky jsme si pak s dětmi povyprávěli a M. nejvíc zajímal právě ten Herodes :)

 2. Pingback: 49. Jahodový ráj, aneb pořád čekám, kdy mě něco naštve a ono fakt nic?? | Žít je umění – ENjoy!

 3. avespasseri napsal:

  Narazila jsem na zajímavou recenzi. Negativní. Asi mnohem přesněji vystihuje to, proč se mi film líbil méně než jednička (příliš velká část natáčená na zeleném pozadí, spíš hláškování než příběh s nějakým poselstvím). A vyjádřil něco, čeho jsem si vůbec nevšimla a proč mě možná podprahově nevyhovoval? Mrkněte se tady? Co na to říkáte??
  https://video.aktualne.cz/zabijak-kamila-fily/recenze-andel-pane-2/r~2404c396bd4111e6a8d3002590604f2e/

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s