Online business – tohle je fakt strašný…

Zkušenosti začátečníka – blázinec. 

Váš život se změní v pochodování po úřadech a zjišťování, kde že všude se musíte registrovat. Hlavně tedy musíte mít občanku (a víte, že bez peněz nemůžete být ani občan ČR, protože zadarmo ani ID nedostanete? :-)) Založíte si živnostňák (samozřejmě zaplatíte) a protože všichni živnostníci prý kradou (tak já nevím, dost se o tom teď diskutuje na internetu…), pro jistotu začnete platit zálohy z peněz, které jste si ještě nevydělali, a možná ani nikdy nevyděláte. Tak investujete do sebe, no. A stát si nejspíš pojistí, že z Vás alespoň něco dostane. Asi.

Když Vám manžel přečte, kolik peněz mu zaměstnavatel ztrhl ze mzdy na sociální a zdravotní, kroutíte hlavou. Jemu to ztrhli ze mzdy, Vy platíte víc a z ničeho. Super. Tomu se říká podpora začínajících živnostníků. O živnostníky nejspíš v tomto státě moc nikdo nestojí. Pro jistotu ještě přijdou s EET, aby ty náklady ještě většině z nich zvedli. Ještě že jedu ten online business a platbu kartou jsem (z finančních důvodů – na to totiž také musíte mít) zatím ani nenasadila.

Asi začnou podnikat jen ti bohatí. A ostatní zůstanou radši pěkně v zaměstnání. Snad je nepropustí. Kam by pak šli? Na pracák? Nebo se zadluží a risknou podnikat? A to jste slyšeli, že 80% podnikatelů do 5 let končí?? Prostě to nejde. Ať už si vybrali špatný obor, špatný produkt, špatné spolupracovníky, nebo to neumí. Nebo nebyli dost bohatí na větší investice a větší výdrž v začátcích. Ani zaměstnanecký poměr dnes už dávno není na věčné časy! A bez volného prostoru tam venku, kde by se člověk mohl realizovat, když tam uvnitř to z jakéhokoliv důvodu nepůjde, je člověk jen otrokem. Šroubečkem v soukolí něčeho. Obětí systému. Nebude moci utéct, ani kdyby ho pracovními nároky vařili zaživa…

Já doufám, že se svou knížkou Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty)  prorazím a nebudu muset zapadnout jak ten šroubeček do soukolí. Protože to mi nikdy nešlo. A protože to, co nabízím, je to nejunikátnější, co na trhu osobního rozvoje je. Po 20 letech snah o změny si troufám tvrdit, že všechno ostatní má svou hodnotu, ale není to dost radikální. Je to jako byste u plevelu otrhávali lístečky. K čemu to tak asi je??

Je v zájmu všech, podnikatelů i zaměstnanců, aby podmínky práce – venku i uvnitř – byly přijatelné! Ono totiž bez podmínek nevyroste nic dobrého. A když budeme vyrábět jen stroje, kdo vypěstuje ta jablka?? 

(photo credit to: Foto,MF)

(photo credit to: Foto,MF)

Jak vyplynulo z rozhovoru s jednou podnikatelkou, mou studentkou angličtiny (a před nedávnem jsem totéž zaslechla u jedné květinářky):  

Podnikat je prostě o riziku. Těch peněz, které investujete, a přijdete o ně!

Obchodní partner nebo účetní Vás mohou obrat. Hostinské prý bezostyšně obírají číšníci. Nechají se najmout, vykradou kasu, a zmizí zase do jiné hospody. Nebo investujete do produktu a do jeho prodeje, ale ono se ukáže, že produkt se nechytne. Ať už u nás, nebo v zahraničí. Absolvujete kolečko papírování a registrací a pak zjistíte, že to všechno bylo k ničemu. Zbytečně vynaložený čas. A peníze pohltila temná díra.

Když jdete do online businessu, také se za vše platí. Za doménu, za hosting, za web. Buď někomu zaplatíte, že Vám ho postaví (a pak si trháte vlasy, že to vůbec není takové, jak jste si představovali), nebo zaplatíte mio webu a nacvakáte si ho sami. Nebo to můžete udělat jako já – necháte si svůj blog a hrajete si na tom svém mimoňském písečku. Nevypadá sice tak výstavně (a úplně stejně jako všechny ostatní). Lidé prý ale chtějí mít všechno stejně, aby našli ta správná tlačítka na těch správných místech. Že by?

Ale podle mimoňské strategie fakt nemusíme být všichni jako jeden. Spíš vytvořit jednotu. A to je velký rozdíl!

Ale je to způsob, jak otestovat, zda se Vám bude dařit. Bude mít o Vás vůbec někdo zájem? Budou číst to, co sepisujete po dnech, večerech a nocích? A budou kupovat? Testujete na menším vzorku a testujete zdarma. Investujete jen svůj čas. Ale i ten je velmi drahý!!

  • Zdarma můžete mít mailingový systém (já mám mailchimp) v té základní podobě.
  • Zdarma můžete mít FAPI na 2 prodejní formuláře.

FAPI je super služba. Ušetří Vám čas a administrativu! Nachystá faktury, ohlídá platby, pošle automaticky knihu (info produkt) těm, kteří zaplatí. Já takhle prodala jednu knihu, zatímco jsem trávila dny meditací na meditačním týdenním pobytu. 

Podnikatelé totiž vědí to, co stát asi ne. Že nejdřív nabídnou zdarma a pokud Vy si na jejich platformě vybudujete fungující podnikání, zůstanete a budete jim platit. A docela dost peněz.

Spoustu peněz sežerou online podnikatelské kurzy. Jak postavit projekt. Jak prodávat. Jak pracovat s Facebook reklamou. Jak psát lákavé nadpisy článků. Jak posílat maily. Jak se držet zákona. Ano, i zde je spousta podnikatelů, kteří nabízejí tipy zdarma. Naučila jsem se na nich velmi mnoho! Ale nikdy jsem nemohla zaplatit tisíce za kurz.

Ale uchvátil mě Samuel Hornek se svou sdílenou ekonomikou! Otevřel všechny své kurzy za dobrovolný příspěvek! Spoustu videí. Spoustu pracovních sešitů. I veškerou svou podporu a konzultace! Včetně FB skupiny, kde můžete sdílet svůj projekt a poptat se na zpětnou vazbu. Stačilo vstoupit do kurzu, porozhlédnout se, zhodnotit, zda a co Vám to tak může dát a poslat na účet prostě nějakou částku. Min. 1 korunu.

No a co byste mysleli? To, co mi na tom všem online businessu přijde nejhorší, je fakt, že když už někdo udělá takový krok, nakonec se ukáže, že vstřícnost je prostě k ničemu. 

70% lidí nerespektuje ani základní pravidlo. Poslat min.1 Kč! 

Nevěříte? Mrkněte se k Samuelovi na stránky a přečtěte si to na vlastní oči!

No, je tohle možné?? Zatím jsem spíš makač než boháč (ano, A. Wilsona jsem také viděla a jeho videa jsou vtipná), ale makám sama na sebe. Neposlala jsem Samuelovi žádnou velkou sumu. Ale poslala jsem mu min. tolik, kolik bych stejně utratila za něco, co bych si koupila na chuť (třeba nějakou sladkost, čokoládičku, trdelník a tak). Za něco, co vlastně nepotřebuju. S tím, že pokud mi kurz pomůže nějaké peníze získat, zaplatím víc. Ale velká většina nepošle ani ň???? Proč??

A tak se můžete u Samuela dočíst, že s tímto sociálním experimentem po 3 měsících končí – poslední týden členství za dobrovolný příspěvek. Do Vánoc. 

Mluvila jsem o tom s jednou mou známou. O tom, že kvůli 70 % lidí, kteří berou a nedávají jako protihodnotu vůbec nic, bude zase 30 % lidí bito.

V tomto případě finančně.

Ale ono to, bohužel, platí všeobecně. O tom opět dál.

Ano, Samuel nabídne všechna videa zdarma na youtube. 1x týdně jedno, takže ti, co začínají úplně, budou moci postupně nabrat nějaké know how. Bez pracovních sešitů a bez osobní podpory. Alespoň něco. Mnoha lidem to pomůže přesně tak, jak říká.

Ale třeba pro mě by to bylo k ničemu. Já zhltala všechna videa tvorby produktu za 1 den a stále dopilovávám úkoly v pracovním sešitě. Mám našlápnuto, potřebuji konkrétní věci a potřebuji je rychle.

A tak všem, kteří by rádi podnikali online a chtějí se dozvědět, jaký produkt vytvořit a jak a také jak ho propagovat a prodat, běžte k Samuelovi na stránku přes některý z uvedených odkazů! A rychle. Protože vstoupit do projektu můžete jen do Vánoc. Tím končí tenhle krásný projekt, na kterém mohla spousta lidí vydělat, a zas holt budete mít všechno jen za peníze. A já myslela, že právě na to ta většina pořád žehrá…

A pokud Vás zajímá něco víc o tom, na čem všem je menšina bita a proč, počkejte si na další článek… je to něco, co mě už dlouhá léta hodně vadí…. kvůli sobě, kvůli spoustě jiných lidí, ale hlavně kvůli našim dětem ve školách… 

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Online business – tohle je fakt strašný…

  1. NavajaMM napsal:

    Vďaka za zaujímavý článok.

  2. Pingback: 50. Jahodový ráj, aneb | Žít je umění – ENjoy!

  3. Pingback: 52. Jahodový ráj, anebo náročně obohacující, podnikatelsky zpražující a silvestrovsky povznášející | Žít je umění – ENjoy!

  4. Pingback: Mimoňské Vánoce, aneb pytel změn | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s