Neztrácejte čas dlouhým hledáním, stačí se jen nadechnout!

Již dlouho jsem plánovala napsat ke své elektronické knize Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty) rozsáhlejší úvod. Podařilo se až teď :-) Než najdu čas ho přenést do knihy (a aktualizovanou verzi poslat všem jejím majitelům), rozhodla jsem se dát jeho zásadní část k dipozici všem. Najdete v něm, k čemu že je ta knížka vůbec dobrá. A podrobnější návod, jak s knihou pracovat.  

ekniha-3d-brozuraOd doby, kdy kniha vyšla (v srpnu) totiž ke knize vznikl ještě ebook TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR! a dokonce celý měsíční online kurz Mimoňská cesta. Čtenáři tak dostali do ruky rozsáhlý materiál, se kterým mohou na té své mimoňské cestě pracovat. Kniha sama je poměrně útlá. Je prostě oním záchranným kruhem, kterého se můžeme chytnout, když v životě začneme ztrácet pevnou půdu pod nohama. V té chvíli by byla hloupost si někam zalézt s mnohasetstránkovou učebnicí života :-) Žít je totiž nejen uměním milovat, ale hlavně uměním neztrácet svůj drahocenný čas trápením a hledáním, když se stačí jen nadechnout! Toť jest má tvrdě vydřená osobní zkušenost :-) Doufám, že z knihy budete mít stejný užitek jako já :-) 

Jak z knihy vytěžit maximum?

Kniha je taková Vaše mapa neznámého území. Prostoru, kudy běžní smrtelníci obvykle neprocházejí, protože ho pod povrchem běžného žití ani nevidí a neumí se v něm orientovat. Vy se hned u vstupu tajemství orientace v tomto tzv. mimoňském území dozvíte. A to tajemství Vám uleví, protože najednou už na své cestě nebudete závislí na tom, co Vám kdo řekne. Odpovědi budete umět hledat sami u sebe.

Mapa začíná tam, odkud se každý člověk touží dostat pryč. V moři bolesti a utrpení, zklamaných tužeb, smutků a frustrací. A ukáže Vám, že zde nic nekončí. Ale že také není potřeba vést jen bláhové sny o tom, jak bude jednou líp. V dalším bodě mapy totiž můžete (možná poprvé ve svém životě) zahlédnout jinou podobu světa. Tu hravou a dráždivou, které se můžeme s důvěrou oddat. Je už pak jen na Vašem rozhodnutí se tímto směrem džunglí života vydat a postupně se učit tuto stránku světa vnímat . Osvojit si úhel pohledu, který Vám zpřevrací staré názory na to, co je utrpení a co ráj.

Tahle část mapy je plná nástrah a musíte zde být velmi bdělí, abyste životní události správně interpretovali a nenechali se chytit do pastí svých starých představ. Ztráceli byste jen spoustu času honěním se za chimérickými tužbami a schováváním se před pouhými stíny, které Vás ve skutečnosti nijak neohrožují. Základním bodem mapy je právě pochopení paradoxu – že dobré je zlé, zlé je vlastně dobré a že protiklady vlastně nejsou vůbec protikladné. Bez pochopení tohoto základního tajemství života se ho nikdy nenaučíte opravdu milovat! 

Bez této hluboké vnitřní jistoty, že vůbec nic na světě nepotřebujete ke svému štěstí, a vůbec nic Vám nemůže ublížit, pokud to Vy sami nedovolíte, se totiž na své pouti k opravdovému nepodmíněnému štěstí vždycky zaseknete těsně před cílem této mapy! Tam totiž číhá to, co Vás nejvíc děsí. A věřte, že nejvíc se budete trápit v okamžiku, kdy budete vědět, že po té dlouhé a náročné cestě máte štěstí už na dosah – jen ho vzít do dlaní a těšit se z něj – ale Vy se bojíte… 

Je to jako v pohádce. Šípková Růženka spí a spát bude, dokud v její existenci neuvěříte, její zámek nenajdete, neprosekáte si cestu trním (růže se zdají být lákavé, ale zraňují) a nakonec nesvedete i boj se strašlivým drakem stejně jako princ v té klasické disneyovské animované pohádce. Probuzení polibkem z lásky je už jen takový bonbónek navíc. 

mapa-hodinky

Jak tedy na té mimoňské cestě postupovat, abychom se na ní zbytečně neztráceli a došli až do cíle?

  1. Procházejte onou pomyslnou mapou krůček za krůčkem, tj. kapitolu za kapitolou. Není kam spěchat. Tady nejde o stránky a písmena. Nejde o Vaši hlavu a o to zaplnit ji informacemi. Jde o Vaši mysl a naučit ji vnímat svět jinak. Jde o Vaše srdce a umožnit mu se cítit v bezpečí. Jen tak to naše citlivé srdce sebere odvahu se otevřít.
  2. Nepleťte se. To, že knížka má pouhých 60 stránek neznamená, že ji zhltnete a půjdete dál. Unikátnost této knížky spočívá v tom, že nikam dál už chodit nemusíte, protože základní body mapy tu máte jako na dlani.
  3. Nicméně doporučuji jít na jednotlivých zastávkách víc do hloubky. Na konci knížky najdete seznam odkazů na další články k jednotlivým kapitolám. Máte k dispozici i můj minikurz zdarma Mimoňská cesta, který Vás také vede postupně po jednotlivých částech mapy. Máte dokonce k dispozici celý ebook TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR! (je součástí minikurzu) s mými osobními zkušenostmi na této cestě. Můžete hledat i kdekoliv jinde. Důležité ale je neztratit ze zřetele mapu a hlavně cíl! Neztratit se!
  4. Nezapomeňte, že život je hra! Hrajte si! Pořiďte si třeba deník a tam si zaznamenávejte, co Vás u jednotlivých částí oné pomyslné mapy – u jednotlivých kapitol – zaujalo. Co pro Vás bylo nové. Nebo co si chcete připomínat. A co je nejdůležitější? Vyplňte si ony hravé úkoly! Bez toho zůstane celá mapa jen ve vzduchoprázdnu virtuálního prostoru a nepronikne tam, kam patří. Zůstane obyčejným ebookem, jakých jsou tisíce, a nestane se vzácnou e-knihou. Kniha bude totiž taková, jak se k ní postavíte!
  5. Věnujte pozornost nejen textům, ale i obrazům! Nechte je na sebe působit! Jak už bylo jednou řečeno, není potřeba přesvědčovat Vaši hlavu. Je potřeba oslovit Vaše srdce!
  6. Pokud jste ještě neabsolvovali měsíční online minikurz Mimoňská cesta, nezapomeňte se do něj přihlásit ZDE! Vytvořila jsem ho pro Vás, aby Vám s knihou pomohl a je Vám zdarma k dispozici. Vstoupit do něj můžete kolikrát chcete. Čím častěji, tím samozřejmě lépe. Pomůže Vám totiž nejen knihu lépe a hlouběji pochopit, ale bude Vám pomáhat si jednotlivé body mapy připomínat a vnášet je do každodenního života!
Příspěvek byl publikován v rubrice ŽÍT JE UMĚNÍ MILOVAT se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Neztrácejte čas dlouhým hledáním, stačí se jen nadechnout!

  1. Pingback: 50. Jahodový ráj, aneb | Žít je umění – ENjoy!

  2. Pingback: Oslavujme prosinec za to, že učil, jak žít naplno! | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s