5 pokladů v Jahodovém ráji (nový projekt pro rok 2017)

To nejdůležitější v životě (alespoň tedy pro mě) je řád :-) Možná to bude tím, že jsem Kozorožka, a přece mi zatím řád tak trochu uniká :-)

V tom svobodném volném prostoru se člověk přece musí mít čeho chytit. Tak já vím, zní to paradoxně, ale v tomto mimoňském světě je všechno prostě mimoňsky paradoxně postavené na hlavu. Zvykejte si :-) No ale čeho se chytat?? Nebo jste ještě na tu Mimoňskou cestu do jiného světa nevyrazili? Vyrazte :-) Nic to nestojí (jen ochotu dívat se na svět jinak :-))

 • Obvykle se člověk chytá nějakého vnějšího řádu.

To se nám pak všude začnou rojit pravidla a předpisy a zákony. Jak moc je rádi dodržujeme (a s jakým třpytem v očích někdy porušujeme – adrenalin asi?) víte sami. A co to má pak za následek pro ty, co zákony porušují, ale i pro celou společnost – a myslím tím spíš ony načepýřené bojůvky mezi MY JSME SLUŠNÍ OBČANÉ vs. TI OSTATNÍ, aniž by někdy „ti ostatní“ byli nutně tak neslušní – víte nejspíš také.

 • Ale je tu ještě ten vnitřní řád.

To hvězdné nebe nad námi a mravní řád v nás, Kantovými slovy? Nebo prostě ten řád, díky kterému se naše existence nerozplizne v nic, ale naopak v tom nic dokáže najít směr a smysl a růst! Není to snadné, ale je to nutné!

A proto se letos opět podřizuji řádu tohoto blogu, ačkoliv se mi už, upřímně, moc nechtělo.

Loňský rok byl totiž náročný. Ten vnitřní řád mě hnal až moc na můj vkus. Týdenní, měsíční a roční shrnutí. A hlavně každý měsíc Magazín Aves! Uff. A články k jeho propagaci. Maily jeho odběratelům. Nebýt ROZHODNUTÍ ho psát, které jsem na začátku minulého roku udělala, a tohoto blogu, nikdy by nespatřil světlo světa! A tak jsem vlastně blogu (a jeho čtenářům) opravdu vděčná za to, že Magazín (všech 12 jeho dílů!, celkově jistě přes 300 stran textu!) vůbec vznikl! Díky nim vznikla i speciální trojice náhledů do toho Jiného světa –  e-kniha Žít je umění milovat a ebook TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR! a minikurz Mimoňská cesta, které tvoří nedílnou jednotu.

Mimochodem – co je ten Váš motor a to, co Vás na té cestě drží??

Vzniklo toho v roce 2016 prostě velmi mnoho a já psala a psala a psala, protože mě něco uvnitř hnalo psát a psát! Ale rok 2017 opravdu nechci prosedět u počítače!

 

(photo credit: Wikipedia)

(photo credit: Wikipedia)

Ach,  sorry, tenhle seděl u počítače a napsal mnohem zajímavější věci než já. BTW, už jste tady na blogu četli úryvky z Labyrintu světa a ráje srdce?? Ono se fakt za ta staletí zas tak moc nezměnilo…

Nechci ale zároveň přijít o tu motivační sílu, kterou mi blog dává. A ani Vás nechci ochudit o to, co prostřednictvím blogu nacházím. Snad to, co pomáhá mně, pomůže i Vám!

A proto jsem letos přišla s projektem 5 pokladů v Jahodovém ráji!

Proč 5 pokladů?

5 pokladů je 5 elementů, které podle čínské medicíny tvoří náš svět i naše tělo. Těch 5 elementů tvořilo základní kostru projektu Absurdistán, který tu běžel v roce 2014 a 2015. Pamatujete? 1 (element dřeva), 2 (element ohně), 3 (element země), 4 (element kovu), 5 (element vody). pětkroku

Letos jsem se rozhodla, že jednotlivé elementy vezmu důkladněji, praktičtěji, podrobněji! Že budu učit sama sebe (a třeba tak i Vás), jak tyto poklady brát opravdu jako poklady! 

V projektu Absurdistán bylo těchto 5 základních elementů kostrou. A to ta jejich emoční stránka (hněv z frustrace, radost a láska, přemýšlení a vnitřní klid a harmonie, smutek a nespokojenost, strach a odvaha). Každý element měl přiřazeno 10 různých aspektů, ve kterých se nerovnováha daného elementu projevovala. 50 různých absurdních zvyků, kterými sami sobě šlapeme po štěstí, protože si tím, mimo jiné, rozhasíme vlastní organismus. Celý projekt tak mohl pokrýt 50 týdnů roku!

V roce 2014 jsem sahala po jednotlivých absurdních zvycích podle toho, jak se který hlásil ke slovu. V roce 2015 jsem celý rok prošla podobně jako ho projdu letos – podle toho, který element právě vládl. 

Podle čínské medicíny totiž např. jaru vládne element dřeva. A podle čínské medicíny bychom se také podle toho měli chovat. Jíst něco jiného než v zimě, detoxikovat játra apod. Každý element má svou dvojici orgánů – svůj poklad, bez kterého by náš život nebyl již nikdy takový jako předtím – a právě o tu je ideální v daném období obzvlášť pečovat!

Vždy mě ten systém 5 elementů fascinoval svou komplexností! Tím, že umožňuje vnímat různé aspekty jedné jediné věci – energie, která je základem našeho bytí! A to jak na úrovni přírody a ročních období (jaro, dřevo), tak na úrovni těla (žlučník a játra, oči), nebo chutí (kyselá) či barev (zelená).

Naučit se pochopit tyto aspekty energie, vnímat je, ocenit je a umožnit jim posilovat náš organismus a naši životní spokojenost na trošku jiné úrovni, než jak se to obvykle dělá, opravdu komplexně – to je mé přání pro rok 2017!

Co tedy můžete tady na blogu v tomto ohledu v roce 2017 čekat?

 • Letos tedy můžete čekat každý týden 1 článek na jedno z 50 témat Absurdistánu, které se bude vztahovat k danému období (období dřeva, ohně, země, kovu, vody). Všech 50 témat můžete najít ZDE. Když kliknete na obrázek, můžete se začíst do úvodního i závěrečného článku k danému tématu, které zde na blogu kdysi vyšly, a udělat si představu už teď, co nás celý rok čeká!
 • Ráda bych, aby se do obsahu článků dostávalo co nejvíc praktičtějších rad. Já sama se letos spíš než bych hledala odpovědi snažím to, co vím, co nejvíc vtělit do nějaké ucelené podoby, která by mi (i Vám) pomáhala žít co nejspokojenější život po té psychické, ale i fyzické stránce! Měly by tedy zaznít i informace ohledně toho, jak co nejlépe stravou či cvičením apod. ten který element posilovat.
 • Uplynulé 2 ročníky byly hodně o té emoční stránce. Letos chci jít víc na tělo, protože tato stránka mi stále ještě chybí (životospráva, pohyb apod.).
 • Kromě základních článků na téma element a psychika (např. STRACH MÁ VELKÉ OČI), které tu již kdysi vyšly, měl by se zde objevit ke každému elementu i článek s přehledem z pohledu čínské medicíny na daný element a projevy jeho disharmonie.
 • Tyto články ke každému elementu (tj. po uplynutí 10 týdnů) pak shrnu do ebooku, který si budete moci stáhnout ZDARMA! Je to obdoba magazínu Aves, ale nebudu muset na něm pracovat pravidelně 12 x do roka, ale jen 5x!! :-) To jsem to vykoumala, co?? :-) Na konci roku tak budu mít nasbíraný materiál nejen pro svou vlastní praxi, ale i pro další knížku, protože toto bude stejně výjimečná kniha jako Žít je umění milovat nebo Vdechněme život poselstvím našeho dětství (Magazín Aves)!
 • A protože ti z Vás, kdo čtou tento blog již déle, víte, že 2 roky projektu Absurdistán byly dost drsné, doplňuji ho pro jistotu projektem Jahodový ráj, který v roce 2016 objevoval radost v tom, co prožíváme!  Takže jestli se na blogu objeví další než elementový článek, bude to radostný jahodový!

Chcete ZDARMA dostat během roku 2017 VŠECH 5 SBORNÍKŮ k problematice jednotlivých elementů a toho, jak nám mohou pomoci nalézt vnitřní harmonii??  

Stačí zadat své jméno a adresu ZDE.

A pokud se chcete na té vlně vézt více než 5x do roka, stačí sledovat tento blog pravidelně. Přes FB, nebo přes mail (viz lišta vpravo).

Doufám, že si ten letošní rok užijeme v radosti, spokojenosti a ve zdraví :-)

Příspěvek byl publikován v rubrice 5 POKLADŮ se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

50 reakcí na 5 pokladů v Jahodovém ráji (nový projekt pro rok 2017)

 1. Pingback: Když dostanete strach, zamiřte hlouběji… | Žít je umění – ENjoy!

 2. Pingback: Když dostanete strach, zamiřte hlouběji… | Žít je umění – ENjoy!

 3. Pingback: Ty, ledne, to jsi jako myslel vážně??? | Žít je umění – ENjoy!

 4. Pingback: Proč je společnost v krizi a 5 kroků, jak tuhle absurdní hru změnit (Návraty) | Žít je umění – ENjoy!

 5. Pingback: Najděte si tu svou kotvu na rozbouřeném moři života… | Žít je umění – ENjoy!

 6. Pingback: Jste dost dobří… | Žít je umění – ENjoy!

 7. Pingback: Když zjistíte, že je Vám dobře (aneb mé první setkání s orlím čchi kungem) | Žít je umění – ENjoy!

 8. Pingback: Jděte tou nejkratší a nejjednodušší cestou za spokojeností … | Žít je umění – ENjoy!

 9. Pingback: KRÁSA NEOČEKÁVANÉHO (návrat) | Žít je umění – ENjoy!

 10. Pingback: Rozhodněte se, jaký život chcete žít… | Žít je umění – ENjoy!

 11. Pingback: Proč se vyprdnout na vykreslování pozitivní budoucnosti?? | Žít je umění – ENjoy!

 12. Pingback: Jak si vychutnat své sny?? | Žít je umění – ENjoy!

 13. Pingback: Víte, co OPRAVDU chcete? | Žít je umění – ENjoy!

 14. Pingback: Skončete s tím, co Vám neprospívá (i když Vám všichni tvrdí, že Vám to prospívá :-)) | Žít je umění – ENjoy!

 15. Pingback: Máte něco, oč se můžete opřít, když jde do tuhého?? | Žít je umění – ENjoy!

 16. Pingback: Už víte, co OPRAVDU chcete? Tak proč teď sami sebe sabotujete?? | Žít je umění – ENjoy!

 17. Pingback: Svět je jiný! | Žít je umění – ENjoy!

 18. Pingback: Víte, co vše nám může Život dát, když mu nebudeme vzdorovat? | Žít je umění – ENjoy!

 19. Pingback: To jediné, co má smysl chtít, je nechtít vůbec nic… | Žít je umění – ENjoy!

 20. Pingback: Ta nejděsivější závislost je závislost na vlastním Egu | Žít je umění – ENjoy!

 21. Pingback: Jako bychom byli uzavření někde v sobě jako v kleci | Žít je umění – ENjoy!

 22. Pingback: Není potřeba nic hledat, máte to teď a tady. Stačí vystoupit ze svého vymyšleného světa… | Žít je umění – ENjoy!

 23. Pingback: Ta základní otázka. Ten klíč ke vstupu do Jiného světa nepodmíněného a neočekávaného… | Žít je umění – ENjoy!

 24. Pingback: Ta nejhlubší radost v tichu (Enjoy the Silence) | Žít je umění – ENjoy!

 25. Pingback: Je Život Váš kámoš, nebo spíš nepřítel?? | Žít je umění – ENjoy!

 26. Pingback: Cesta kolem náhrobku vlastní svobody | Žít je umění – ENjoy!

 27. Pingback: Přestaňme si myslet, že o druhých něco víme. Nevíme nic ani sami o sobě… | Žít je umění – ENjoy!

 28. Pingback: Ta nejkratší cesta ke štěstí a splnění našich nejhlubších snů… | Žít je umění – ENjoy!

 29. Pingback: Kdo ublíží druhému, ublíží tím i sám sobě. Ve skutečnosti není Já oddělené od Ty. | Žít je umění – ENjoy!

 30. Pingback: Jak už ráno proměnit den v to, nač se můžete těšit?? | Žít je umění

 31. Pingback: Jak na odpuštění úplně jinak?? | Žít je umění

 32. Pingback: Ať Vám neutečou radostné články na radostném blogu | Žít je umění

 33. Pingback: Nic a nikdo není důležitější než Tvá energie. To je ta pravá láska. | Žít je umění

 34. Pingback: 3 lekce toho nejtěžšího okamžiku v životě… | Žít je umění

 35. Pingback: Když do sebe puzzlíky zapadnou… | Žít je umění

 36. Pingback: Co se skrývá pod maskou utrpení a co pod maskou Ega?? | Žít je umění

 37. Pingback: Kde hledat vyrovnanost? (Hlavně, když bouří??) | Žít je umění

 38. Pingback: Přijmete i sychravý deštivý podzim s láskou jako dar?? | Žít je umění

 39. Pingback: S tou bdělostí a přítomností je to prý úplně jinak… | Žít je umění

 40. Pingback: O stromu, který se na podzim bránil shodit listí… | Žít je umění

 41. Pingback: Jsou chyby, které je potřeba dělat… | Žít je umění

 42. Pingback: Ta největší chyba, která z nás vysává nejvíc energie.. | Žít je umění

 43. Pingback: Nic nepotřebuji a ničeho se nebojím. No kdo TOHLE má?? :-) | Žít je umění

 44. Pingback: Bolest, která nás straší. Co s ní? | Žít je umění

 45. Pingback: Pohled pod povrch toho, co považujeme za správné… | Žít je umění

 46. Pingback: Proč nás naše snaha vyhýbat se tomu, co nás bolí, jednou paradoxně utrápí? | Žít je umění

 47. Pingback: To, co přijímáme s láskou a vděčností, nebolí. Ať je to jakkoliv tvrdé. | Žít je umění

 48. Pingback: Co Vám brání pohnout se z místa? | Žít je umění

 49. Pingback: Past pozitivního myšlení a dar negativních emocí… | Žít je umění

 50. Pingback: Co může za naše negativní emoce? | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s