Proč novoroční předsevzetí nefungují? Nebo Vám snad ano??

Projekt 5 pokladů v Jahodovém ráji (49. Vlát či nevlát)

Už je to pár týdnů.

Ti, kteří ještě nevzdali onu novoroční naději, že „PRÁVĚ TEĎ se to změní a já pro sebe začnu něco dělat″, už teď možná dokapávají poslední kapičku do té číše novoroční rezignace na jakákoliv předsevzetí…

Tak zase ne???

Já jsem si letos žádné předsevzetí nedávala. Ono předsevzetí „začnu pro sebe něco dělat″ jsem si dala již dávno. Na té vlně již jedu mnoho let a vše se proměňuje. Nicméně sílu, kterou přináší symbolika jakéhokoliv nového roku neradno podceňovat, řekla bych. Ať už je to ten západní Nový rok, nebo ten čínský Nový rok, který začne již brzy. Nebo jakýkoliv jiný.

Je to stejný okamžik jako konec dne a začátek toho nového. Jakákoliv hranice mezi starým a novým funguje stejně. Je to chvíle, kdy si můžeme uvědomit, jak jsme žili dosud, a co chceme dělat dál. Co ponechat, co posílit, čeho se zbavit, co změnit. Není to vlastně nic speciálního. Vždyť bychom to měli dělat při jakékoliv práci, pokud chceme, aby měla smysl!

vychod-slunce

Proč se vůbec v životě na takových hranicích zastavit?

Protože tím prvním krůčkem k životní spokojenosti je vnímat, kudy nás život vede a co nás učí! I Život používá svůj vlastní jazyk, kterým s námi promlouvá. Když se životem jen tak ženeme, ten jazyk nemáme šanci dešifrovat. A stejně jako Francouzi před Champollionem viděli v hieroglyfech jen obrázky, i my vnímáme jen výjevy. Tu radostnější, tu tragičtější. Ale jejich řeč nám uniká…

A kdy jindy se učit TENTO JAZYK – ten nejdůležitější jazyk, který se kdy v životě můžete naučit! – než na podobných hranicích? Na konci/začátku dne. Týdne. Měsíce. Roku! 

Když se porozhlédnete po tomto blogu, již pár let tady najdete týdenní, měsíční a roční shrnutí! A v těch budu pokračovat, protože právě díky nim VNÍMÁM ty proudy Života. Důvěra v Něj je totiž to nejdůležitější, co potřebujete, abyste zbytečně neplýtvali energií na zbytečné obavy a draní se k bezpečným břehům…

Rezignovat na tyto chvíle, kdy máme čas od času (každý den, nebo alespoň 1x ročně) možnost POCHOPIT a NASMĚROVAT svůj život tam, kde bude v souladu s ŽIVOTEM je prostě, s prominutím, hloupost… 

I když se nám opakovaně nedaří ten směr udržet.

girl-477015_1280

Proč se nám to vlastně nedaří?

Neumíme si stát za svou pravdou!

Tak velmi snadno se necháme rozptýlit! Vyvést z rovnováhy. Z té naší cesty, kterou jsme si vybrali, ačkoliv jsme věděli, že PRÁVĚ TAHLE CESTA je pro nás ta nejlepší. Těch důvodů, proč se necháme svést z cesty, je spousta:

 • Chybí nám ta opravdová motivace, která dá naší cestě ten správný cíl i impulz.
 • Máme strach z překážek na té cestě, ale nemáme tu správnou motivaci, která by byla dost silná, abychom díky ní ten strach překonali.
 • Chybí nám síla odolat tomu, co nás z té cesty svádí. Naše závislost na všech těch drobnostech je příliš  mocná.
 • Chybí nám důvěra ve své schopnosti, nebo v to, že náš cíl má vůbec nějaký smysl a budoucnost.
 • Nevíme, co vlastně chceme, nerozumíme vlastním emocím, a tak není divu, že jsme pak rozpolcení.  Ženeme se za čímsi, bojujeme sami se sebou nebo s okolím a okolnostmi. Není divu, že jsme brzy vyčerpaní.

Nejen že neumíme stát za svou pravdou. My tu svou Pravdu vlastně ani neznáme! Protože pokud bychom ji znali, tak bychom s ní došli dál než pár týdnů… její motor je totiž neuvěřitelně silný! Na ty OPRAVDOVÉ ZMĚNY totiž jenom vůle opravdu nestačí! Na ty musíte mít VNITŘNÍ PŘESVĚDČENÍ!

Je tu ale ještě jedna věc. Něco, s čím už v základě máme problém, a proto tak často selháváme! Uvědomila jsem si to jednou, když jsem vedla čchi kungové závěrečné lekce jednoho pololetí, kde se pracuje s myslí. 

My se všeobecně máme problém soustředit na jeden cíl/objekt, aniž bychom se nenechávali neustále něčím rozptylovat! Neumíme odolávat myšlenkám, které nás zavádějí k tomu, po čem toužíme, nebo čeho se bojíme. Je pro nás neuvěřitelně těžké stát si za tím, co chceme dělat – i jen soustředit se na svůj dech! Natožpak soustředit se den za dnem na něco, co je pro nás ještě mnohem náročnější!

Nebuďte tedy na sebe příliš přísní! Chce to jen čas a vytrvalost! Kdybyste v 1. třídě sekli s psaním a čtením, uměli byste snad dnes číst tento text??

Pokud rezignujete teď, je to jako byste dali rovnou sbohem Životu! Učte se. Pátrejte po té OPRAVDOVÉ MOTIVACI, která Vám dá na té Vaší cestě sílu překonávat strach a odolávat pokušením. Rozvíjejte svou mysl, aby sloužila ona Vám!

Kde se tohle všechno naučíte??

Kdo hledá, jistě najde přesně to, co s ním bude rezonovat! Důležité je nevzdávat se! 

 • Tady na blogu Vám mohu nabídnout články na téma motivace, důvěry, změny, strachu apod. Zalistujte v rubrikách ve sloupci vpravo.
 • V knize Vdechněte život poselstvím svého dětství najdete kapitoly, které se
  právě těmto tématům věnují podrobněji.
 • Pokud chcete pravidelný příděl motivujících mailů, které Vás budou inspirovat
  k tomu učit se pracovat se strachem a touhami, hledat onu symboliku života
  a rozvíjet bdělost, registrujte se ZDARMA do online minikurzu Mimoňská
  cesta! Trvá celý měsíc. Nebo do projektu Strom štěstí. Ten trvá celý rok!

VODA - obálkaČlánek je součástí ebooku elementu VODA Obejměte v sobě to malé zraněné vystrašené dítě a objevte, že nemáte čeho se bát. Za pouhých 50 Kč si ho můžete koupit ZDE. 

Se všemi pěti ebooky 5 pokladů, tj. 5 elementů DŘEVO, OHEŇ, ZEMĚ, KOV, VODA) pracuji v ročním projektu (zdarma) STROM ŠTĚSTÍ na cestě za rozvinutím schopností, které vedou k nepodmíněnému štěstí. Štěstí, o kterém si většina lidí ani netroufne snít, ale přitom je to to jediné skutečné štěstí. Štěstí, které Vám nic a nikdo nemůže vzít, protože není na ničem a nikom závislé…

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice 5 POKLADŮ se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Proč novoroční předsevzetí nefungují? Nebo Vám snad ano??

 1. Pingback: Co může za naše negativní emoce? | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s